Menu

Najhorší aku Parkside podľa užívateľov: Prečo je tento kus tak zlý?

Najhorší aku Parkside podľa užívateľov: Prečo je tento kus tak zlý?

Možno je to prekvapujúce, ale najhorší aku produkt Parkside nie je náradie ani záhradná technika, ale kávovar určený do dielne alebo na stavbu. Prekvapkávač Parkside je tak zlý, že ho v recenziách neodporúča až tretina používateľov. Poďme sa pozrieť na jeho slabiny.

Nie vždy sa všetko podarí: Čo sa rozhodne nepodarilo

Produkty Parkside sa u užívateľov väčšinou tešia veľkej popularite. Dôvodom je predovšetkým ich cenová dostupnosť a na hobby účely slušný výkon vzhľadom na spomínanú nízku cenu. Veľkou výhodou je tiež široký výber rôznych modelov a dvoch výkonnostných radov, základný Parkside a vyšší Parkside Performance. Jednoduché je prípadné vrátenie aj reklamácia, ktorá je možná v predĺženej 3-ročnej až 5-ročnej záručnej lehote.

Značka Parkside vďaka tomu prakticky nemá na trhu konkurenciu. Nie všetky produkty sa jej ale stopercentne vydaria. Veľkým prepadákom je elektrická brúska na sadrokartón Parkside PWBS 180 B3, ktorej motor po niekoľkých minútach prevádzky zhorí. Z aku produktov sa na prvej priečke nepodarených kúskov umiestnil prenosný aku kávovar Parkside PKMA 20-Li A1. V hodnotení užívateľov získal iba 70% a tretina zákazníkov ho neodporúča.

Čerstvá káva bez zásuvky

Prenosný aku kávovar Parkside PKMA 20-Li A1 sľubuje vo svojom produktovom popise neustály prísun čerstvej kávy bez závislosti od elektrickej siete. Je vhodný na mletú kávu aj kávové vrecká. Nevyžaduje použitie kávového filtra, pretože je vybavený sitkom s držiakom. Je dodávaný spolu s nerezovou šálkou s viečkom. Základné parametre výrobku zobrazuje tabuľka:

Parameter Hodnota
Príkon 500 W
Čas prípravy 1 šálky 6 minút
Objem nádržky na vodu 240 ml
Počet pripravených šálok na jedno nabitie akumulátora 4 Ah až 4 šálky po 150 ml
Ďalšie funkcie
 • automatické vypnutie
 • ochrana proti prehriatiu
Rozmery a hmotnosť 14,1 x 25,3 x 22,7 cm; 1,4 kg
Obsah balenia držiak kávových sáčkov, sitko vrátane držiaka, šálka z nerezovej ocele s vekom, odmerka na kávu
Orientačná cena (bez akumulátora a nabíjačky) 40 €

Čo na kávovar hovoria používatelia

Na českej Heureke (udávaná kvôli väčšiemu množstvu hodnotení) má kávovar 70% a 13 negatívnych recenzií z celkových 40. Na Lidl Shope má o niečo lepšie skóre, a to 3,9/5. Medzi recenziami sa opakovane objavuje zmienka o chybnom kuse, ktorý buď vôbec nefungoval, alebo odišiel po krátkom čase. Ďalej používatelia negatívne hodnotia vysokú spotrebu energie. Na jeden 2 Ah akumulátor zvládne kávovar uvariť sotva 1 šálku, na 4 Ah akumulátor sú to 2 – 3 šálky (cca 500 ml). To ale zhruba zodpovedá množstvu uvádzanému výrobcom.

Akumulátory sa rýchlo prehrievajú, a preto je pred prípravou druhej šálky nutné počkať, kým prístroj vychladne. Ďalším mínusom je občasný výskyt nekompletného balenia, kedy chýba napr. odmerka na kávu. Medzi ďalšie spomínané nevýhody patrí dlhá príprava kávy a jej nevyhovujúca chuť. Tlak prístroja je totiž nedostatočný na prípravu kvalitnej kávy. Hoci je kávovar prenosný, pri presune z nádržky vyteká voda, pretože viečko netesní. Užívatelia by ocenili okrem akumulátora aj sieťový kábel.

Zhrnutie hlavných výhod a nevýhod kávovaru Parkside PKMA 20-Li A1:

Výhody Nevýhody
 • nízka cena (v porovnaní s konkurenciou)
 • výroba čerstvej kávy bez nutnosti el. siete
 • jednoduché ovládanie (jedno tlačidlo) a údržba
 • možnosť použitia kávových kapsúl
 • častý výskyt nefunkčných kusov
 • veľká spotreba energie
 • akumulátor sa nebezpečne prehrieva
 • dlhá doba prípravy
 • často nekompletné balenie
 • nevyhovujúca chuť kávy
 • voda sa pri prenášaní vylieva z lievika
 • chýba možnosť pripojenia na štandardnú zásuvku (230 V)

Konkurencia na tom nie je oveľa lepšie

Napriek všetkým svojim nedostatkom je Parkside PKMA 20-Li A1 jedným z najpredávanejších aku dielenských kávovarov vo svojej kategórii na Heureke. Konkuruje mu napríklad takmer trikrát drahšia Makita DCM501Z, s ktorou sú zákazníci taktiež spokojní len na 70 %. Vadí im chuť kávy, ktorú nemožno porovnať s klasickým elektrickým kávovarom, jej dlhá príprava a veľká spotreba energie z akumulátora.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.