Menu

Chcete lacnú ale kvalitnú sušičku? Vybrali sme TOP 5 solídnych modelov

Chcete lacnú ale kvalitnú sušičku? Vybrali sme TOP 5 solídnych modelov

Najlacnejšou alternatívou je určite kombinovaná práčka so sušičkou, no väčšine používateľov sa viac osvedčili dva samostatné spotrebiče, a to z hľadiska výkonu aj spotreby energie. Pokiaľ teda máte doma dostatok miesta, určite odporúčame zaobstarať si k práčke aj kvalitnú sušičku, na ktorú sa tentoraz zameriame. Konkrétne si predstavíme 5 modelov s dobrým pomerom ceny a kvality, ktoré sú zároveň energeticky úsporné.

1. Beko DPS 7405 G B5

Stávkou na istotu je kondenzačná sušička Beko DPS 7405 G B5, ktorej na Heureka.sk patrí prvé miesto v predajoch. Má hodnotenie 94 % a odporúča ju 97 % užívateľov. Navyše sa pravidelne dostáva do finále rebríčka Produkt roku a v roku 2023 sa stala jeho víťazom. Zoženiete ju pod 400 €, pritom patrí do úspornej energetickej triedy A++, ponúka 16 programov vrátane Refresh a má pomerne nízku hlučnosť (do 65 decibelov). Viacčlenným domácnostiam by ale nemusela stačiť kapacita 7 kg.
380 € Orientačná cena

2. LG RC91V5AV6N

Pokiaľ potrebujete sušičku s naozaj veľkou kapacitou za rozumnú cenu, odporúčame variant LG RC91V5AV6N. Ide o 2. najpredávanejšiu sušičku na portáli Heureka.sk a z menšieho množstva recenzií má zatiaľ hodnotenie 100 %. Zmestí sa do nej až 9 kg bielizne, napriek tomu sa radí do energetickej triedy A++ a v rámci účinnosti sušenia je v kategórii A. Zároveň má hlučnosť maximálne 64 decibelov a nechýba jej rad pokročilých funkcií, teda napríklad program pre alergikov alebo samočistenie po jednom až troch použitiach. Vďaka aplikácii ThinQ ju navyše môžete ovládať aj na diaľku cez Wi-Fi.
550 € Orientačná cena

3. Bosch WQG233D1BY

Kvalitné a cenovo dostupné sušičky predáva aj značka Bosch, ktorá u nás boduje hlavne s modelom WQG233D1BY. Veľmi žiadaný je vďaka zaradeniu do úspornej energetickej triedy A+++ a nízkej hlučnosti do 64 decibelov. O tichú prevádzku a stabilitu sa ale postará aj AntiVibration Design, ktorý zároveň plní estetickú funkciu.

Užívatelia si ju obľúbili ale aj pre funkciu AutoDry, ktorá vďaka špeciálnym senzorom usuší bielizeň presne tak, ako potrebuje a ušetrí až 60% energie. Bielizeň bude pritom vždy nadýchaná a nepokrčená. Technológia EasyClean potom pre zmenu rýchlo a jednoducho čistí filter kondenzátora. Maximálna kapacita tejto sušičky je priemerných 8 kg.

720 € Orientačná cena

4. Hoover ND4 H7A2TSBEX-S

Do menších priestorov sa skvele hodí sušička Hoover ND4 H7A2TSBEX-S, ktorá má hĺbku 46,5 cm, aj tak ale pojme až 7 kg bielizne a disponuje 16 programami vrátane programu na vlnu alebo Refresh. Navyše šetrí spotrebu energetickej energie aj vody, pretože patrí do energetickej triedy A++ a vďaka funkcii AutoCare sa dokáže presne prispôsobiť množstvu bielizne a typu tkaniny.

Samozrejmosťou je možnosť výberu zo 4 stupňov sušenia a 9 ošetrujúcich cyklov a taktiež bezdotykové pripojenie cez Wi-Fi. Stačí si nainštalovať aplikáciu hOn, ktorá je dostupná pre iOS aj Android. K ďalším výhodám tejto sušičky patrí aj jej kompaktný a elegantný dizajn a cena do 500 €.

460 € Orientačná cena

5. AEG TR938H2C

Potrebujete sušičku, ktorá si poradí aj s jemnými materiálmi? V tom prípade zvoľte AEG TR938H2C s funkciou Absolute Care Plus, ktorá bielizeň nielen rýchlo a účinne suší, ale tiež sa šetrne stará o všetky tkaniny vrátane tých najnáchylnejších. Je teda vhodná ako pre vlnu, tak napríklad pre funkčné textílie, ktoré sa v nej nezrazia. Navyše ide momentálne o 4. najpredávanejšiu sušičku na portáli Heureka.sk. Okrem toho vám ušetrí čas, ktorý ste doteraz trávili triedením bielizne na prírodné a syntetické materiály. Disponuje totiž modernou technológiou MixDry a funkciou 3D Scan, ktorá neustále sníma vlhkosť každého kúsku a sušenie tomu maximálne prispôsobí. Vysokej spotreby sa ale vďaka energetickej triede A+++ určite báť nemusíte.
690 € Orientačná cena

TIP: Ak by ste mali záujem prečítať si väčšie množstvo recenzií najobľúbenejších sušičiek, môžete skúsiť navštíviť aj portál Heureka.cz.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.