Menu

Recenzia a porovnanie Canon i-Sensys MF744Cdw

95,4 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Laserové tlačiarne

Klady

  • Farebná tlač
  • Automatický podávač
  • Oproti konkurencii tichá

Zápory

  • Vyššia cena
  • Iba jeden zásobník na papier
  • Vysoká hmotnosť
800 € Orientačná cena

Základné údaje

Canon i-Sensys MF744Cdw spĺňa všetko, čo by ste od tlačiarne v danej cenovej hladine mohli očakávať. Zariadenie umožňuje okrem čiernobielej aj farebnú produkciu. Samozrejmosťou je potom funkcia skenovania aj kopírovania.

Oproti predchádzajúcim generáciám došlo okrem zvýšenia rýchlosti aj k vylepšeniu konštrukcie v oblasti hlučnosti. Prístroj v prevádzke generuje iba 46 dB (veľmi tichá prevádzka), skvele sa tak hodí do kancelárskeho prostredia, kde je potrebné premýšľať nerušene.

Tento model je rozmernejší a ťažší než by ste mohli očakávať, dobre teda zvážte priestorové možnosti. Nevhodné by bolo tiež časté prenášanie, pretože s 26,7 kilogramami sa jedná o pomerne ťažké zariadenie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Canon

Typ

Laserová

Farebná tlač

Áno

Tlač na formát A3

Nie

Tlač fotografií

Áno

Maximálna gramáž papiera (g/m2)

200

Bezokrajová tlač

Nie

Vstupný zásobník

300

Automatický podávač

Áno

Spotreba Stand-by podľa výrobcu (W)

18

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

46

Hĺbka (cm)

46

Šírka (cm)

47,1

Výška (cm)

46,9

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

26,7

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Pripojenie je realizované prostredníctvom miestnej siete alebo Wi-Fi. Nechýba tu konektor na priamu tlač z USB zariadenia. Zaujímavou funkciou je potom možnosť rýchleho pripojenia a tlače z mobilu pomocou NFC. Ak telefón túto funkciu podporuje a máte v ňom stiahnutú vhodnú aplikáciu, tlač vykonáte jednoduchým položením smartfónu na tlačiareň.

Výklopný a dotykový displej uľahčí orientáciu v tlačových úlohách a v ich nastavení.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

USB

Áno

Wi-Fi

Áno

NFC

Áno

Hodnotenie tlače

Rýchlosť čiernobielej tlače je 27 strán za minútu a zahrievanie pred prvým výtlačkom trvá iba 8,6 sekundy. S tým pomôže aj automatický podávač – do priehradky umiestnite listy papiera určené na kopírovanie a tlačiareň si ich odoberá sama.

Maximálne rozlíšenie 1 200 DPI bude vhodné na kancelárske práce a vystačí aj na tlač pomerne kvalitných obrázkov. Stále však ide o laserovú tlačiareň, atramentové modely sú na tom v kvalite obrázkov a fotiek výrazne lepšie.

Prácu uľahčí aj zásobník na 300 listov A4, dostupné sú ale aj modely s dvoma zásobníkmi. Výrobcom definované maximálne počty tlače na náplň sú pre čiernobielu tlač 7 600 a pre farebnú potom 17 700 listov A4. Táto hodnota sa však väčšinou líši a vo výsledku je aj o desiatky percent nižšia v závislosti od toho, čo a ako kvalitne tlačíte.

Parameter Tento produkt
Rýchlosť čiernobielej tlače podľa výrobcu (str/min)

27

Doba tlače prvej strany čiernobielo podľa výrobcu (s)

8,6

Maximálne rozlíšenie tlače (DPI)

1 200 x 1 200

Maximálne rozlíšenie skenu (DPI)

600 x 600

Bezokrajová tlač

Nie

Maximálny počet listov podľa výrobcu (čierna)

7 600

Cena čierneho toneru

145

Cena čiernobieleho výtlačku A4 podľa výrobcu

0,019

Maximálny počet listov podľa výrobcu (farebná)

17 700

Cena farebných tonerov

570

Cena farebného výtlačku A4 podľa výrobcu

0,032

Názory expertov a ďalších používateľov

Pri prvom pohľade na parametre tohto zariadenia je možné odhadnúť, čo budú profesionáli aj bežní používatelia hodnotiť. Na prvý pohľad je na zariadení viditeľný veľký dotykový displej, ktorý užívatelia často chvália. Experti taktiež spomínajú užitočnosť predného USB portu, tú musíme z vlastnej skúsenosti potvrdiť.

Tlač má solídnu kvalitu a je podľa užívateľov veľmi rýchla, čo napokon potvrdzujú už papierové parametre. Tlačiareň má ale tiež vyššiu hmotnosť a nie je najmenšia, je teda potrebné vyčleniť jej dostatok miesta. Video vyobrazuje obsluhu modelu MF742Cdw, ktorému oproti recenzovanému variantu chýba NFC, inak sa jedná o zhodné modely.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Farebná tlač v kombinácii s vysokou rýchlosťou a automatickým podávačom sú hlavné benefity, ktoré tento model prináša. Čím sa však zásadne odlišuje od konkurencie je nízka hladina hluku. Tá dosahuje iba 46 dB, pričom niektoré konkurenčné modely občas prevýšia aj 60 dB. Tlačiareň tak nebude v kancelárii príliš rušivým prvkom, stále však platí, že vyhradenie miesta mimo pracovného priestoru bude s ohľadom na pokojné pracovné prostredie najideálnejšie.

Dobrý dojem trochu narúša malý základný zásobník na papier dodávaný s recenzovaným modelom, ten je ale v budúcnosti možné rozšíriť. Zariadenie je pomerne ťažké, rozmerné a vybavenosť funkciami sa odrazila na nadpriemerne vysokej cene.

Naše hodnotenie a záver

Multifunkčnú tlačiareň Canon i-Sensys MF744Cdw radíme medzi profesionálne modely určené do kancelárie či pre náročných užívateľov. Ponúka veľmi vysokú rýchlosť, nechýba ani farebná tlač a automatický podávač. Hlučnosť iba 46 dB pomôže vytvoriť relatívne pokojné pracovné prostredie.

Ak ste schopní znížiť svoje nároky a zmierite sa s absenciou farebnej tlače, skúste sa zamerať napríklad na laserovú tlačiareň Brother DCP-L2532DW.

800 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Canon i-Sensys MF744Cdw | Hodnotenie: 95,4 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa u nás často venuje technologickým témam. Rada skúša nové veci a voľný čas venuje objavovaniu tých najčerstvejších trendov, a to nielen medzi tlačiarňami. Poradí vám, podľa čoho tlačiareň vyberať a ako nájsť model, ktorý bude zodpovedať vašim potrebám aj rozpočtu, bez ohľadu na to, či hľadáte tlačiareň na domáce použitie alebo do kancelárie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Canon i-Sensys MF744Cdw

Canon i-Sensys MF744Cdw

800 € Orientačná cena