Menu

3 najhoršie mobily 2024 podľa recenzií používateľov: Umiestnil sa Samsung, Google aj Honor

3 najhoršie mobily 2024 podľa recenzií používateľov: Umiestnil sa Samsung, Google aj Honor

Pri výbere mobilného telefónu podľa recenzií narazíte na fakt, že väčšina z nich má veľmi dobré hodnotenie – máloktorý telefón má na Heureke menej ako 85 %. Dalo by sa teda povedať, že v dnešnej dobe už na takom mobile nie je čo pokaziť. Aj napriek tomu ale výrobcovia niekedy šliapnu vedľa – paradoxne pri tých drahších modeloch.

Samsung Galaxy Z Fold4 – prevratný model alebo prepadák?

Samsung Galaxy Z Fold4 5G 12GB/256GB si u užívateľov vyslúžil iba 75 %, čo je v porovnaní s inými mobilnými telefónmi (aj s tými podstatne lacnejšími) veľmi málo. S cenovkou atakujúcou 1 300 € by človek čakal naozaj veľa. To telefón na prvý pohľad aj ponúka – najnovší Android, super rýchly mikročip, dve obrazovky, ktoré dokážu pracovať nezávisle na sebe a mnoho ďalších vychytávok.

Užívatelia sa však zhodujú na tom, že nefungujú tak, ako by človek od telefónu očakával. Najväčší problém je s inovatívnym displejom. Jeho vonkajšia polovica sa zákazníkom rýchlo zničí aj napriek tomu, že je opatrená silným ochranným sklom či obalom. Nie všetky aplikácie sú navyše tomuto displeju prispôsobené, a tak si veľkú obrazovku neužijete naplno.

Mnoho užívateľov sa tiež sťažuje na optimalizáciu systému – telefón začne po pár mesiacoch zamŕzať, občas nereaguje a je pomalší. Pomerne zlá je aj batéria, ktorá sa rýchlo vybíja a zrejme nestačí veľkému výkonu a displeju telefónu.

Alternatívy od Samsungu

Pokiaľ vás aj napriek tomu láka tento typ displeja, choďte radšej do najnovšieho modelu. V tomto prípade je na recenziách vidieť, že Samsung na nedostatkoch zapracoval. Obľúbené sú vlajkové lode aj cenovo dostupnejšie kúsky.

Honor Magic 4 Pro 5G lákal na foťák, ten ale sklamal

Hlavným ťahákom Honor Magic 4 Pro 5G bol zadný fotoaparát s rozlíšením 50 Mpx + 50 Mpx + 64 Mpx. Práve ten ale niektorých používateľov sklamal, a tak si telefón na Heureke získal iba 68 % zákazníkov. Na svoje si neprišli hlavne tí, ktorí vlastnili jeho predchodcu a mohli tak porovnať ich fotoaparáty. Podľa komentárov sa totiž kvalita fotiek vôbec nezmenila a niektoré funkcie foťáka boli dokonca menej premyslené.

Ďalším mínusom, ktorý sa často v recenziách opakuje, je nedostatočná výdrž batérie. Užívateľom sa nepáči ani krátka doba podpory aktualizácií systému, a celkovo systém ako taký. Ten totiž veľmi skoro začne sekať a neumožňuje tak využiť potenciál mobilu naplno.

Alternatívy od Honoru

Google Pixel 6 – veľké očakávania od technologického giganta?

Google pri svojom modeli mobilného telefónu s označením Pixel 6 láka na moderné funkcie, skvelý OLED displej, foťák aj výkon. Ten má zaistiť ich vlastný procesor – Google Tensor. Zaujímavá je aj batéria, ktorú podľa popisu od výrobcu nabijete na 50% za pol hodiny – to už ale dnes dokáže akýkoľvek telefón.

Telefón nedopadol až tak zle, od užívateľov získal 80%. To je v porovnaní s modelmi od konkurencie síce podstatne menej, ale zákazníkom dokáže určite niečo ponúknuť. Chvália fotoaparát, naozaj kvalitný displej, dlhú podporu systému aj plynulé fungovanie bez zásekov.

Čo sa často objavuje v nevýhodách, je absencia 5G alebo nemožnosť rozšíriť pamäť o SD kartu. Signál 5G však začal byť v priebehu roku 2023 podporovaný aj u nás. Užívatelia sa paradoxne sťažujú aj na dlhšiu dobu nabíjania a veľmi klzký povrch. Bez puzdra alebo silikónového obalu je podľa recenzií takmer nemožné zamedziť jeho pádu.

Alternatívy od Google

Mobily od Googlu ale všeobecne nie sú vôbec zlé a ponúkajú veľa muziky za slušnú cenu. Veľmi podarené sú najnovšie modely, v ktorých výrobca vychytal niektoré muchy.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.