Menu

1. benzínová píla Parkside so štartérom unikla ešte pred vydaním! Super výkon a ľahký štart

1. benzínová píla Parkside so štartérom unikla ešte pred vydaním! Super výkon a ľahký štart
Zdroj obrázkov: Youtube/@icku, koláž: Arecenze

Parkside sa tento rok poriadne oprel do záhradnej techniky a rozšíril svoj sortiment o niekoľko zaujímavých modelov. Ide napríklad o nový benzínový krovinorez Performance s elektrickým štartérom či robotické kosačky. Čoskoro sa chystá zaradiť do predaja aj úplne novú motorovú reťazovú pílu Performance s elektrickým štartérom napájaným Li-ion batériou. Tá je pravdepodobne prvá svojho druhu na svete.

Prvá svojho druhu?

O unikátnom budúcom prírastku v sortimente záhradnej techniky Parkside informoval ako prvý youtuber @icku na svojom kanáli AllHandmade. Benzínová reťazová píla Parkside Performance PPKBS 56 si zaslúži veľkú pozornosť, pretože pravdepodobne predstavuje vôbec prvú benzínovú reťazovú pílu s elektrickým štartérom napájaným Li-ion batériou.

Youtuber uvádza, že prvá benzínová reťazová píla s elektrickým štartérom uzrela svetlo sveta v roku 1966 a vyrobil ju McCulloch. Štartér bol vtedy napájaný oloveným akumulátorom. Odvtedy ale uplynula dlhá doba a teraz prichádza ako prvý Parkside s týmto unikátnym modelom, ktorého pohodlné štartovanie má na starosti akumulátor 4Ah zo systému „PARKSIDE X 20 V Team“.

Zdroj: Youtube/@icku

Technické údaje

Najzaujímavejšou funkciou píly Parkside Performance PPKBS 56 je práve elektrický štartér, v iných ohľadoch ponúka veľmi podobné parametre ako rad iných benzínových píl na trhu. Je poháňaná dvojtaktným vzduchom chladeným motorom s objemom 56,6 cm3 s max. výkonom 2,2 kW. Dĺžka lišty je 46 cm. Hmotnosť píly vrátane lišty, reťaze, 4Ah batérie, plnej palivovej a olejovej nádrže činí 8,3 kg. Všetky dôležité údaje nájdete v tabuľke:

Parameter Hodnota
Motor Vzduchom chladený 2-taktný motor (jednovalcový)
Zdvihový objem 53 cm³
Max. výkon motora 2,2 kW
Max. otáčky motora (s lištou a reťazou) 11 500 min-1
Dĺžka lišty 45 cm
Max. rýchlosť reťaze 22,15 m/s
Hlučnosť 119 dB
Napájanie elektrického štartéra Akumulátor 20V 4Ah
Hmotnosť (vrátane príslušenstva a s plnou nádržou) 8,3 kg

 

Píla Parkside Performance PPKBS 56 zatiaľ nie je v predaji a jej cena nám nie je známa. Očakáva sa ale, že sa dostane do predaja v najbližších týždňoch.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.