Menu

Vyskúšali sme Multistyler Dyson AirWrap za 500 €: Je príšerne drahý, napriek tomu sa niekomu oplatí (úprimná recenzia)

Vyskúšali sme Multistyler Dyson AirWrap za 500 €: Je príšerne drahý, napriek tomu sa niekomu oplatí (úprimná recenzia)
Foto: Arecenze

V apríli 2024 som mala možnosť vyskúšať multifunkčnú kulmu Airwrap od značky Dyson. Nejedná sa však o klasickú kulmu, ktorú môžete poznať od iných výrobcov. Ide o takzvaný „Multistyler“, ktorý vám umožní vlasy vysušiť, a to ako klasickým fénom, tak aj pomocou hrebeňa, narovnať, natočiť, navlniť a mnoho ďalšieho. Aké účesy som s ním vyskúšala a oplatí sa doň investovať?

Klady

  • Niekoľko druhov nadstavcov
  • Vytvoríte s ním veľa účesov
  • Viac farebných variantov
  • Kvalitné spracovanie
  • Ľahký

Zápory

  • Veľmi vysoká cena
  • Box zaberá viac miesta
550 € Orientačná cena

Obsah balenia a prvé dojmy

Vybrať si môžete z viacerých variantov kulmofénu, ja som konkrétne vyskúšala Multistyler Dyson Airwrap Complete Long v šedej a medenej farbe. Medzi príslušenstvom sa nachádza uhladzujúci nadstavec s Coanda efektom, 30 a 40mm nadstavec, mäkká a tuhá vyhladzujúca kefa, guľatá kefa pre objem a kefka na čistenie filtra. Všetko príslušenstvo vrátane kulmy je uložené v puzdre, ktoré pôsobí luxusným dojmom.

Multistyler aj príslušenstvo pôsobia kvalitne a stabilne. Je síce vyrobený z pevného plastu, ale na prvý pohľad vyzerá, ako keby bol z hliníka. Na zariadení sa nachádzajú štyri tlačidlá – tri rýchlosti prúdenia vzduchu, tri teplotné stupne, tlačidlo na zapnutie a rýchle schladenie a tlačidlo na odobratie nadstavca.

Používanie Dyson Airwrap

Na stránkach dyson.sk alebo dyson.com nájdete rôzne účesy a stylingy s videami, kde sú podrobné inštrukcie, postup a nastavenie kulmy. Ja som podľa nich vyskúšala tri stylingy.

Plážové vlny

Najprv som skúsila plážové vlny, na ktoré som použila uhladzujúci nadstavec s Coanda efektom, ktorým som vlasy vyfúkala, ale nie úplne do sucha. Potom som použila 30mm nadstavec na natočenie. Vlasy som si rozdelila na dve časti (ak máte dlhšie a hustejšie vlasy, môžete aj na tri) a prameň spodných vlasov natočila na kulmu. Je potrebné pár sekúnd počkať, kým vám vlasy úplne uschnú. Pred pustením prameňa som ešte použila tlačidlo na schladenie, ktoré má prameň zafixovať. Postupne som natočila aj ostatné pramene.

Mám celkom jemné vlasy, preto som mohla mať pramene na kulme natočené dlhšie. Výsledok tak nie je úplne ako podľa predlohy na stránke Dysonu, ale vytvorili sa mi skôr jemnejšie vlny. Celkovo mi tento styling zabral asi 20 minút.

Fúkaná s vlnami

Ďalším stylingom, ktorý som vyskúšala, bola fúkaná s vlnami. Opäť som postupovala podľa inštruktážneho videa. Mokré vlasy si môžete vysušiť uhladzujúcim nadstavcom s Coanda efektom alebo tuhým uhladzujúcim nadstavcom. Ja som mala vlasy už suché, preto som rovno vzala 40mm nadstavec na natočenie. Vlasy som si opäť rozdelila na dve časti, zapla kulmu, ku ktorej som priložila koniec prameňa vlasov a počkala, kým sa naň končeky samy namotajú. Potom som vlasy namotala celé.

Aj tu treba počkať pár sekúnd, zapnúť funkciu schladenia a prameň povoliť. Výsledkom budú väčšie vlny a objem. Na vytvorenie tohto účesu bolo potrebných zhruba 10 minút (bez fúkania vlasov).

Vyrovnané vlasy

Rovné vlasy nosím najčastejšie, na tento styling som sa preto tešila najviac. Využila som mäkkú uhladzujúcu kefu, ktorou som vlasy do sucha vyfúkala. Potom som ju vymenila za uhladzujúcu kefu s Coanda efektom, pomocou ktorej som vlasy vyhladila. Nakoniec som vzala guľatú kefu pre objem, ktorou som trochu natočila končeky.

Musím uznať, že výsledok bol skutočne skvelý. Mala som pocit, ako keby som si vlasy vyžehlila klasickou žehličkou. Tento styling mi zabral asi 10 minút.

Vyobrazenie Výmena nadstavcov

Výmena nadstavcov

TIP: Pred fúkaním a stylingom je vhodné použiť stylingový prípravok alebo sprej na tepelnú úpravu.

Celkové zhodnotenie

S multistylerom Dyson Airwrap sa mi pracovalo veľmi dobre. Výmena nadstavcov je rýchla a jednoduchá. Kulma zároveň nie je príliš ťažká (necelých 0,5 kg s najťažším nadstavcom), preto vás z nej ani pri dlhšom používaní nebude bolieť ruka. Vďaka veľkému množstvu nadstavcov s ňou vytvoríte mnoho účesov a nebudeme musieť vlastniť viac zariadení. Úložné puzdro navyše umožní ľahké uskladnenie.

Vyobrazenie Multistyler sa používal jednoducho

Multistyler sa používal jednoducho

Komu sa bude multistyler hodiť?

Dyson Airwrap využijú všetci, ktorí si stylujú vlasy každý deň alebo radi menia účesy. Vďaka multifunkčnosti vám vystačí iba jedno zariadenie a nemusíte tak vlastniť kulmu, fén či žehličku. Pokiaľ si však vlasy iba fénujete alebo žehlíte, táto kulma pre vás bude asi zbytočná. To je napríklad môj prípad, pretože si vlasy len fénujem a občas vyžehlím.

Spomenúť tiež musím veľmi vysokú cenu, kvôli ktorej si ho veľká väčšina užívateľov pravdepodobne nekúpi. Ak však zvažujete kúpu kulmy, žehličky a fénu zároveň, multistyler sa vám pravdepodobne oplatí. Vhodný bude aj pre profesionálne kaderníčky.

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.