Menu

Ako sa darí kufru s náradím Parkside v porovnaní s konkurenciou? Vybrali sme 3 najlepšie sady

Ako sa darí kufru s náradím Parkside v porovnaní s konkurenciou? Vybrali sme 3 najlepšie sady

Kufor s náradím predstavuje praktický doplnok do domácnosti alebo dielne. Dnes sa spoločne pozrieme na tri najlepšie sady pre každého majstra.

Parkside Performance: Súprava s aku príklepovou vŕtačkou PSBSAP 20-Li B3

 

Klady

+ Vysoký výkon

+ Rýchle nabíjanie

+ Bohaté príslušenstvo

+ Prijateľná cena

Zápory

Slabšie batérie

Vyššia hmotnosť

Premenlivá kvalita sortimentu

200 €

ORIENTAČNÁ CENA

Sada obsahuje príklepovú vŕtačku PSBSAP 20-Li B3. Tá je medzi zákazníkmi obľúbená predovšetkým pre svoju kvalitu spracovania a výkonnosť. Vďaka kovovým prevodom sa nemusíte obávať ani náročnejších činností. Je však potrebné počítať s tým, že vŕtačka sa vyznačuje vyššou hmotnosťou a nehodí sa tak napríklad na prácu na strechách. Rovnako je nutné vziať do úvahy to, že túto vŕtačku je v súlade s návodom nutné používať iba s prídavným madlom.

S dvojicou 2Ah akumulátorov má každý užívateľ zaistenú aj dostatočnú výdrž batérie pre akúkoľvek prácu. Súčasťou je aj nabíjačka, ktorá v porovnaní s konkurenciou vyniká schopnosťou nabiť zariadenie v krátkom čase. K tomu je navyše zahrnuté celkom 97-dielne príslušenstvo. Aj tu bol kladený dôraz na kvalitné spracovanie, ako je napríklad tvrdosť bitov. Jediným drobným nedostatkom je kvalita odlamovacieho noža. V sade tiež nie sú dostupné SMART batérie a nabíjačka.

Všetko je umiestnené v kvalitnom a odolnom hliníkovom kufri. Aj vzhľadom na bohaté príslušenstvo musíte počítať s tým, že kufrík je určený skôr do domácnosti či dielne, nie na časté prenášanie.

Metabo SB 18 L BL: Set 602331880 s príklepovou vŕtačkou

Bezuhlíková príklepová vŕtačka vŕtačka je v tomto prípade súčasťou tzv. mobilnej dielne. Obľúbená je hlavne pre svoju kompaktnú konštrukciu, vďaka ktorej je ľahká a manipulácia s ňou je jednoduchá. Napriek tomu je vŕtačka vďaka kombinácii vysokého napätia akumulátora 18 V a krútiaceho momentu 24 Nm pomerne silná a ponúka stabilný výkon. Integrovaná pracovná LED lampa s funkciou dosvietenia vám zaistí optimálne pracovné podmienky aj na horšie prístupných miestach.

K výrobku je dodávaný aj akumulátor Li-Power 18 V (2,0 Ah), a to v počte dvoch kusov. V balení je tiež pribalená nabíjačka SC 30. Rovnako tak značka Metabo oficiálne uvádza, že uplatňuje jednotný systém akumulátorov a produkt je možné kombinovať so všetkými 18V akumulátorovými článkami a nabíjačkami značiek CAS.

Spoločne s výrobkom je tiež dostupná sada príslušenstva na vŕtanie, skrutkovanie a množstvo ďalších činností. Súčasťou je aj praktická spona na opasok a zásobník bitov, s možnosťou zaistenia vpravo alebo vľavo. Kufor je v tomto prípade plastový, materiál je z podstaty odolnejší ako hliník a je teda vhodný aj na časté prenášanie, avšak dodávateľom bohužiaľ nie je uvedené, o aký typ plastu sa jedná.

 

250 €

ORIENTAČNÁ CENA

Stanley FMCK625D2F: Súprava s príklepovou vŕtačkou a vrtákmi

Súčasťou celého systému je príklepová aku vŕtačka FMC625. Vybavená je vysoko spoľahlivým elektromotorom a robustnou celokovovou planétovou prevodovkou. Náradie ponúka dve rýchlosti a je tak určené pre všetky skrutkovacie a vŕtacie aplikácie. Hravo s ním zvládnete inštaláciu líšt a rámov z dreva alebo plastu a aj vŕtanie do kovu, dreva a plastov.

Zároveň si zachováva kompaktné rozmery. Vŕtačka je navrhnutá s ohľadom na pracovnú ergonómiu a ponúka aj gumovú rukoväť. Prácu v sťažených podmienkach vám ďalej pomôže uľahčiť aj integrované LED osvetlenie. Praktickým doplnkom je aj háčik na zavesenie na opasok. Súčasťou je štandardný 2× Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 Ah a nabíjačka.

Celkom sa v sade nachádza 50 dielov. Tie sú uložené v praktickom kufri z hliníkového materiálu, ktorý je navyše vybavený aj výsuvnou priehradkou a praktickým systémom zatvárania, ktorý bráni samovoľnému otvoreniu. Istou nutnou daňou za patričnú robustnosť je aj v tomto prípade najmä vyššia hmotnosť. Vzhľadom na rozmanitosť príslušenstva, ktoré obsahuje sadu vrtákov, bitov a nástrčných kľúčov nesklame táto sada dokonca ani tých, ktorí potrebujú profesionálne náradie.

 

250 €

ORIENTAČNÁ CENA

Záver

Súprava náradia Parkside je dodávaná s vŕtačkou, ktorá vo svojej cenovej kategórii ponúka veľmi dobrú výdrž batérie aj vysoký výkon. Ten vám umožní zvládnuť široké spektrum činností vrátane náročnejších prác. Bez problémov si poradí s vŕtaním do dreva, kovu aj do muriva.

V porovnaní s konkurenčnými výrobkami tiež prináša bohatšie príslušenstvo, ktoré tvorí celkom 97 častí. Nesklame celková kvalita spracovania, na sade nie je zrejmá výrazná nesúososť vretena či zásadné nepresnosti pri výrobe bitov. Všeobecne tak možno povedať, že kupujúci v tomto prípade dostáva za investované peniaze optimálne dielenské spracovanie a tovar na dobrej úrovni. Na druhú stranu je známym faktom, že kvalita náradia Parkside sa líši kus od kusu. Ide teda tak trochu o šťastnú ruku pri výbere.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.