Menu

Recenzia a test Concept IL5020

88,9 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii IPL epilátory nad 200 €

Klady

  • 6 nadstavcov (na akné, na omladenie pleti ai.)
  • 500 000 zábleskov
  • Možnosť bezdrôtového použitia
  • Mobilná aplikácia

Zápory

  • Nemá inteligentný snímač tónu pleti
  • Vyššia cena
340 € Orientačná cena

Základné vlastnosti

Concept IL5020 je IPL epilátor v strednej až vyššej cenovej hladine, ktorý na prvý pohľad zaujme vysokou životnosťou a mnohými nadstavcami v balení, čím môže hravo konkurovať aj drahším produktom. Žiarovka ponúka až 500 000 zábleskov, čo je jedno z najvyšších čísel v našom porovnaní (december 2023). IPL epilátor teda bohato vystačí na odstránenie nežiaducich chĺpkov na tele aj pre viacerých užívateľov bez nutnosti menenia žiarovky.

Dĺžka epilácie jednej nohy od kolena dole je pri tomto prístroji priemerných 8-10 minút v závislosti od režimu ošetrenia. Tie ponúka Concept IL5020 dva. Režim Gliss v jeho prípade znamená automatický režim, kedy prístroj sám vysiela záblesky, a režim Precission vás nechá vyslať každý záblesk podľa vašich potrieb. Interval zábleskov závisí od toho, či IPL epilátor používate s káblom alebo bez neho. Pri zapojení kábla sa interval pohybuje v rozmedzí 1,07 až 2,6 sekúnd, pri bezdrôtovej aplikácii potom 1,46 až 3,4 s.

Ako už teda z textu vyplýva, IPL epilátor je možné používať s káblom aj bez neho, čo nie je pri týchto produktoch úplne typické a považujeme to za veľkú výhodu, pretože nie ste závislí od blízkosti zásuvky. Dobu prevádzky výrobca bohužiaľ neuvádza, doba dobíjania je ale 60 minút.

Parameter Tento produkt
Počet produkovaných zábleskov

500 000

Dĺžka epilácie jednej nohy (min)

8-10

Počet nastavení stupňov svetla

5

Intenzita svetla (J/cm2)

Až 4,4

Počet režimov ošetrenia

2

Interval zábleskov (s)

1,07-3,4

Typ dobíjania

Nabíjací akumulátor

Bezdrôtové použitie

Áno

Vybavenie a funkcie

Z hľadiska vybavenia a funkcií tento IPL epilátor rozhodne poteší. V balení nájdete celkom 6 kusov príslušenstva – okrem štandardného nadstavca na epiláciu aj dva magnetické nadstavce na precíznu IPL epiláciu oblasti bikín a tváre. Tri zostávajúce potom na omladenie pleti, odstránenie akné a upokojenie pokožky. Takto bohatú výbavu len tak pri akomkoľvek IPL epilátore nenájdete.

Navyše má tento IPL epilátor aj vlastnú aplikáciu, kde si okrem iného môžete napríklad naplánovať ďalší proces odstraňovania chĺpkov. Okrem toho nechýba modelu značky Concept ani bežné vybavenie ako UV filter alebo automatické vypnutie, a to konkrétne po 5 minútach nečinnosti.

Parameter Tento produkt
Veľkosť aplikačnej plochy (cm2)

1,4+2+3,6

Počet nadstavcov

6

Vymeniteľný nadstavec na väčšie plochy

Áno

Vymeniteľný nadstavec na menšie plochy

Áno

UV filter

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Klady a zápory

Medzi hlavné prednosti tohto produktu patrí možnosť použitia s káblom aj bez neho, čo ponúka iba hŕstka IPL epilátorov na trhu, väčšina je závislá na sieťovej prevádzke. Ďalej pozitívne hodnotíme vysokú životnosť žiarovky, dva režimy ošetrenia, mobilnú aplikáciu na stiahnutie alebo mnoho nadstavcov v balení, ktoré výrazne rozširujú možnosti použitia tohto prístroja.

IPL epilátoru Concept nemáme výrazne čo vytknúť. Neponúka síce inteligentný snímač tónu pleti, ten je ale bežný skôr pri ešte drahších modeloch. Hoci cena nie je najnižšia, vzhľadom na funkcie a vybavenie je zodpovedajúca.

Porovnanie s alternatívami

Od výrobcu Concept nájdete v našom porovnaní IPL epilátorov ešte okrem iného zhruba o polovicu lacnejší Concept IL3020. Rozdiely medzi týmito dvoma modelmi spočívajú predovšetkým vo vybavení. Lacnejší model IL3020 ponúka o niečo kratšiu životnosť žiarovky, iba dva nadstavce v balení a neumožňuje bezdrôtové použitie. Na druhej strane v základných parametroch, ako je počet svetelných stupňov, počet režimov ošetrenia alebo prítomnosť automatického vypnutia, sú oba modely totožné.

Pokiaľ hľadáte podobne vybavený model, ktorému ale nechýba snímač tónu pleti, mohol by sa vám páčiť Philips Lumea Series 9000 BRI958/00. Budete sa pri ňom ale musieť zmieriť s absenciou nadstavca na omladenie pleti či na akné a tiež sa pripraviť na trochu vyššiu cenu.

Naše hodnotenie a záver

Concept IL5020 je pokročilý IPL epilátor, ktorý dokáže pomerne výrazne prekvapiť. Má vysokú životnosť žiarovky, vysoko nadštandardný počet nadstavcov, ktoré ponúknu aj širšie možnosti než len IPL epiláciu, automatické vypnutie alebo možnosť bezdrôtového použitia. Do telefónu si navyše môžete stiahnuť aplikáciu, v ktorej si naplánujete ďalšie kroky IPL epilácie. Jeho jediným nedostatkom je snáď len absencia inteligentného snímača tónu pleti. Ten ponúka napríklad podobne vybavený Philips Lumea Series 9000 BRI958/00.

340 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Concept IL5020 | Hodnotenie: 88,9 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept IL5020

Concept IL5020

340 € Orientačná cena