Menu

Recenzia a test Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

Dobré Celkové hodnotenie

Obľúbený pohlcovač vlhkosti v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Neutralizuje zápach
  • Z recyklovaných plastov
  • Výsledky do 12 h
  • Použitie bez elektriny
  • Produkt roka 2020

Zápory

  • Nízka účinnosť
  • Potrebuje absorpčné tablety
15 € Orientačná cena

Charakteristika

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° predstavuje najobľúbenejší pohlcovač vlhkosti na trhu (v čase písania recenzie, február 2023). Ide o variant fungujúci na odvlhčovacie tablety, ktoré je potrebné v priebehu používania pravidelne dopĺňať. Tým sa zároveň pohlcovač odlišuje od elektrických odvlhčovačov, v porovnaní s ktorými má aj nižšiu účinnosť. Na druhú stranu za takéto zariadenie zaplatíte aj menej ako 15 €.

Základné parametre

Oproti elektrickým odvlhčovačom má pohlcovač Ceresit nižšiu účinnosť a hodí sa len do menších miestností s rozlohou maximálne 20 m². Kvalita výsledkov sa navyše odvíja od relatívnej vzdušnej vlhkosti a teploty v miestnosti. Poteší vás však prevádzkou bez akéhokoľvek hluku a nulovou spotrebou elektrickej energie. Pohlcovače sa všeobecne pýšia aj menšími rozmermi, model Ceresit teda môžete umiestniť aj do skrine či na poličku.

Odvlhčovací výkon

Tento pohlcovač funguje pri použití odvlhčovacej tablety, ktorá sa postupne mení na soľný roztok, ktorý potom zo zbernej nádobky jednoducho vylejete. Jedna tableta vystačí zhruba na 3 mesiace prevádzky, a tak je pohlcovač Ceresit vhodnou voľbou na občasné využitie (napríklad cez zimu, keď doma sušíte bielizeň).

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° je v rámci týchto najlacnejších alternatív bezkonkurenčnou voľbou. O tom okrem iného svedčí aj šesťnásobné ocenenie Top produkt v kategórii, ktoré si pohlcovač vyslúžil na portáli Heureka. Tam navyše žne 83% priemer užívateľských hodnotení, čo je dôkazom pomerne veľkej spokojnosti. Najčastejšie používatelia chvália príjemnú vôňu tabliet a taktiež účinnosť už 12 hodín po uvedení do prevádzky.

Nájdu sa ale aj negatívne ohlasy, a to predovšetkým s ohľadom na nižšiu účinnosť v porovnaní s elektrickými variantmi. Negatívne používatelia hodnotia aj nutnosť dokupovania tabliet, ktoré sú ale na používanie pohlcovača nevyhnutné, a tiež plastové spracovanie konštrukcie, od ktorej nie je možné očakávať vysokú odolnosť.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi hlavné prednosti tohto modelu patria predovšetkým nízke obstarávacie aj prevádzkové náklady. Samotnú konštrukciu zoženiete v podstate za pár eur a absorpčné tablety sú taktiež pomerne lacnou záležitosťou. Zaujímavosťou oproti elektrickým modelom je okrem nižšej ceny súčasne aj fakt, že tablety sú spravidla aromatizované, takže je okolie pohlcovača príjemne prevoňané. Výhodou je aj pohodlná obsluha.

Za nevýhodu ale môžeme považovať pomerne nízku účinnosť. Tento model preto odporúčame skôr do malých miestností ako sú kúpeľne či komory, do skrine s oblečením alebo do rohu miestnosti, kde sušíte bielizeň. Negatívne môžeme hodnotiť aj nutnosť dokupovania a výmeny tabliet, čomu sa v prípade elektrických modelov vyhnete.

Porovnanie s alternatívami

Ako vhodnú alternatívu k pohlcovaču vlhkosti Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° môžeme odporučiť napríklad Ceresit Stop vlhkosti Micro, ktorý má atraktívnejší dizajn. Alternatívou môže byť aj pohlcovač Air Max Bison 450 g s porovnateľnými parametrami, ten je však ťažšie dostupný.

Záverečné zhrnutie

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° vám môžeme odporučiť v prípade, ak hľadáte malý a cenovo dostupný pohlcovač vlhkosti. V porovnaní s obvykle veľkými elektrickými odvlhčovačmi ho v interiéri jednoducho schováte a zmestí sa vám dokonca aj do skrine. V balení spravidla nájdete 1 tabletu, ktorá vám vystačí zhruba na 3 mesiace – ak máte v pláne používať pohlcovač dlhšiu dobu, potom si kúpte rovno aj ďalšie tablety do zásoby. Výhodou tohto variantu je okrem nižšej ceny aj prevoňanie ovzdušia.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

Ceresit

Typ

Pohlcovač vlhkosti

Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)

20

Objem zbernej nádoby na vodu (l)

1

Maximálna hlučnosť (dB)

Bez hluku

Čistička vzduchu

Nie

Wi-Fi

Nie

Transportné kolieska

Nie

Hmotnosť (kg)

0,45

15 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Ceresit Stop vlhkosti Aero 360° | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou a s výberom odvlhčovača vzduchu má vlastné skúsenosti. Vďaka tomu vám prezradí, na ktoré parametre by ste pri výbere rozhodne nemali zabudnúť, alebo aké funkcie sa vám počas používania môžu hodiť. Iva autorsky stojí aj za ďalšími témami z oblasti starostlivosti o domácnosť či zdravie, ako sú napríklad ventilátory či horské slnká.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

Ceresit Stop vlhkosti Aero 360°

15 € Orientačná cena