Menu

Concept CA1000 Perfect Air – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Čističky vzduchu do 200 €

Klady

  • Menšie miestnosti
  • UV lampa
  • Ionizátor
  • Časovač

Zápory

  • Chýba automatika
  • Slabší vzduchový výkon
120 € Orientačná cena

Základné parametre

Čistička vzduchu značky Concept má pomerne slušný vzduchový výkon. Za hodinu prevádzky dokáže prefiltrovať až 238 m3, čo je dostatok na vyčistenie vzduchu v miestnosti s rozlohou 35 m2, pre alergikov ale odporúčame jej umiestnenie v miestnosti s rozlohou maximálne 22 m2 (hodnota vychádza z nášho výpočtu, vzorec pre výpočet nájdete v pomocníkovi parametra Odporúčaný pre alergikov). Čistenie majú na starosť filtre, ktoré zachytia prach, roztoče, peľ, zvieracie alergény, zápach, baktérie a vírusy. Okrem obvyklého predfiltra, ktorý zadržiava najhrubšie nečistoty, je prístroj vybavený aj uhlíkovým filtrom a HEPA filtrom. Vďaka nemu je protiprašná účinnosť až 99,97%. O likvidáciu zachytených baktérií, vírusov aj plesní sa stará UV lampa. Vďaka tomu dokáže čistička znížiť riziko prenosu chorôb. Z pohľadu hlučnosti sa jedná o priemerný prístroj. Hlučnosť pri najnižšom stupni výkonu je 30 dB, pri najvyššom 55 dB. To je pomerne bežná hodnota, ktorá by ale pri dlhodobej prevádzke mohla byť obťažujúca.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Typ filtrácie

HEPA + uhlíkový + UV lampa

Vzduchový výkon (m3/hod)

238

Protiprašná účinnosť (%)

99,97

Odporúčaný priestor (m^2)

35

Odporúčaný priestor pre alergikov (m^2)

22

Minimálna hlučnosť (dB)

30

Maximálna hlučnosť (dB)

55

Vybavenie, funkcie a rozmery

Výbava funkciami presne odráža pomerne nízku obstarávaciu cenu výrobku. Bohužiaľ v nej chýba senzor kvality ovzdušia, ktorý zaisťuje fungovanie automatického režimu. Nenájdete v nej ani nočný režim, či diaľkové ovládanie. Za čo však musíme model značky Concept pochváliť, je ionizátor. Ten vypúšťa ióny, ktoré simulujú čistiaci proces vzduchu v prírode. Navyše tiež napomáhajú zhlukovaniu prachových častíc, ktoré sa potom ľahšie zachytia v samotnom filtri. Aj keď čistička nemá automatický režim, jej výkon je možné regulovať. To sa robí manuálne, pričom je možné zvoliť jeden z troch rôzne silných stupňov. Ak nechcete nechať čističku pustenú nepretržite, môžete si vybrať z troch časových intervalov, po ktorých vypršaní dôjde k automatickému vypnutiu. Príjemnou vychytávkou je indikácia výmeny filtra. Nemusíte si teda pamätať, kedy ste filter naposledy vymieňali, alebo premýšľať, či už je zanesený. Životnosť filtrov je možné tiež predĺžiť ich pravidelnou údržbou, o ktorej sa dozviete v návode k zariadeniu.

Vzhľadom na menší vzduchový výkon je spotreba 55 wattov pomerne primeraná. Tento príkon využíva prístroj ale iba v prípade, že ide naplno. Rozmery čističky nijako nevybočujú zo štandardu. Ide skôr o drobnejšie prevedenie s výškou 40,5 cm, šírkou 32,5 cm a hĺbkou 18,5 cm. Veľkou výhodou je jej nízka hmotnosť. Vďaka tomu sa bude s prístrojom ľahko manipulovať, čo oceníte pri prenášaní medzi jednotlivými miestnosťami.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Senzor kvality vzduchu

Nie

Signalizácia výmeny filtra

Áno

Automatický režim

Nie

Nočný režim

Nie

Regulácia výkonu

Áno

Počet stupňov výkonu

3

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Nie

Spotreba (W)

55

Výška (cm)

40,5

Šírka (cm)

32,5

Hĺbka (cm)

18,5

Hmotnosť (kg)

4,2

Záver

Concept CA1000 Perfect Air je čistička vzduchu vhodná aj do väčších miestností. Vďaka vzdušnému výkonu 238 metrov kubických za hodinu je dostatočne silná na čistenie vzduchu v miestnosti až do 35 metrov štvorcových, pre alergikov však odporúčame skôr 22 metrov štvorcových. Výhodou tohto modelu sú kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a taktiež výbava ionizátorom a UV lampou. Má však aj slabé stránky, najmä chýbajúci senzor kvality vzduchu a tým aj chýbajúci automatický režim.

Ak si na týchto prvkoch zakladáte a zároveň sa nechcete ochudobniť o niektoré prvky výbavy, mohla by vás zaujať recenzia prístroja Airbi SPRING BI3110. Musíte však počítať s vyššími obstarávacími nákladmi.

120 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Concept CA1000 Perfect Air | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept CA1000 Perfect Air

Concept CA1000 Perfect Air

120 € Orientačná cena