Menu

LG GBB62SWGFN – Recenzie, testy a porovnania

93,6 % Celkové hodnotenie

v kategorii Chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 9,5/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 9,5/10
  Hodnotenie spotreby
 • 9,0/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Invertorový kompresor
 • Signalizácia otvorených dverí
 • Dobrý mraziaci výkon

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Nemá nulovú zónu
650 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

LG GBB62SWGFN je nadpriemerne priestrannou chladničkou. Na svoju veľkosť však vykazuje pomerne nízku spotrebu 215 kWh/rok. Čo sa týka ročných nákladov, 48 € bolo (v júni 2021) o takmer 6 € menej ako priemer všetkých modelov v porovnaní. Cena pre tento výpočet vychádza z priemernej ceny elektriny v roku 2021. Energetická trieda D sa spája s úspornejšími chladničkami na trhu. Väčšina modelov patrí do energetických tried E a F.

Tento model sa tiež radí k veľmi dobrým z hľadiska mraziaceho výkonu. Za jeden deň zamrazí 14 kg potravín, čo je oproti priemeru nami porovnávaných chladničiek o 3,2 kg viac. Štvorhviezdičkový výkon mrazenia a klimatická trieda SN-T patrí k tomu najlepšiemu, čo na trhu môžete nájsť, je však nutné uznať, že nejde o nijak vzácne hodnoty. Akumulačnou dobou 19 hodín chladnička nevybočí z radu. Pochvalne musíme spomenúť hlučnosť – 36 dB je jednou z najnižších hodnôt, ktoré sa v našom porovnaní vyskytujú. Rovnako ako väčšina porovnávaných modelov sa radí do triedy hlučnosti C.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ chladničky

Voľne stojaca

90 % Voľne stojaca, 10 % Voľne stojace
Výrobca

LG

Objem chladničky (l)

277

257,30
Objem mrazničky (l)

107

109,60
Umiestnenie mrazničky

Dole

100 % Dole
Energetická trieda (A-G)

D

50 % C, 20 % E, 20 % D, 10 % B
Spotreba elektriny kWh/rok

215

192,70
Ročné náklady na elektrinu pri 0,23 €/kWh (2024)

48,81

44,30
Hlučnosť (dB)

36

80 % 35, 10 % 36, 10 % 37
Trieda hlučnosti

C

80 % B, 20 % C
Akumulačná doba (hod)

19

13,40
Mraziaci výkon (kg/24h)

14

9,30
Výkon mrazenia

**** (-24°C)

100 % **** (-24°C)
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43°C)

100 % SN-T (+10 až 43°C)

Vybavenie a funkcie

Vnitřní uspořádání ledničky LG GBB62SWGFN

Čo sa týka funkčnej výbavy, táto chladnička nám nedala mnoho dôvodov ku kritike. Invertorový kompresor je tichý, má dlhú životnosť a výrobca naň poskytuje 10-ročnú záruku. Pre ľahkú údržbu je súčasťou nenámrazový systém a antibakteriálna úprava dverí. Štandardne sú pánty dverí na pravej strane, pokiaľ sa vám to nebude hodiť, môžete si objednať obrátenú verziu. Ovládanie uľahčuje vnútorný LED displej a oddelená regulácia teploty pre chladničku a mrazničku.

Medzi ďalšie funkcie patrí rýchle chladenie aj mrazenie alebo signalizácia otvorených dverí. Čo však chýba, je nulová zóna, teda zásuvka, v ktorej sa teplota blíži k nule, a je teda vhodná na uchovávanie potravín, ktoré sa rýchlo kazia. Namiesto nej je model vybavený priehradkou FreshConverter, na ktorom si môžete nastaviť teplotu podľa toho, či doň vkladáte mäso, ryby či zeleninu. Chladnička patrí medzi smart modely, čo znamená, že ju môžete ovládať cez aplikáciu LG Smart ThinQ v mobile či tablete.

