Menu

Recenzia a test Samsung RB36T675CSA

87,3 % Celkové hodnotenie

Top 10 v kategorii Chladničky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Hodnotenie mrazenia a akumulácie
 • 9,8/10
  Hodnotenie hlučnosti
 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 8,1/10
  Hodnotenie vybavenia a funkcií

Klady

 • Nízka spotreba
 • Nízka hlučnosť
 • 10-ročná záruka na kompresor

Zápory

 • Vyššia cena
 • Kratšia akumulačná doba
 • Slabší mraziaci výkon
670 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Voľne stojaca chladnička Samsung RB36T675CSA nájde svoje miesto aj v početnejších domácnostiach. Vyniká nadpriemerným objemom ako v chladiacej, tak mraziacej časti. Chladnička má objem 251 litrov, čo je dostatok na uloženie potravín päťčlennej rodiny. Priemer bol v čase písania recenzie (február 2022) o viac ako 20 litrov nižší. Tiež mraznička s objemom 114 l dáva dostatok priestoru. Je umiestnená v spodnej časti, čo je pri kombinovaných chladničkách bežné. Štandardom je tiež mrazenie triedy ****, vďaka ktorému môžete v mrazničke skladovať suroviny dlhodobo vďaka veľmi nízkej teplote až -24 °C.

V ohľade spotreby musíme chladničku Samsung naozaj pochváliť. Spadá do energetickej triedy C, čo síce nie je tabuľkovo najlepšia hodnota, ťažko ale budete hľadať modely vyšších tried. Bežne sa chladničky pohybujú skôr v triedach D a E. O úspore vypovedá aj nízka spotreba elektriny, ktorá je iba 166 kWh za rok. Vtedajší priemer bol takmer o polovicu vyšší. Za ročnú prevádzku chladničky miniete iba necelých 40 € (pri cene 0,23 €/kWh). Ďalšia, za čo môžeme chladničku pochváliť, je hlučnosť. Radí sa do triedy B a vydáva hluk o 35 dB.

Aby sme lichôtky trochu vyrovnali, musíme spomenúť, že akumulačná doba je iba 9 hodín, pričom vtedajší priemer bol takmer 15 hodín. V prípade výpadku prúdu alebo poruchy teda vydržia potraviny schladené iba kratšiu dobu. Mierne podpriemerný bol aj mraziaci výkon 8 kg za 24 hodín. Chladnička sa preto príliš nehodí na ukladanie veľkého množstva potravín naraz, napríklad po zbere zo záhradky alebo po zabíjačke.

Lepšieho štandardu dosahuje model Samsung v klimatickej triede. Tie pokrýva všetky, môžete ho preto bez starostí umiestniť do priestorov s teplotou od 10 do 43 °C.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ chladničky

Voľne stojaca

82 % Voľne stojaca, 9 % Vstavaná, 9 % Voľne stojace
Výrobca

Samsung

27 % Samsung, 18 % Beko, 18 % LG, 18 % Haier, 9 % Gorenje, 9 % Miele
Objem chladničky (l)

251

248,45
Objem mrazničky (l)

114

107,09
Umiestnenie mrazničky

Dole

100 % Dole
Energetická trieda (A-G)

C

45 % C, 27 % D, 18 % E, 9 % G
Spotreba elektriny kWh/rok

166

207,78
Ročné náklady na elektrinu pri 0,23 €/kWh (2021)

962

234,09
Hlučnosť (dB)

35

64 % 35, 36 % 36
Trieda hlučnosti

B

64 % B, 36 % C
Akumulačná doba (hod)

9

14,45
Mraziaci výkon (kg/24h)

8

9,64
Výkon mrazenia

**** (-24°C)

100 % **** (-24°C)
Klimatická trieda

SN-T (+10 až 43°C)

91 % SN-T (+10 až 43°C), 9 % SN-ST (+10 až +38°C)

Vybavenie a funkcie

Vo výpočte pozitív budeme pokračovať aj v kapitole venovanej funkciám. Z tých nami sledovaných chýbajú iba dve – antibakteriálna ochrana, ktorou ale disponuje iba niekoľko málo modelov, a tiež nulová zóna. Tá je však nahradená špeciálnou priehradkou, ktorú je možné rozdeliť na dva priestory s odlišnou teplotou. Chladnejšia časť slúži na uchovávanie mäsa a druhá zeleniny. Výrobca ale neuvádza, aká teplota v tejto priehradke je. Ďalším špeciálnym šuplíkom je oddelenie na ovocie a zeleninu, pri ktorom je možné nastavovať vlhkosť.

Vo výbave má chladnička obvyklé funkcie, ako je nenámrazový systém, ventilátor a tiež zameniteľné otváranie. Vďaka tomu môžete prístroj prispôsobiť špecifickým podmienkam vašej domácnosti. Teplotu je možné nastavovať na displeji, kde tiež zapnete funkciu rýchleho chladenia a mrazenia. Tieto funkcie dokážu rýchlo ochladiť, respektíve zmraziť vložené potraviny, aby nedošlo k zvýšeniu teploty ostatných uložených surovín. Teplotu v mrazničke a chladničke je možné nastavovať zvlášť. Pokiaľ necháte chladničku otvorenú alebo dvere zle dovriete, dá vám o tom vedieť pomocou akustického signálu.

