Menu

Recenzia a porovnanie Canon PowerShot G7 X Mark II

86,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kompakty

Klady

  • Špičkové parametre
  • Vysoké rozlíšenie
  • Optická stabilizácia obrazu

Zápory

  • Menšia kompaktnosť
  • Vyššia hmotnosť
  • Priemerný zoom
550 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Canon PowerShot G7 X Mark II je fotoaparát z kategórie digitálnych kompaktov, ktorý ponúka rozlíšenie 20 Mpx. To je úplne dostačujúce pre kvalitu fotiek aj pri zobrazovaní na podstatne väčších plochách. Kvalitu snímky zaisťuje v kombinácii so snímačom BSI-CMOS, ktorý je charakteristický malou spotrebou a dobrými vlastnosťami eliminujúcimi šum. Fotoaparát vie samozrejme robiť aj videozáznamy, a to v rozlíšení 1920 x 1080, ktoré je úplne dostačujúce pre bežné využitie u všetkých neprofesionálnych fotografov.

Priblíženie zaisťuje optický zoom 4,2x a digitálny 4x. Táto kombinácia je na fotoaparát vo vyšších cenových kategóriách skôr priemerná. Naopak fotoaparátu nechýba úplný štandard v podobe optickej stabilizácie obrazu, ktorá zaistí ostré snímky aj v pohybe a za zhoršených podmienok ostrenia. Citlivosť na svetlo je vyjadrená hodnotou ISO, tá sa pohybuje v rozmedzí 3 až 12800 a znamená nadpriemerné hodnoty, ktoré značia dobré možnosti prispôsobenia sa svetelným podmienkam.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Canon

Formát snímača

1/CX

Typ snímača

BSI-CMOS

Veľkosť snímača (mm)

13,2 x 8,8

Rozlíšenie (mpx)

20

Optická stabilizácia

Áno

Hľadáčik

Nemá

Veľkosť displeja (")

3

Optický zoom (x)

4,2

Makro od (cm)

5

ISO min

125

ISO max

12 800

Rozlíšenie videa (px)

1920 x 1080

FPS videa

60

Hodnotenie funkcií a batérie

Fotoaparát disponuje slotmi pre pripojenie HDMI aj USB a ponúka tak dobré možnosti konektivity. Samozrejmosťou je potom aj pripojenie k Wi-Fi. Štandardná je tiež výdrž batérie, 265 snímok je hodnota, ktorá je zhruba priemerná, a hoci sa zdá ako dostatočná, v extrémnych podmienkach by bolo lepšie mať k dispozícii náhradný akumulátor.

Parameter Tento produkt
Výdrž batérie (počet snímok)

265

Wi-Fi

Áno

USB

Áno

HDMI

Áno

Hodnotenie konštrukcie

V ohľade konštrukčných parametrov sa foťák hlavne vďaka svojmu špičkovému parametrovému vybaveniu radí skôr medzi menej kompaktné. Rozmerovo patrí do kategórie menej praktických a váha 319 gramov znamená horšie možnosti manipulácie.

Parameter Tento produkt
Rozmery (mm)

106 x 61 x 42

Hmotnosť (g)

319

Utesnenie (prach/vlhkosť)

Nie

Naše hodnotenie a záver

Fotoaparát Canon PowerShot G7 X Mark II ponúka špičkové parametrové vybavenie vo všetkých ohľadoch a pre všetkých neprofesionálnych fotografov by mal ponúkať úplne dostačujúcu kvalitu. Problém je možné identifikovať v ohľade kompaktnosti rozmerov a hmotnosti.

550 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Canon PowerShot G7 X Mark II | Hodnotenie: 86,3 %
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii v úlohe technického redaktora. V minulosti sa venoval poloprofesionálnemu foteniu. V rukách mal kadejaký fotoaparát, či už kompaktný, zrkadlovku alebo kompakt s výmenným objektívom, fototechnike tak dobre rozumie. Okrem fotoaparátov má v starostlivosti aj celý rad tém zameraných na elektroniku či elektrické náradie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Canon PowerShot G7 X Mark II

Canon PowerShot G7 X Mark II

550 € Orientačná cena