Menu

Parkside batérie – používa značka vo vnútri akumulátorov kvalitné batériové články?

Parkside batérie – používa značka vo vnútri akumulátorov kvalitné batériové články?
Zdroj: Parkside

Značka Parkside je exkluzívna značka, pod ktorou ponúka reťazec Lidl domáce a záhradné náradie pre domácich majstrov aj menej náročných profesionálov, a to za veľmi priaznivé ceny. Rad produktov s touto značkou využíva napájanie z akumulátora. Tie majú potom na výkon daného náradia a taktiež jeho životnosť podstatný vplyv. Mnoho ľudí sa preto správne pýta: ako kvalitné sú akumulátory Parkside, respektíve: ako kvalitné batériové články tieto akumulátory využívajú?

Parkside žiadne akumulátory nevyrába

Ako už bolo spomenuté, značka Parkside je spojená čisto s reťazcom Lidl. Neznamená to však, že by náradie predávané pod touto značkou Lidl sám vyrábal. Produkty Parkside vznikajú spôsobom, ktorý sa označuje ako OEM. V angličtine ide o skratku Original Equipment Manufacturer. To v praxi znamená, že jednotlivé diely náradia vyrábajú rôzne firmy a finálny produkt je iba označený značkou Parkside.

Inými slovami je teda možné, že väčšia časť z náradia, ktoré máte práve v ruke, pochádza z dielní niektorého z výrobcov, ktorí disponujú vlastnou značkou aku náradia. Produkty Parkside potom samozrejme preberajú vlastnosti konštrukčných dielov, z ktorých sú zostavené. A platí to aj pre akumulátory.

Zdroj: Parkside

Akumulátory Parkside

Parkside predáva akumulátory pre svoje náradie v rôznych variantoch. V zásade sa jedná ale o dva produktové rady označované ako X12V a X20V. Jednotlivé produkty sa potom líšia kapacitou, životnosťou, alebo schopnosťou fungovať v kombinácii s mobilnou aplikáciou Parkside. To hlavné sú ale batériové články, z ktorých sa akumulátory skladajú.

Recenzenti, ktorí sa rozhodli niektorý z akumulátorov Parkside rozobrať, zistili, že základom sú Li-ion články s kapacitou 2 000 mAh, a to v množstve, ktoré zodpovedá danému akumulátoru. Firma Parkside na svojich stránkach predstavuje dôsledný proces výberu článkov a ich testovanie pre zaistenie maximálneho výkonu aj bezpečného a spoľahlivého používania.

Nezávislé testy (Zdroj) zistili, že sa jedná o kvalitné články, ktoré majú svoje nabíjacie i vybíjacie charakteristiky také, že skutočne umožňujú odovzdanie výkonu danému náradiu. Problémy testeri pozorovali až pri veľmi vysokých vybíjacích prúdoch – na úrovni tridsiatich ampérov. Akumulátory Parkside taktiež využívajú technológiu známu ako cell-balancing, vďaka ktorej je minimalizovaný efekt nerovnomerného vybíjania jednotlivých článkov a tým je zabránené rýchlej degradácii.

O tom, ako kvalitné batériové články, a teda aj skompletizované akumulátory vlastne sú, najlepšie vypovedajú recenzie užívateľov. Hodnotenie sa prakticky pri všetkých akumulátoroch pohybuje vo veľmi vysokých číslach. Aj tie „najhoršie“ hodnotené akumulátory majú hodnotenie cez 4,5 bodov z 5.

TIP: Kvalita použitých akumulátorov sa môže medzi produktovými radmi meniť v závislosti od dodávateľa.

Hodnotenie používateľov

Ako už bolo spomenuté, hodnotenia sú vo všeobecnosti veľmi dobré. Tie najčastejšie hodnotené akumulátory majú aj cez 2 000 hodnotení. Týka sa to napríklad 4Ah akumulátora PAP 20 B3 z radu X20V. Až 2 138 zákazníkov ho hodnotí priemernou známkou 4,9 bodov z 5 a 98 % z nich by akumulátor odporučilo iným ľuďom. Celkom 1 920 zákazníkov ohodnotilo tento produkt maximálnym počtom bodov, kladne je hodnotená výdrž, životnosť aj bezproblémová kompatibilita s náradím Parkside.

Často sa spomína aj priaznivá cena, respektíve výborný pomer cena/výkon. Ojedinelé negatívne hodnotenia spomínajú nemožnosť nabíjania po iba troch cykloch, alebo veľmi rýchle vybíjanie batérie.

Záver

Z rešerše hodnotenia a z testov vlastných článkov jasne vyplýva, že akumulátory Parkside sú kvalitné a v prevažnej väčšine spĺňajú očakávania zákazníkov. Je to v súlade s tým, že dostatočne kvalitné sú samotné batériové články, z ktorých sa akumulátory Parkside skladajú.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.