Chladničku poháňa invertorový kompresor, ktorý je tichší, úspornejší a má dlhšiu životnosť ako klasické varianty. Výrobca na kompresor poskytuje 10-ročnú záruku. Vzhľadom na nadpriemerný objem nie je veľkým prekvapením, že je chladnička pomerne vysoká. V ostatných rozmeroch nijako nevybočuje z obvyklých hodnôt. Všetky údaje o rozmeroch a hmotnosti nájdete na konci nasledujúcej tabuľky.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nenámrazový systém

Áno

100 % Áno
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Zameniteľné otváranie

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Displej

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Antibakteriálna ochrana

Nie

36 % Nie, 18 % Áno, 45 % Neuvedené
Nulová zóna

Nie

82 % Áno, 18 % Nie
Rýchle chladenie

Áno

100 % Áno
Rýchle mrazenie

Áno

100 % Áno
Oddelená regulácia

Áno

100 % Áno
Signalizácia otvorených dverí

Áno

91 % Áno, 9 % Neuvedené
Invertorový kompresor

Áno

91 % Áno, 9 % Neuvedené
Predĺžená záruka na kompresor

10 rokov

64 % 10 rokov, 18 % Nie, 9 % 12 rokov, 9 % Neuvedené
Ďalšie funkcie 1

Zásuvka s dvojakou teplotou

27 % Priehradka s regulovateľnou vlhkosťou, 9 % SmoothFit panty, 9 % Zásuvka s dvojakou teplotou, 9 % Detská poistka, 9 % Technológia NatureFresh, 9 % Zóna Zero, 9 % SpaceMax, 9 % Režim dovolenka, 9 % Neuvedené
Ďalšie funkcie 2

Zásuvka s nastaviteľnou vlhkosťou

Ďalšie funkcie 3

Odolná zadná strana

Výška (cm)

193,5

192,53
Šírka (cm)

59,5

64 % 59,5, 18 % 60, 9 % 70, 9 % 54
Hĺbka (cm)

65,8

63,26
Hmotnosť (kg)

72

76,66

Hodnotenie ďalších užívateľov

Prevažná väčšina užívateľov si chladničku pochvaľuje. Páči sa im najmä tichá prevádzka, veľký objem a nízka spotreba. Kladne hodnotia aj podarený dizajn a displej s nastavením teploty. Nezhodnú sa na vnútornom usporiadaní. Niektorým príde veľmi praktické a vyhovujúce. Iným vadí a radi by niektoré poličky presunuli, čo bohužiaľ nie je možné. Objavili sa aj sťažnosti na kratší prívodný kábel.

Hlavné klady a zápory

Najväčšou výhodou chladničky Samsung je jej nízka spotreba. Najmä ak vezmeme do úvahy pomerne veľký objem, sú náklady na prevádzku skutočne nízke. Pozitívom je tiež tichý chod a dobré vybavenie funkciami, vrátane rýchleho mrazenia a chladenia. Poteší aj 10-ročná záruka na invertorový kompresor. Nevýhodou je trochu kratšia akumulačná doba, niekomu môže vadiť aj menší mraziaci výkon. Nepoteší ani vyššia obstarávacia cena. So stúpajúcou cenou energií sa ale vďaka nízkym prevádzkovým nákladom môže investovaná čiastka čoskoro vrátiť.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte chladničku s nízkou spotrebou, ale vyžadujete veľký objem, mohla by vás zaujať aj chladnička Haier A3FE835CGJE. Jej zvláštnosťou je mraznička, ktorá nie je štandardne dverová, ale je rozdelená do zásuviek. To môže byť pre niekoho prehľadnejší a zaujímavejší variant. Aj táto chladnička je tichá a vhodná do spojených priestorov. Má bohatú výbavu funkciami, vrátane antibakteriálnej úpravy. Nie je ale možné zameniť otváranie jej dverí.

Ak je pre vás dôležitejšia nízka obstarávacia cena, prišla by vám vhod chladnička LG GBP31SWLZN, ktorá má ale o niečo menší objem. Výrazný rozdiel potom vidíme v spotrebe, ktorá je u LG takmer o 90 kWh ročne vyššia. Výbavu chladničky LG hodnotíme ako vzhľadom k cene veľmi slušnú, patrí do nej aj invertor s 10-ročnou zárukou.

Naše hodnotenie a záver

Chladničku Samsung RB36T675CSA odporúčame do početnejších domácností aj pre náročnejších zákazníkov. Má nadpriemerný objem a slušnú výbavu funkciami. V porovnaní s ostatnými modelmi je úsporná a jej ročná prevádzka vás vyjde pomerne lacno. Je poháňaná invertorovým kompresorom s 10-ročnou zárukou. Chladničku môžete bez obáv umiestniť aj do kuchyne spojenej s obývačkou, je totiž tichá, nebude vás teda nijako rušiť. Chladnička ale nepatrí práve k najlacnejším, ak je pre vás zásadná obstarávacia cena a hľadáte model s veľkým objemom, odporúčame vám chladničku LG GBP32DSKZN, budete sa ale musieť zmieriť s vyššou spotrebou.

670 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Samsung RB36T675CSA | Hodnotenie: 87,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka dlhodobo zaoberá výberom a porovnávaním produktov a do jej repertoáru spadajú aj chladničky. S výberom chladničky má aj vlastné skúsenosti, ktoré pri svojej práci zohľadňuje, avšak okrem toho berie do úvahy aj užívateľské a odborné recenzie a výsledky rôznych testov. Vďaka tomu má dobrý prehľad v ponuke a poradí, ktorý spotrebič je ideálny práve do vašej domácnosti.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung RB36T675CSA

Samsung RB36T675CSA

670 € Orientačná cena