Menu

Clatronic BS 1306 – Recenzie, testy a porovnania

Zaujímavý variant v kategorii Sieťové tyčové vysávače

Klady

  • Energetická trieda A
  • Skvelé vysávanie tvrdých podláh

Zápory

  • Slabý na koberce
  • Menšia kapacita nádobky
  • Horšia filtrácia
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vysávač Clatronic sa radí k modelom 2v1, ponúka teda kombináciu tyčového vysávača na vysávanie podláh a ručnej varianty na vysávanie horšie prístupných miest. Kapacita 0,5 l je jedna z menších na trhu a ani akčný rádius 7,5 m úplne neoslní, tento model tak bude vhodný hlavne do menších priestorov. Príkon 600 W patril v čase písania recenzie (november 2021) viac-menej k priemeru.

Pochváliť môžeme energetickú triedu A, úspornejšie sú už len modely triedy A+. Vynikajúce je tiež vysávanie tvrdých podláh. Na druhú stranu s kobercami má tento vysávač trochu problémy, nepatrí ani k modelom s účinnou filtráciou, do ovzdušia tak uniká väčšie množstvo prachu a nemôžeme ho odporučiť napríklad alergikom. Hlučnosť 80 dB patrí skôr k vyšším.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Clatronic

Napájanie

Zo siete

Typ vysávača

Bezvreckový

Objem zásobníka na prach (ml)

500

Akčný rádius (m)

7,5

Príkon (W)

600

Energetická trieda

A

Ročná spotreba (kWh)

19,9

Približné ročné náklady pri 0,24 €/kWh (EUR) - 2021

4,8

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

80

Trieda prachových emisií

E

Trieda účinnosti vysávania kobercov

E

Trieda účinnosti vysávania tvrdých podláh

A

Vybavenie a funkcie

Vo výbave vysávača Clatronic nájdete štrbinovú hubicu, ktorú využijete napríklad pri vysávaní auta. Pri upratovaní podláh alebo napríklad vysávaní pavučín zase oceníte teleskopickú rúrku. Vysávač je vybavený aj hubicou s kefkou, ktorú môžete využiť pri vysávaní čalúnenia a iných textílií. Táto výbava je pri tyčových modeloch pomerne obvyklá. Medzi funkciami vysávača nenájdete reguláciu sania ani indikátor naplnenia zbernej nádobky. Skrátka sa počíta s tým, že nádobku vysávača vysypete po každom upratovaní.

V nasledujúcej tabuľke nájdete rozmery vysávača, tie vám napovedia napríklad, či je pre vás vysávač dostatočne vysoký. Hmotnosť 2,5 kg patrí medzi tyčové modely k nižším, čo uľahčí manipuláciu.

Parameter Tento produkt
Indikátor naplnenia nádržky

Nie

Regulácia sania

Nie

Štrbinová hubica

Áno

Hubica na čalúnenie/matrace

Áno

Teleskopická tyč

Áno

Výška (mm)

1 140

Šírka (mm)

180

Hĺbka (mm)

280

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

2,5

Názory používateľov a odborníkov

Užívateľských recenzií sa k vysávaču Clatronic nezišlo veľa, pozitívom ale je, že sú zatiaľ všetky kladné. Vysávač je podľa užívateľov výkonný, chvália si aj jeho nízku hmotnosť. Ako negatívum uvádzajú nešikovné vysypávanie nádobky, pri ktorom uniká dosť prachu, a nutnosť častejšieho čistenia filtrov.

Hlavné klady a zápory

Na vysávači Clatronic môžeme oceniť energetickú triedu A a účinné vysávanie tvrdých podláh. Hlavnou nevýhodou je potom zlé vysávanie kobercov, vysávač vyložene nepoteší ani hlučnosťou alebo dosahom.

Naše hodnotenie a záver

Model Clatronic BS 1306 predstavuje relatívne lacné riešenie s dvojakou funkciou. Poslúži nielen na upratovanie podláh, ale aj na ďalšie účely, vďaka rôznym hubicám a možnosti využitia ako ručného vysávača. Výhodou vysávača je nízka hmotnosť, používatelia si chvália aj jeho výkon, hoci na koberce by sme ho úplne neodporučili. Slabinou je okrem vysávania kobercov aj horšia filtrácia a vyššia hlučnosť.

Vzhľadom na kapacitu nádobky a dosah vysávača pravdepodobne nebude ideálny do veľkých priestorov, hoci ostatné modely 2v1 si v tomto ohľade nevedú nijak lepšie. Do väčších domácností by sme preto odporučili skôr niektorý z klasických modelov, napríklad vysávač ETA Apart 143490038.

50 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Clatronic BS 1306
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii rolu technického experta a hlavného testera. Vo veľkej miere sa venuje práve testovaniu akumulátorových tyčových vysávačov, jeho recenzia preto vychádza nielen z dobrého naštudovania problematiky, ale aj reálnych poznatkov z testovania. V článku vám vysvetlí, ako funguje filtrácia tyčových vysávačov a čo očakávať od jednotlivých cenových hladín. Na jeho články narazíte aj pri elektronike či v magazíne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Clatronic BS 1306

Clatronic BS 1306

50 € Orientačná cena