Menu

6 parfumov, ktoré nosia celebrity z vlastnej vôle: Ako vonia Beyoncé alebo napríklad princezná z Walesu?

6 parfumov, ktoré nosia celebrity z vlastnej vôle: Ako vonia Beyoncé alebo napríklad princezná z Walesu?

Príjemná parfumová vôňa je základom dokonalého outfitu. Pokiaľ si vyberiete ten správny, jednoducho dokážete podčiarknuť genialitu svojho vzhľadu. Svoje o tom vedia aj celebrity. Nejedna z nich sa hrdo hlási k svojej obľúbenej parfumovej vôni.

Správna aplikácia zaistí dlhotrvajúci efekt

Všeobecne platí, že na každom z nás parfum vonia trošku inak, aj vôňa našej pokožky totiž dokáže s výsledkom poriadne zamiešať. A tak je najlepšie si vôňu vybrať podľa svojho gusta. Dôležitá je aj jej aplikácia – tá by mala prebiehať na suchú, najlepšie čerstvo umytú kožu, a to na takzvaných teplejších miestach. Ide o miesta, ako je krk, zápästie, ramená alebo hruď.

Parfumy je možné ľahko vybrať podľa druhu vône

Podľa svojho zloženia, jemnosti a intenzity rozlišujeme hneď niekoľko druhov parfumov. Tým najľahším je kvetinový parfum. Spravidla sa jedná o kombináciu niekoľkých rôznych kvetinových vôní. Tie sú čoraz populárnejšie aj u mužov. Ďalším druhom sú drevité parfumy. Tie prepájajú vône rôznych driev, najčastejšie napríklad santalové, ružové alebo cédrové drevo. Spravidla ich nájdeme v kombinácii s citrusmi alebo kvetinami, ktoré zjemňujú ich výsledný efekt.

Práve citrusy sú surovinou, ktorá predstavuje ďalší hlavný druh parfumov. Citrusové parfumy sa vyznačujú výraznou citrusovou vôňou prepojenou s drevom, korením alebo kvetinami. Pri rozdelení parfumov podľa vône rozhodne nesmieme zabudnúť ani na orientálne parfumy. Ťažšie parfumy sa hodia skôr do chladnejšieho počasia. Hlavnú úlohu často zohráva napríklad vanilka, ambra alebo santalové drevo.

Beyoncé miluje ľahkosť, Madonna zase originalitu a nespútanosť

Každý máme rôzny vkus. A tak si aj svetovo známe hviezdy vyberajú parfumy rôznych druhov. Speváčka Beyoncé je už niekoľko rokov verná sladšiemu parfumu, v ktorom sa miešajú ľahké vône malín a liči. Pocit ako v rozkvitnutej záhrade prináša ľahký a luxusne voňajúci parfum inšpirovaný krištáľovou čistotou Armani Emporio Diamonds. Na ten podľa dostupných informácií Beyoncé nedá dopustiť už mnoho rokov. Okrem toho má samozrejme Beyoncé aj vlastnú značku.

Luxusnému Dioru dáva prednosť spevácka diva Madonna. Za roky na hudobnej scéne niekoľkokrát zmenila svoj parfumový vkus. Teraz je už ale dlhšiu dobu verná parfumu Hypnotic Poison. Treba povedať, že sa jedná o parfum, ktorý Madonnu skutočne vystihuje. Odvaha, divokosť, sila, ale aj hlboká zmyselnosť. To sú prívlastky, ktoré sú jednoznačne spojené s Hypnotic Poison.

Základom sú horké mandle, arabský jazmín, vanilka a pižmo. Suroviny dohromady vytvárajú jedinečnú a extravagantnú vôňu, ktorú si zamiluje každá silná žena. Nielen Madonna je ale speváčkou, ktorá si tento parfum obľúbila. Jeho ďalšou hrdou nositeľkou je aj britská speváčka Adele.

Britský kráľovský dvor si parfumy užíva iba v súkromí

Princezná Kate je stelesnením elegancie, jemnosti a nehy – rovnako ako jej milovaný parfum, ktorý ale môže nosiť iba keď nemá oficiálne povinnosti. Kate nedá dopustiť na Orange Blossom od značky Jo Malone. Jemná kvetinová vôňa vás prenesie na rozkvitnutú lúku, na ktorej sa budete cítiť ako víla. Základom a najvýraznejšou zložkou je okúzľujúci orgován. Jeho vôňa je prifarbená pomarančovým kvetom, lotosom, mandarínkou a tiež zeleným akordom.

Meghan Markle už síce nepatrí k britskému kráľovskému dvoru, taktiež ale patrí medzi ženy, ktoré si obľúbili jeden zo známych parfumov. Tým je Wood Sage & Sea Salt Cologne od Jo Malone London. Ako už napovedá samotný názov, táto ľahšia vôňa vás prenesie na pobrežie mora, kde panuje čerstvý svieži vietor. Minerálne tóny, morská soľ a sušené ovocie sú prvkami, ktoré sa spájajú do jemnejšej vône s príjemným nádychom voľnosti.

Herečky si vyberajú originálne parfumy, ktoré môžu nosiť aj muži

Život je krásny. Tak sa v preklade volá parfum La Vie Est Belle, ktorého hrdou ambasádorkou je Julia Roberts. Ide o jemnú kvetinovú vôňu s ovocnými tónmi. Základom je ovocná kombinácia šťavnatej hrušky a čiernych ríbezlí. Tá je doplnená o jazmín, kosatec a intenzívnu vôňu pomarančovníka. Všetko potom dokonale podčiarkuje v parfumoch obľúbená tonka fazuľa.

Svetoznáma herečka Angelina Jolie je roky verná svojej obľúbenej vôni Bvlgari Black. Elegantný parfum je navrhnutý tak, aby sedel nielen mužom, ale aj ženám. Hodí sa tak pre sebavedomé ženy, ktoré sa neboja ísť proti davu. Tento unisex drevitý parfum zaujme prepojením ťažších vôní, akými sú tabak, rum a rôzne korenia. Vôňu naopak zjemňuje kosatec, guajakové drevo a tonka fazuľa.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.