Menu

Najlacnejšia vs. najdrahšia aku vŕtačka Parkside: 2 roky záruky navyše a extrémny výkon

Najlacnejšia vs. najdrahšia aku vŕtačka Parkside: 2 roky záruky navyše a extrémny výkon
Zdroj: Lidl, Ilustrácia: Arecenze

Uvažujete práve o kúpe novej akumulátorovej vŕtačky a zapáčila sa vám značka Parkside? Potom ste si určite všimli, že sa v jej sortimente okrem klasického zeleného radu Parkside objavujú aj aku vŕtačky v čierno-červenom dizajne Parkside Performance. Poďte sa s nami pozrieť na to, čím sa od seba odlišuje najlacnejšia a najdrahšia aku vŕtačka tejto privátnej značky siete Lidl a zvážte, ktorá pre vás bude lepšou voľbou.

Najlacnejšia vs. najdrahšia aku vŕtačka Parkside

Zaujíma vás, v čom sa líši najlacnejšia a najdrahšia aku vŕtačka Parkside? Parametre hovoria za všetko. Porovnali sme medzi sebou aku vŕtačku Parkside PSBSA 20-Li D4 a Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah a tu sú výsledky.

Parameter Aku príklepová vŕtačka Parkside PSBSA 20-Li D4 Aku príklepová vŕtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah
Dizajn
Orientačná cena 30 € 130 €
Akumulátor Nie je Smart akumulátor 4 Ah PAPS 204 A1
Nabíjačka Nie je Rýchlonabíjačka PLG 20 C3
Typ použitého elektromotora Uhlíkový Bezuhlíkový
Stupne krútiaceho momentu 20 + 1 vŕtací stupeň a 1 stupeň príklepu 21 + 1 stupeň vŕtania + 1 stupeň príklepového vŕtania
Max. krútiaci moment 45 Nm 80 Nm
Max. otáčky 1 650 min-1 2 000 min-1
Max. počet úderov 26 400 min-1 36 000 min-1
Typ skľučovadla Kovové Kovové
Rozsah upnutia rýchloupínacieho skľučovadla 1,5 – 13 mm 1,5 – 13 mm
Max. priemer vŕtania 30 mm do dreva

15 mm do tehly

13 mm do ocele

68 mm do dreva

16 mm do betónu

13 mm do ocele

Rozmery 24,5 x 19,5 x 7,1 cm 21,7 x 21,0 x 8,2 cm
Hmotnosť 1,415 kg 1,64 kg
Záruka 3 roky 5 rokov

Parkside PSBSA 20-Li D4

Klady

 • Priaznivá cena
 • Nižšia hmotnosť
 • Kompaktné rozmery

Zápory

 • Kratšia záruka
 • Nižší výkon
Aku príklepová vŕtačka Parkside PSBSA 20-Li D4 sa vyznačuje priaznivejšou cenou, s ktorou cieli predovšetkým na menej náročných užívateľov. S ohľadom na nižšiu cenu je totiž potrebné počítať s nižším výkonom a taktiež s kratšou zárukou. Navyše v cene nie je akumulátor ani nabíjačka. Tento model sa ale vyznačuje kompaktnejšími rozmermi a nižšou hmotnosťou.
30 € Orientačná cena

Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah

Klady

 • Vysoký výkon
 • Záruka 5 rokov
 • Bezuhlíkový elektromotor
 • Akumulátor, nabíjačka

Zápory

 • Vyššia cena
 • Vyššia hmotnosť
Aku príklepová vŕtačka Parkside Performance PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah pochádza z vyššieho radu a cieli predovšetkým na náročnejších domácich majstrov. Počítať tu síce musíte s vyššou obstarávacou cenou, získate však aku vŕtačku s vyšším výkonom a bezuhlíkovým motorom, ktorý sľubuje dlhšiu životnosť. Navyše v balení nájdete aj akumulátor a nabíjačku a záruka tu činí 5 rokov.
130 € Orientačná cena

Parkside je obľúbenou značkou hobby domácich majstrov

Značka Parkside je už medzi hobby domácimi majstrami veľmi rozšírená a pri svojich výrobkoch získava celkovo kladné užívateľské recenzie. V jej sortimente totiž nájdete pestrú škálu náradia a záhradníckych potrieb, ktoré nájdu uplatnenie snáď v každej domácnosti. Pod značkou Parkside nájdete napríklad aku vŕtačky a skrutkovače, brúsky, kompresory, vysávače, vysokotlakové čističe, ale aj krovinorezy, kosačky či nožnice na živý plot.

Parkside vs. Parkside Performance

Ak už máte základný prehľad o produktoch Parkside, určite vám neuniklo, že značka ponúka vo svojom sortimente dva odlišné výkonnostné rady. Jedná sa o základný rad Parkside a vyšší rad Parkside Performance.

Základný zelený rad Parkside je určený predovšetkým na bežné domáce použitie. Vyznačuje sa priaznivou cenou a výkonom dostatočným pre väčšinu bežných základných projektov. Vyšší čierny rad Parkside Performance cieli skôr na náročnejších domácich majstrov. Ponúka totiž vyšší výkon aj vyššiu kvalitu spracovania, na druhú stranu si tu ale musíte trochu priplatiť.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.