Menu

Cloc SK-T008 – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Osobné - čelné

Klady

  • Rýchly
  • Rozsah teplôt
  • Zvuková signalizácia

Zápory

  • Ťažší
  • Dlhšie automatické vypnutie
  • Iba °C
10 € Orientačná cena

Základné charakteristiky

Infračerveným teplomerom Cloc SK-T008 môžete merať nielen telesnú teplotu, ale aj teplotu povrchov a tekutín. Využijete ho teda aj napríklad pri ohrievaní detskej stravy alebo príprave kúpeľa. Telesnú teplotu meria prístroj v rozmedzí 32 až 42,9 °C, čo je pre takéto meranie plne dostačujúci rozsah. Merané povrchy potom môžu mať medzi 5 a 105 °C a tento rozsah by pre domáce použitie mal tiež vyhovovať.

Meranie netrvá ani sekundu a je presné na 0,2 °C, ale rovnako ako pri ostatných modeloch je potrebné dodržiavať správny postup merania. Do pamäte sa ukladá posledných 32 záznamov, môžete tak sledovať priebeh teploty napríklad počas noci alebo niekoľkých dní. Po meraní sa ozve zvuková signalizácia a hodnota sa zobrazí na podsvietenom displeji, takže odčítať hodnotu je veľmi jednoduché.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Recenzie užívateľov na tento infračervený teplomer sú všeobecne pozitívne. Za najväčší benefit považujú rýchlosť merania a aj jeho presnosť. Užívatelia ho hodnotia kladne aj pre jeho jednoduché ovládanie. Za ľahko komplikovanejšie považujú prepínanie medzi meraním povrchov či telesnej teploty a spomínajú tiež, že trvá dlhšiu dobu, kým z displeja zmizne posledná nameraná hodnota.

Parameter Tento produkt
Spôsob merania

Čelný

Rozsah meraných teplôt (°C)

32 až 42.9 telesná, 5 až 105 vonkajšia

Doba merania (s)

<1

Odchýlka merania (°C)

0.2

Distance to Stop

Nerelevantné

Pamäť (počet záznamov)

32

Automatické vypnutie

Áno (30 s)

Zvuková signalizácia

Áno

Podsvietenie displeja

Áno

Jednotky

°C

Hmotnosť (g)

125 (bez batérie)

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za hlavné výhody je považovaný fakt, že teplomer meria pomerne rýchlo, a to už v čase pod jednu sekundu. Má tiež široký rozsah teplôt ako na povrchy, tak aj na telesnú teplotu. Pohodlnej manipulácii napomôže zvuková signalizácia po nameraní hodnoty. Negatívom je vyššia hmotnosť oproti iným (125 g bez batérie), nejedná sa ale o závratne vysoké číslo. Myslite aj na to, že teplomer meria len v stupňoch Celzia.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ hľadáte infračervený teplomer s dobrým pomerom cena/výkon, môžete tiež zvoliť Hetaida HTD8813, ktorý je trochu drahší, zvládne ale do pamäte uložiť až 50 záznamov a meria aj v °F. Ak by ste boli ochotní priplatiť si raz toľko, môžete zaobstarať TrueLife Care Q7, ktorý získal ocenenie Produkt roku 2022 na serveri Heureka.cz

Záverečné zhrnutie

Teplomer Cloc SK-T008 sa hodí na použitie na telo, na povrchy, ale napríklad aj tekutiny. Jeho využitie v domácnosti teda bude široké. Ponúkne veľké teplotné rozpätie, meria ale iba v °C. Užívateľsky je veľmi obľúbený a podľa recenzií meria rýchlo. Trvá mu však dlhšie, než z displeja zmizne nameraná hodnota. Rýchlejšie vypnutie ponúka TrueLife Care Q7, ktorý meria aj v °F.

10 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Cloc SK-T008 | Hodnotenie: Dobré
Kateřina Klodnerová
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Cloc SK-T008

Cloc SK-T008

10 € Orientačná cena