Veľkosť aj hmotnosť chladničky sú nadpriemerné, to však pri nadpriemernom objeme nemôže príliš prekvapiť. Na konkrétne hodnoty sa môžete zamerať na spodných riadkoch tabuľky.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Zameniteľné otváranie

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Displej

Áno

100 % Áno
Antibakteriálna ochrana

Áno

40 % Nie, 30 % Áno, 30 % Neuvedené
Nulová zóna

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Rýchle chladenie

Áno

100 % Áno
Rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Oddelená regulácia

Áno

100 % Áno
Signalizácia otvorených dverí

Áno

100 % Áno
Invertorový kompresor

Áno

100 % Áno
Predĺžená záruka na kompresor

10 rokov

60 % 10 rokov, 20 % 12 rokov, 10 % Nie, 10 % Neuvedené
Výška (cm)

203

195,04
Šírka (cm)

59,5

70 % 59,5, 20 % 60, 10 % 70
Hĺbka (cm)

68,2

67,03
Hmotnosť (kg)

77

79,30

Názory užívateľov a odborníkov

Spoľahlivá, priestranná, tichá, tak popisujú užívatelia chladničku LG. K tomuto modelu sa zišlo hneď niekoľko desiatok kladných recenzií, v ktorých používatelia oceňujú okrem iného aj signalizáciu otvorených dvierok alebo nenámrazový systém. Čo sa negatív týka, niektorým užívateľom plne nevyhovuje odstupňovanie nastaviteľných teplôt (pri tomto modeli po 2 °C, pri niektorých iných chladničkách po 1 °C), iní označujú zmenu smeru otvárania dvierok za pomerne zložitú.

Klady a zápory

Ak začneme nevýhodami, sem môžeme v prípade chladničky LG zaradiť hlavne vyššiu cenu, niektorým používateľom môže tiež chýbať nulová zóna. V ostatných smeroch ale tento model ťažko hľadá konkurenciu. Chladnička je objemná, ale relatívne úsporná, má invertorový motor, vysoký výkon a množstvo zaujímavých vychytávok, ako je antibakteriálna ochrana alebo signalizácia otvorených dverí.

Naše hodnotenie a záver

LG GBB62SWGFN patrí k priestranným modelom, ktoré môžeme odporučiť aj početnejším rodinám. Na svoju veľkosť vás poteší nízkou spotrebou a s ňou sa spájajúcimi nákladmi. Chváliť môžeme aj mraziaci výkon a nízku hlučnosť. Čo sa týka ostatných základných parametrov, nájdete u nich skôr bežné hodnoty. Chladnička disponuje širokou funkčnou výbavou, nájdeme u nej ako vychytávky uľahčujúce údržbu, tak aj displej, rýchle chladenie aj mrazenie, upozornenie na otvorené dvere a ďalšie. Prísľubom dlhej životnosti je invertorový kompresor. Chladničke chýba nulová zóna, namiesto toho disponuje priehradkou, v ktorej si môžete nastaviť teplotu podľa toho, či obsahuje mäso, ryby alebo zeleninu.

Ak hľadáte funkčne vybavenú chladničku, avšak táto je pre vaše potreby príliš veľká, dovolíme si ponúknuť vám na prečítanie recenziu modelu Hisense RB400N4BC3.

650 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: LG GBB62SWGFN | Hodnotenie: 93,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka dlhodobo zaoberá výberom a porovnávaním produktov a do jej repertoáru spadajú aj chladničky. S výberom chladničky má aj vlastné skúsenosti, ktoré pri svojej práci zohľadňuje, avšak okrem toho berie do úvahy aj užívateľské a odborné recenzie a výsledky rôznych testov. Vďaka tomu má dobrý prehľad v ponuke a poradí, ktorý spotrebič je ideálny práve do vašej domácnosti.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia LG GBB62SWGFN

LG GBB62SWGFN

650 € Orientačná cena