Menu

Recenzia a porovnanie Coleman Cortes Octagon 8

91,8 % Celkové hodnotenie

Top pre 8 osôb v kategorii Rodinné stany

Klady

  • Pre veľký počet osôb
  • Vysoký
  • Taška na kolieskach

Zápory

  • Ťažký
  • Nízka nepremokavosť tropika
  • Vyššia cena
340 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Do rodinného stanu Coleman Cortes Octagon 8 sa zmestí až osem ľudí. Postavený má tvar jurty a poskytuje dostatok priestoru nielen na prespávanie. Vchádza sa doň iba jedným vchodom v tvare D a vo vnútri nenájdete žiadne jednotlivé spálne. Všetci tak spia pohromade, preto sa hodí najmä pre väčšie rodiny alebo partiu priateľov, ktorým nevadí zdieľať jeden spoločný priestor. Podperu stanu tvoria oceľové tyče. Tie sú síce pomerne ťažké, ale na druhú stranu sa jedná o veľmi kvalitný materiál, ktorý zaistí naozaj pevnú konštrukciu.

Stan je dvojplášťový a nepremokavosť tropika dosahuje 2 000 mm, čo nie je nijako vysoká hodnota, ale pred ľahším dažďom vás ochráni. K stanu patrí pevná polyetylénová podlaha z vrstveného igelitu. K tomuto materiálu sa neudáva vodný stĺpec, ale považuje sa za kompletne nepremokavý. Po obvode stanu sa nachádza všitá moskytiéra, takže pokojne môžete celý deň vetrať a dovnútra sa vám nedostane žiaden hmyz.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Coleman

Počet vchodov

1

Materiál tyčí

Oceľ

Nepremokavosť tropika (mm)

2 000

Nepremokavosť podlahy (mm)

100% nepriepustnosť

Dva plášte

Áno

Moskytiéra

Áno

Rozmery a hmotnosť

Osemuholník, oktagon alebo jurta – týmito názvami by sme mohli nazvať tvar konštrukcie stanu. Na dĺžku aj šírku má takmer 4 metre, takže ponúka skutočne veľký vnútorný priestor. Vďaka výške 208 cm sa vo vnútri postaví aj naozaj vysoký dospelý človek. Stan tak nemusíte využívať iba na prespanie, ale môže slúžiť napríklad ako väčší prístrešok na posedenie cez deň. Pri jeho prenášaní sa ale pripravte na vyššiu hmotnosť. Stan s celkovým príslušenstvom váži 20,7 kilogramov. Presuny vám našťastie uľahčí transportná taška na kolieskach. Tá je súčasťou balenia.

Parameter Tento produkt
Počet osôb

8

Dĺžka (cm)

396

Šírka (cm)

396

Výška (cm)

208

Hmotnosť (kg)

20,7

Klady a zápory

V porovnaní s ďalšími rodinnými modelmi môžeme vyzdvihnúť predovšetkým odolnosť stanu Cortes, ktorá je zaistená hlavne pevnou oceľovou konštrukciou. Výhodou je aj taška na kolieskach, ktorá bude pri presunoch veľkou pomocou, najmä kvôli vysokej hmotnosti stanu. Slabšou stránkou je nižšia nepremokavosť tropika. Pre niekoho môže byť nevýhodou aj vnútorné usporiadanie stanu, ktorý má iba jednu veľkú spálňu s jedným vchodom.

Naše hodnotenie a záver

Nesporná výhoda stanu Coleman Cortes Octagon 8 spočíva v jeho veľkosti. Rozhodne nepatrí medzi kompaktné modely, ktoré ľahko vybalíte, zbalíte a prenesiete z miesta na miesto. Naopak je určený na dlhšie kempovanie bez častých presunov. Manipuláciu vám síce do istej miery uľahčí taška na kolieskach, ale ani v nej by ste ho určite nechceli voziť niekoľko kilometrov ďaleko.

Vďaka pevnej oceľovej konštrukcii poslúži na prespanie viacerých osôb alebo ako prístrešok v nepriaznivom počasí. Odporúčame ho aj náročnejším užívateľom, ktorí sa neradi tlačia v malom stane a chcú si užiť komfort a dostatočný priestor. Oceňujeme tiež všitú moskytiéru a nepremokavú podlahu. Menšiu nevýhodu vidíme v nízkej nepremokavosti tropika a musíme upozorniť aj na pomerne vysokú obstarávaciu cenu.

340 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Coleman Cortes Octagon 8 | Hodnotenie: 91,8 %
Eliška Srncová
Eliška sa v našej redakcii zaoberá výberom a hodnotením produktov už viac ako päť rokov. Odborné informácie čerpá z českých aj zahraničných zdrojov a vďaka vodáckym výletom a hudobným festivalom už si nejeden stan aj sama vyskúšala. Vďaka tomu vám poradí, či dať prednosť skladnosti alebo komfortu, či na aké materiály sa pri výbere stanu zamerať. Medzi jej "letné" témy patria aj elektrobicykle, mobilné vírivky alebo grily.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Coleman Cortes Octagon 8

Coleman Cortes Octagon 8

340 € Orientačná cena