Menu

Recenzia a porovnanie Cattara Royal Partner

84,1 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Grily na drevené uhlie

Klady

  • Liatinový rošt
  • Odnímateľná zásuvka na popol
  • Teplomer vo veku

Zápory

  • Menšia grilovacia plocha
  • Skôr základná výbava
130 € Orientačná cena

Základné parametre

Záhradný gril Royal Partner pochádza z dielne českého výrobcu Cattara. Grilovať môžete na ploche 1 333 cm2, čo je dostačujúce pre cca 3 osoby. Rovnako ako väčšina grilov v tejto kategórii, aj model Royal Partner je vybavený roštom, oceňujeme, že tento rošt je vyrobený z liatiny, čo je jeden z odolnejších materiálov. Samozrejme nechýba poklop, ten je pri záhradných griloch klasika. Veľkostne ide o jeden z menších modelov, nejaké to skladovacie miesto ale predsa len potrebuje, odporúčame preto skontrolovať jeho rozmery v tabuľke.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Cattara

Grilovacia plocha (cm2)

1 333

Typ grilovacej plochy

Rošt

Povrch grilovacej plochy

Liatina

Poklop

Áno

Výška (cm)

97

Šírka (cm)

98

Hĺbka (cm)

35

Hmotnosť (kg)

19,4

Vybavenie a funkcie

Gril Cattara patrí k cenovo dostupnejším modelom a jeho výbava tomu zodpovedá. Vo veku nájdete zabudovaný teplomer, ktorý umožňuje lepšiu kontrolu nad teplotou grilovania. Pri drahších modeloch je samozrejmosťou, pri lacnejších môže niekedy chýbať. Výhodou je odkladacia plocha, ktorú nájdete pri väčšine záhradných grilov. Nechýba ani odnímateľný popolník (v tomto prípade zásuvka na popol), pri niektorých lacnejších griloch musíte popol vyberať vrchom, po vybratí roštu.

Čo tomuto grilu chýba, je napríklad časovač, zásobník na uhlie alebo piezo zapaľovanie. Všetky tieto prvky sú ale takmer výhradne výsadou niekoľkonásobne drahších modelov.

Parameter Tento produkt
Teplomer

Áno

Časovač

Nie

Piezo zapaľovanie

Nie

Odkladacia plocha

Áno

Zásobník na uhlie

Nie

Odnímateľný popolník

Áno

Klady a zápory

Pochváliť môžeme pri grile Cattara najmä rošt, ten je totiž vyrobený z odolnej liatiny. Pozitívom je tiež odkladacia plocha, vyberateľná zásuvka na popol alebo integrovaný teplomer vo veku. Slabšou stránkou pre niekoho môže byť skôr menšia grilovacia plocha, poprípade výbava bez niektorých zaujímavejších prvkov (v danej cenovej kategórii je ale adekvátna).

Porovnanie s alternatívami

Ako cenovo dostupnejšia alternatíva sa ponúka napríklad gril Fieldmann FZG 1009. Ten má zhruba rovnakú grilovaciu plochu ako Royal Partner, jeho odkladacia plocha je ale výrazne menšia. Ústupkov sa dočkala aj výbava, v ktorej oproti grilu Cattara chýba teplomer alebo odnímateľný popolník.

Naopak o niekoľko úrovní vyššie (nielen v cene) sa dostanete s grilom Weber Performer Deluxe GBS. Modely tejto značky patria k luxusnejším produktom na trhu a gril ponúkne veľkú grilovaciu plochu, prepracovaný dizajn a pokročilé technológie, ako je časovač alebo piezo zapaľovanie. Počítajte ale s niekoľkonásobne vyššou cenou.

Záver

Gril Royal Partner od českej značky Cattara patrí k jednoduchým záhradným modelom pre menší počet osôb. Poteší priestrannou odkladacou plochou, teplomerom zabudovaným vo veku, odolným liatinovým roštom alebo odnímateľnou zásuvkou na popol. Z výbavy inak nič veľmi špeciálne neponúkne, to sa ale ani v danej cenovej kategórii nedá príliš očakávať. Pokiaľ teda hľadáte jednoduchý gril pre pár alebo menšiu rodinu, bez nejakých zvláštnych nárokov, môžeme vám tento model odporučiť. Ak predpokladáte, že gril vytiahnete len párkrát do roka, možno by vám viac vyhovoval cenovo dostupnejší Fieldmann FZG 1009.

130 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Cattara Royal Partner | Hodnotenie: 84,1 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Cattara Royal Partner

Cattara Royal Partner

130 € Orientačná cena