Menu

Catler VS 8011 – Recenzie, testy a porovnania

85,0 % Celkové hodnotenie

So špeciálnymi funkciami v kategorii Vákuovačky

Klady

  • Funkcia marinovania
  • Funkcia nafukovania vrecka
  • Integrovaný rezač

Zápory

  • Ťažšie zatváranie
  • Niektoré chybné kusy
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vákuovačku Catler VS 8011 sme do nášho porovnania zaradili v marci 2023, kedy sa na trhu radila do zhruba strednej cenovej triedy. Jej príkon 125 W je v porovnaní s konkurenciou skôr základný. Maximálna šírka fólií, ktoré môžete vo vákuovačke použiť, je 30 cm, s touto hodnotou sa na trhu stretnete najčastejšie, a zháňanie nových fólií by tak nemal byť žiadny problém.

Čo sa veľkosti vákuovačky týka, nejde o úplného drobčeka, váži dokonca celé 4 kg, nepôjde tak o ideálnu voľbu, pokiaľ hľadáte prístroj, ktorý použijete len raz za čas. Na to by zaberala zbytočne veľa miesta.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

125

Maximálna šírka fólie (cm)

30

Hmotnosť (kg)

4

Vybavenie a funkcie

Zaujímavou stránkou tohto modelu je najmä jeho ponuka funkcií. Samozrejme môžete počítať s odsávaním vzduchu, zvláda aj mäkké odsávanie či vákuovanie nádob. Súčasťou je navyše zásobník na fólie a integrovaný nôž, všetko dôležité tak budete mať vždy po ruke. Tieto prvky ale už nie sú nijako neobvyklé, najmä pokiaľ sa bavíme o prístrojoch za takúto čiastku.

Ako zaujímavejšie môžeme vypichnúť ďalšie doplnky – vákuovačka vie okrem odsávania vzduchu vrecko tiež nafúknuť (užitočné pri skladovaní krehkých potravín, ako sú čipsy) a jej súčasťou je aj razidlo, vďaka ktorému si môžete na vrecká s potravinami vyznačiť napríklad dátum vákuovania.

Parameter Tento produkt
Odsávanie vzduchu

Áno

Mäkké odsávanie

Áno

Vákuovanie nádob

Áno

Zásobník na fólie

Áno

Integrovaný rezák

Áno

Názory používateľov a odborníkov

Zváračku fólií Catler zatiaľ ohodnotilo iba niekoľko málo užívateľov. Ich recenzie sú všeobecne pozitívne, chvália najmä pevné vyhotovenie a zaujímavé funkcie. Negatíva sa v recenziách všeobecne príliš neobjavujú, niekoľko používateľov ale narazilo na nefunkčný kus. Ďalšie recenzie nájdete na stránkach Heuréka.

Hlavné klady a zápory

Hlavným pozitívom vákuovačky Catler sú jej funkcie, najmä s možnosťou nafukovania vákuovacích sáčkov a razbou dátumu sa u konkurencie len tak nestretnete. Oceňujeme aj pevné vyhotovenie. Nevýhodou môžu byť najmä väčšie rozmery a vyššia hmotnosť, niektorí používatelia sa tiež stretli s chybnými kusmi, ktoré vôbec nešli spustiť.

Porovnanie s alternatívami

O niečo lacnejšou alternatívou by mohla byť vákuovačka G21 Nefrit. Na pohľad nie je tak pekná a jej vyhotovenie je skôr plastové, postráda tiež funkciu nafukovania sáčkov a razbu dátumu. V porovnaní s modelom Catler má ale vyšší príkon a nižšiu hmotnosť.

Pokiaľ plánujete vákuovať vo väčšom objeme, mohla by vám ešte viac vyhovovať vákuovačka Maxxo VM Master. Tá sa pýši predovšetkým vysokým sacím výkonom a zvláda nadštandardne široké fólie. Opäť jej ale oproti modelu Catler chýbajú niektoré nadštandardné funkcie.

Záver

Vákuovačka Catler VS 8011 zaujme na pohľad kvalitným vyhotovením s veľkým podielom nerezu a taktiež veľmi zaujímavými funkciami. Môžete sa tešiť napríklad na možnosť razenia dátumu rovno na vákuovacie fólie a funkciu nafukovania sáčkov. Jej výkon je ale skôr štandardný. Pokiaľ hľadáte naozaj výkonný model a obídete sa bez niektorých funkcií, mohla by sa vám páčiť vákuovačka Maxxo VM Master.

140 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Catler VS 8011 | Hodnotenie: 85,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu domácich spotrebičov, veľkých aj malých. K tomu pripojila aj lásku ku gastronómii a vypracovala toto porovnanie vákuovačiek. Pri tvorení témy čerpala nielen z českých, ale aj zo zahraničných zdrojov, dočkáte sa tak dostatočne obsiahlych informácií, písaných zrozumiteľným jazykom. Vysvetlí vám napríklad, čo je to mäkké odsávanie alebo varenie metódou sous-vide. Okrem vákuovačiek má na svojom konte aj porovnanie veľkých kuchynských spotrebičov, napríklad sporákov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Catler VS 8011

Catler VS 8011

140 € Orientačná cena