Menu

Concept IL3000 – Recenzie, testy a porovnania

83,2 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Najlacnejšie IPL epilátory do 200 €

Klady

 • 5 svetelných stupňov
 • 2 režimy ošetrenia
 • Automatické vypnutie
 • Mobilná aplikácia

Zápory

 • Iba sieťová prevádzka
 • Bez výmenných nadstavcov
 • Nemá inteligentný snímač pleti
120 € Orientačná cena

Základné vlastnosti

Concept IL3000 je cenovo dostupný IPL epilátor, ktorý ale poteší svojimi parametrami. Disponuje životnosťou 300 000 zábleskov, čo je pri IPL epilátoroch vyššie číslo, vďaka ktorému sa nemusíte báť, že by žiarovke došla životnosť, a to ani pri viacerých používateľoch. Prístroj ponúka výber z 5 svetelných stupňov, čo nie je predovšetkým pri lacnejších modeloch úplne bežné. Intenzita zábleskov je pri rôznych stupňoch nasledujúca:

 • Stupeň intenzity 1: 2 J/cm2
 • Stupeň intenzity 2: 2,5 J/cm2
 • Stupeň intenzity 3: 2,8 J/cm2
 • Stupeň intenzity 4: 3,2 J/cm2
 • Stupeň intenzity 5: 3,5 J/cm2

Na výber máte v tomto prípade z dvoch režimov ošetrenia, ako je pri týchto prístrojoch štandardom. V režime Precision môžete záblesky vysielať ručne individuálnym stlačením tlačidla, v režime Gliss potom IPL epilátor vysiela záblesky sám (36 zábleskov za minútu na úrovni intenzity 1). Prístroj funguje iba pri sieťovom zapojení, bezdrôtové použitie neponúka. To je ale v čase písania recenzie (december 2023) typické skôr pre drahšie modely.

Parameter Tento produkt
Počet produkovaných zábleskov

300 000

Počet nastavení stupňov svetla

5

Intenzita svetla (J/cm2)

2 - 3,5

Počet režimov ošetrenia

2

Interval zábleskov (s)

1,6 - 3,6

Typ dobíjania

Sieťové

Bezdrôtové použitie

Nie

Vybavenie a funkcie

Vybavenie a funkcie tohto modelu sa priamo odvíjajú od jeho nízkej ceny. V balení nenájdete žiadny výmenný nadstavec, ktorým by sa vám lepšie epilovali menšie, alebo naopak väčšie telesné plochy. Budete si musieť vystačiť iba s jednou aplikačnou plochou so strednou veľkosťou 3 cm2. Chýba aj pokročilý snímač tónu pleti, nutný základ v podobe UV filtra ale nechýba. Rovnako môže potešiť aj automatické vypnutie po 10 minútach nečinnosti.

Benefitom IPL epilátorov značky Concept je možnosť stiahnutia mobilnej aplikácie do telefónu, kde si môžete okrem iného naplánovať vašu budúcu IPL epiláciu, aby bol účinok čo najvýraznejší.

Parameter Tento produkt
Veľkosť aplikačnej plochy (cm2)

3

Počet nadstavcov

1

Vymeniteľný nadstavec na väčšie plochy

Nie

Vymeniteľný nadstavec na menšie plochy

Nie

Inteligentný snímač tónu pleti

Nie

UV filter

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Hodnotenie používateľov

V užívateľských recenziách sa stretávame s pomerne kladným hodnotením tohto modelu. Užívatelia oceňujú jeho skladnosť, nízku hmotnosť a tiež jednoduchosť použitia. Niektorí odporúčajú nechať prístroj zhruba každých 5 minút na chvíľu vychladnúť, pretože sa môže ľahko prehrievať.

Klady a zápory

Tento model značky Concept poteší vzhľadom na svoju nízku cenu vysokou životnosťou žiarovky, dvoma režimami ošetrenia či piatimi svetelnými stupňami, čo nie je pri všetkých IPL epilátoroch samozrejmé. Zaujímavá je aj možnosť stiahnutia aplikácie do telefónu, napríklad na plánovanie ďalšieho procesu IPL epilácie. Nedostatky spočívajú predovšetkým v nemožnosti používať prístroj bezdrôtovo a tiež sa pripravte na to, že v balení nenájdete žiadny výmenný nadstavec.

Porovnanie s alternatívami

Concept IL3000 je na prvý pohľad podobný IPL epilátoru ProfiCare PC-IPL 3024. Základné parametre, ako je počet svetelných stupňov, schopnosť automatického vypnutia alebo prítomnosť UV filtra, majú oba modely totožné. Líšia sa však režimami ošetrenia, model značky ProfiCare ponúka totiž len jeden (ručné vysielanie zábleskov). Je o niečo lacnejší, avšak jeho žiarovka nedosahuje ani z polovice takú životnosť ako pri modeli Concept.

Cenovo podobný je Hyundai IPL209, ktorý má s modelom Concept okrem iného rovnakú životnosť žiarovky, na druhú stranu ponúkne o jeden nadstavec viac (na menšie telesné plochy). Preto by vám mohol vyhovovať viac, ak vám záleží na precíznosti IPL epilácie napríklad na tvári alebo v slabinách.

Naše hodnotenie a záver

Concept IL3000 je IPL epilátor z nižšej cenovej kategórie, hodí sa preto pre menej náročných užívateľov. V základných parametroch si vedie dobre, vyniká napríklad dlhou životnosťou žiarovky, širokými možnosťami nastavenia svetla alebo možnosťou využívania mobilnej aplikácie. Na druhú stranu vzhľadom na nižšiu cenu sa budete musieť zmieriť s absenciou istých prvkov – napríklad možnosti výmeny nadstavcov alebo bezdrôtového použitia. Ak hľadáte IPL epilátor s podobnou cenou, ale aspoň jedným výmenným nadstavcom, mohol by sa vám viac páčiť Hyundai IPL209.

120 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Concept IL3000 | Hodnotenie: 83,2 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept IL3000

Concept IL3000

120 € Orientačná cena