Menu

Parkside skončil s exkluzivitou v Lidli: Kde ho teraz nájdete lacnejšie?

Parkside skončil s exkluzivitou v Lidli: Kde ho teraz nájdete lacnejšie?

Parkside Tool je privátna značka obchodného reťazca Lidl a zahŕňa široký sortiment náradia, ďalšieho dielenského vybavenia a záhradnej techniky. V minulosti boli produkty Parkside k dispozícii výhradne na pultoch supermarketov Lidl. Doba sa však zmenila. Lidl uvoľnil sortiment iným predajcom a investoval do masívnej reklamy. Kde sa dá náradie Parkside kúpiť lacnejšie?

Parkside u iných predajcov

Produkty Parkside boli v minulosti považované za menej kvalitné, a to najmä kvôli dostupnosti v supermarketoch s potravinami. V posledných rokoch však Lidl výrazne zapracoval na renomé svojej privátnej značky. Investoval do reklamy, vlastného webu a umožnil predaj produktov Parkside aj mimo svojho reťazca. Od minulého roku tak môžete obľúbené zelené aj čierne náradie kúpiť aj v Kauflande, a to ako v kamenných predajniach, tak aj na jeho e-shope.

Kaufland patrí spolu s Lidlom do nemeckej skupiny Schwarz-Gruppe, ktorá je najväčšou maloobchodnou firmou v Európe. Je preto pochopiteľné, že sa práve Kaufland stal druhým oficiálnym predajcom sortimentu Parkside. Je celkom možné, že sa Lidl bude snažiť sprístupniť svoju privátnu značku používateľom aj cez ďalších oficiálnych predajcov. Cieľ tohto úsilia je zrejmý – vytvoriť silnú konkurenciu ďalším obľúbeným značkám hobby náradia.

Okrem Lidlu a Kauflandu je možné náradie zohnať u mnohých neoficiálnych predajcov. Tí náradie nakúpia u oficiálneho predajcu, keď je práve v akcii a akonáhle akcia skončí, predávajú ho o niečo lacnejšie ako Lidl či Kaufland. Nákup u neoficiálnych predajcov však môžu sprevádzať isté riziká. Jedná sa o štandardnú dvojročnú záručnú lehotu (oficiálni predajcovia poskytujú na Parkside záruku až 3 alebo 5 rokov), zlú zákaznícku podporu a problémy s reklamáciou.

Cesta za lepším menom

Lacné náradie s pomerne slušným výkonom a predovšetkým dlho zárukou – to je to, na čo reagujú nielen slovenskí majstri. Lidl vždy vie výhody svojich produktov dobre „predať“. Poďme si stručne pripomenúť dôležité okamihy v ceste náradia Parkside za lepším menom – alebo ako sa „obyčajné náradie zo supermarketu“ stalo jednou z najobľúbenejších hobby značiek.

Prvý dôležitý míľnik nastal v roku 2017, kedy Lidl spustil e-shop v Českej republike – ten sa zároveň stal prvým e-shopom reťazca v strednej a východnej Európe. U nás bol spustený o dva roky neskôr, teda v roku 2019. Vďaka e-shopu mali používatelia pohodlný prístup k celému sortimentu značky, vrátane príslušenstva a užívateľských recenzií. Dostupnosť produktov na jednom mieste, doručenie až domov, časté akcie a efektívna propagácia zapríčinili, že sa značka stále viac dostáva do povedomia slovenských domácich majstrov.

Web Parkside-diy.com

Popularita cenovo dostupného náradia s prekvapivo slušným výkonom tak stále rástla. Prestíž značky zásadne narástla s vytvorením vyššieho radu Performance, ktorý sa chváli bezuhlíkovými motormi, vyšším výkonom a vyššou kvalitou spracovania. Náradie Performance spoznáte na prvý pohľad podľa čiernej farby s červenými akcentmi. Hoci stále ide o hobby (resp. poloprofi) náradie, ktoré nie je určené na každodenné použitie, svojimi parametrami sa vyrovná aj lepším značkám.

Ďalším významným krokom v ceste za lepším renomé bol vznik vlastného webu značky www.parkside-diy.com. Ten bol spustený začiatkom minulého roka a jeho cieľom je typická propagácia vlastných produktov. Web poskytuje ucelený obraz o sortimente Parkside a prehľadne oddeľuje základný rad Parkside od vyššieho, poloprofesionálneho radu Performance. Súčasťou nového webu je aj kontakt na zákaznícku podporu a servis.

V prehľade významných krokov značky nesmie chýbať reklamná kampaň s hercom, bývalým kulturistom a bývalým guvernérom Kalifornie, Arnoldom Schwarzeneggerom. Aj keď sa niektorým ľuďom môže zdať prepojenie so značkou náradia ako úplne nezmyselné, opak je pravdou. Arnold Schwarzenegger totiž pred tým, než sa preslávil rolami akčných hrdinov, vybudoval stavebnú firmu, v ktorej aj sám pracoval.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.