Menu

Sú lepšie Yankee Candle alebo WoodWick? Rovnaký výrobca, rozdielna šarža

Sú lepšie Yankee Candle alebo WoodWick? Rovnaký výrobca, rozdielna šarža

Sviečky Yankee Candle a WoodWick spája viac, než sa môže na prvý pohľad zdať. Obe patria medzi najobľúbenejšie značky aromatických sviečok a navyše pochádzajú od rovnakého výrobcu. Čo ešte ich spája, čím sa líšia a ktoré sú lepšie?

O spoločnosti Yankee Candle

The Yankee Candle Company je najväčšia značka prémiových vonných sviečok v USA. Okrem aromatických sviečok vyrába ďalšie vonné produkty do domácnosti a dekorácie súvisiace so sviečkami. V súčasnosti značka ponúka viac ako 600 vôní vrátane špeciálnych sezónnych variantov a ďalších doplnkov. Pod spoločnosť patrí aj mladšia značka WoodWick vyrábajúce luxusné sviečky s drevenými knôtmi a Chesapeake Bay Candle s inšpiratívnymi vôňami.

Príbeh firmy sa začal písať v roku 1969. Šestnásťročný Mike Kittredge nemal peniaze na vianočný darček pre svoju mamu, a tak roztavil niekoľko voskových pasteliek a vyrobil z nich sviečku. Suseda jeho dielo zaujalo a sviečku od neho kúpil. Za zárobok Mike kúpil vosk, z ktorého vyrobil dve sviečky, jednu daroval matke a druhú predal. Onedlho uzrela svetlo sveta firma Yankee Candle.

Značka Yankee Candle vs. Woodwick

Sviečky Yankee Candle majú viac ako 50 ročnú tradíciu a kladú dôraz predovšetkým na intenzívnu a rovnomernú vôňu. Sú vyrobené z rafinovaného parafínu s vysokým obsahom vonných esencií. Knôt je vyrobený zo 100% prírodnej bavlny, ktorý pri horení neuvoľňuje žiadne karcinogénne splodiny. Obal sviečky je sklenený.

Na trhu sú k dispozícii v širokej škále vôní a niekoľkých veľkostiach. Najpopulárnejšie sú výhodné veľké balenia, ktoré vážia 623 gramov a horia až 150 hodín. Cena jedného kusu je obvykle 15 až 30 € v závislosti od typu vône a obchodníka.

Rad luxusných sviečok WoodWick zaistí oproti sviečkam Yankee Candle ešte ďalší rozmer zážitku. Okrem harmonickej vône ponúka autentický zvuk praskajúceho dreva, ktorý zaisťuje drevený knôt. Ďalšou prednosťou šarže je vysoký podiel sójového vosku. Ten pri horení rýchlo vytvára typické voskové jazierko, vďaka ktorému sviečka horí rovnomerne a bez zvyškov. Sviečky sú zaliate v skle s dizajnovým dreveným viečkom.

Značka WoodWick má výrazne kratšiu tradíciu. Na trh vstúpila až v roku 2006 s 12 základnými vôňami. Odvtedy svoj sortiment značne rozšírila. Teraz ponúka štyri veľkosti vrátane obľúbenej veľkej „vázy“ (609,5 g) a originálne sviečky v tvare „lode“ (453,6 g) so širokým knôtom. Najväčšia „váza“ stojí cca 20 až 30 € a horí okolo 120 hodín.

Zhrnutie

Ako Yankee Candle, tak aj WoodWick patria medzi najobľúbenejšie vonné sviečky na našom trhu. Spája ich nielen spoločný výrobca, ale aj kvalitné suroviny a veľký výber vôní i veľkostí. WoodWick je vyšší prémiový rad, ktorý sa vyznačuje drevenými knôtmi, sójovým voskom a dizajnovým prevedením. Hlavné rozdiely oboch značiek sumarizuje tabuľka:

Parameter Yankee Candle (623 g) Woodwick (609,5 g)
Vzhľad
Hlavné rysy značky
  • Dôraz na intenzívnu a rovnomernú vôňu
  • Bavlnený knôt
  • Dlhoročná tradícia
  • Štýlový dizajn
  • Praskajúci knôt v tvare krížika
  • Použitie prírodného vosku
Knôt Zo 100% bavlny Z prírodného dreva
Vosk  Rafinovaný parafín Zmes prémiového parafínu a prírodného sójového vosku
Maximálna doba horenia 150 hod 120 h
Orientačná cena 22 € 25 €

 

#Arecenze

Ak chcete získať najnovšie informácie, sledujte naše sociálne siete

Mohlo by vás zaujímať

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.