Menu

Google Pixel 9 príde rovno v 3 variantoch: Dizajn kombinuje „vykrádačku“ Applu s inováciami Googlu

Google Pixel 9 príde rovno v 3 variantoch: Dizajn kombinuje „vykrádačku“ Applu s inováciami Googlu
Zdroj vizualizácie: Technizio Concept, Ilustrácia: Arecenze

V posledných dňoch sa na internete opäť čím ďalej tým viac skloňuje Google, ktorý zaujíma titulné stránky technologických webov po celom svete. Prečo je to tak? Nejde o nič menšie ako ich najnovší prírastok do rodiny mobilných telefónov Pixel. Presnejšie ide o Pixel 9, ktorý sľubuje rad inovácií a zlepšení, ktoré by mohli priniesť opäť niečo nové v oblasti inteligentných telefónov a zaujať užívateľov po celom svete.

Na čo by sme sa pri Pixeli 9 mohli tešiť?

Únikov je už na internete celý rad. Niektoré pochádzajú od veľmi dôveryhodných zdrojov, a je preto pravdepodobné, že vo veľkej miere budú aj pravdivé. Na tie najzaujímavejšie sme sa pozreli a prehľadne vám ich zhrnieme.

Zmena dizajnu ako ho poznáme?

V prvom rade sa hovorí o revolúcii v celkovom dizajne. Pixel 9 by už nemal mať okrúhle tvary na oboch stranách, na ktoré sme zvyknutí a namiesto toho by mal prejsť na plochý dizajn. Pre predstavu by mohol byť dosť podobný aktuálnym modelom iPhonov. A prečo by to tak malo byť? Nejde o nič iné, než pokus o vylepšenie úrovne ergonómie, zachovanie moderného vzhľadu a snahu prebrať časť užívateľov Applu.

Najväčšia zmena sa týka kamery

Zdroj: Onleaks a MySmartPrice

Pokiaľ je niečo, o čom sa hovorí naozaj veľa, potom ide určite o nový ostrovček s kamerou. Namiesto tradičného dizajnu s okrúhlou kamerou na zadnej strane by nový Pixel 9 mal mať vyvýšenú oblasť s vylepšeným systémom kamerových šošoviek. Od toho môžeme očakávať lepšie fotky a videá.

Rozmery a výkon taktiež prejdú premenou

Pixel 9 bude podľa všetkého menší ako jeho predchodca, čo môže znamenať zníženie kapacity batérie, ale zároveň lepšiu manipuláciu s telefónom jednou rukou. Zároveň sa dosť hovorí o novom procesore Tensor G4, ktorý sľubuje lepší výkon a energetickú účinnosť, čo znamená dlhšiu výdrž batérie a plynulejší chod celého systému a aplikácií.

Kedy ho môžeme očakávať a koľko bude stáť?

Ak ste dúfali, že sa dozviete odpoveď, potom vás asi budeme musieť sklamať. Tu sa totiž jedná naozaj iba o dohady. Tieto dve informácie zostávajú jedným z najväčších otáznikov. Očakáva sa, že Pixel 9 bude cenovo dostupný v porovnaní s konkurenčnými modelmi. Pravdepodobne tak pôjde o cenu od 800 do 1200 dolárov v závislosti od verzie modelu.

Môžeme teda len dúfať, že Google predstaví svoju novinku na konferencii Google I/O v októbri.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.