Menu

Najšikovnejšie šijacie stroje na dlhé zimné večery 2024: Tieto 3 kúsky šijú za vás

Najšikovnejšie šijacie stroje na dlhé zimné večery 2024: Tieto 3 kúsky šijú za vás

Milujete šitie a so šijacím strojom ste „jedna ruka“? Možno nastal ten správny čas zainvestovať do modernejšieho stroja, ktorý pozdvihne váš koníček na úplne inú úroveň. Prezrite si s nami tri modely, ktoré ušijú vaše výrobky takmer za vás, ale aj prekvapia svojimi inovatívnymi prvkami a inteligentnými funkciami. Ideálna zábava na dlhé zimné večery!

Moderný šijací stroj s dotykovým displejom Bernina Bernette 77

Bernette b77 je elektronický šijací a quiltovací stroj s dotykovým LCD displejom, ktorý ponúka širokú škálu funkcií pre pohodlné a všestranné šitie. S pracovnou plochou od ihly vpravo 23 cm poskytuje komfort aj pri práci na väčších projektoch. Osvetlenie 4 LED svetlami a voľné rameno zvyšujú komfort.

Hlavné vlastnosti zahŕňajú:

 • 500 šijacích programov,
 • 17 druhov automatických gombíkových dier,
 • 3 typy abecedy pre vyšívanie,
 • farebný dotykový 5″ LCD displejom pre jednoduché ovládanie,
 • možnosť nastavenia šírky a dĺžky stehu až do 7 mm,
 • automatický odstrih nite,
 • polohovanie ihly,
 • indikátory hornej a spodnej nite,
 • elektronický nožný spúšťač.

Vďaka pamäti na uloženie stehov je možné uchovávať vlastné kombinácie stehov. Štandardné príslušenstvo obsahuje širokú škálu pätiek pre rôzne druhy šitia, cievky, ihly a ďalšie užitočné doplnky. Stroj disponuje robustnou kovovou konštrukciou a ponúka rýchlosť šitia až 1000 stehov za minútu. S rozmermi 314 x 509 x 200 mm a hmotnosťou 10 kg je Bernette b77 pomerne kompaktný šijací stroj, ktorý ponúka dostatočný výkon a zaujímavé funkcie aj pre pokročilé krajčírky.

1 300 €

ORIENTAČNÁ CENA

Multifunkčný šijací stroj Juki HZL F 370

Juki HZL-F370 je šijací stroj, ktorý spája širokú škálu funkcií s vysokou kvalitou konštrukcie. So 106 šijacími programami, vrátane pružných, overlockových a dekoračných stehov, až po vyšívanie monogramov, ponúka široké možnosti pre kreatívne šitie a patchwork.

Jedným z kľúčových prvkov tohto stroja je automatický odstrih hornej aj spodnej nite, čo uľahčuje prácu a zvyšuje efektivitu. Priemyselný systém podávania látky a horizontálny rotačný chapač s antiblokom zaručujú rovnomerné podávanie rôznych typov materiálov, od tenkých po extra hrubé, vrátane rifľoviny. To všetko je kombinované s veľkým prehľadným displejom umožňujúcim jednoduché nastavenie a kontrolu nastavenia stehov, vrátane šírky a dĺžky stehu.

Nové funkcie ako program pre patchwork, ktorý presne nastaví ihlu, umožňujú šitie bez potreby špeciálnej pätky. Ďalšou výhodou je možnosť šitia bez použitia šlapátka, vďaka tlačidlu štart/stop a regulácii rýchlosti priamo na stroji. Úplne automatický navliekač ihly a ľahký začiatok šitia hrubých látok či viacerých vrstiev patrí k ďalším praktickým funkciám, ktoré zjednodušujú proces šitia.

Ďalšie funkcie a vlastnosti šijacieho stroja Juki HZL-F370:

 • Stabilné napätie nite,
 • podsvietené tlačidlo štart/stop,
 • možnosť regulácie rýchlosti šitia na stroji a nastavenie dĺžky a šírky stehu až do 5 mm a 7 mm,
 • senzorové šitie dokonalých gombíkových dierok, ktoré je možné nastaviť v rozsahu od 0,7 mm do 3,2 mm,
 • vďaka podávaciemu zubu a regulácii prítlaku pätky je tento šijací stroj schopný pracovať s rôznymi typmi látok, či už ide o tenký materiál alebo robustnú tkaninu.

V balení nájdete mnoho príslušenstva, ako sú pätky, cievky, sady ihiel, párač alebo kryty na špulky nití. S technickými parametrami, rozmermi a výkonom spĺňa normy aj očakávania náročnejších užívateľov.

1 000 €

ORIENTAČNÁ CENA

Vyšívajte šikovne so strojom Brother NV 870SE

Vyšívací stroj Brother NV 870SE disponuje automatickým navliekačom nite a odstrihom pre pohodlnejšiu prácu. Novší model oproti NV800e prináša inovácie ako automatický odstrih nite pri prejazde dlhšom ako 5 mm a dodáva sa s tromi vyšívacími rámčekmi (10×10 cm, 15×15 cm a 16×26 cm). Možnosť načítania vyšívacích vzorov cez USB flash disk uľahčuje prácu s celkovo 138 uloženými vzormi.

Má jednoduché ovládanie cez dotykový displej a návod aj užívateľské rozhranie je v češtine. Rotačný chapač umožňuje ľahké čistenie a plynulú prevádzku, zatiaľ čo LED pätka zaistí presné umiestnenie výšiviek. Automatický navliekač nite do ihly navyše prispieva k pohodlnej práci bez potreby okuliarov.

Stroj ponúka komfortné navliekanie nite a 138 vstavaných vyšívacích vzorov spolu s 11 fontami písma. V štandardnom príslušenstve nájdete vyšívacie rámčeky, pätky, nožnice, cievky spodnej nite a ďalšie potrebné doplnky na šitie a vyšívanie. Stroj prináša maximálnu rýchlosť 850 stehov za minútu s možnosťou regulácie rýchlosti a tlačidlom Štart/stop pre pohodlnú prevádzku.

1 300 €

ORIENTAČNÁ CENA

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.