Menu

Recenzia a porovnanie Concept LO7026

73,8 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Odstredivé odšťavovače

Klady

  • Dobrá vybavenosť
  • Priaznivá cena
  • Dostatočný výkon
  • Kladné recenzie

Zápory

  • Menší plniaci otvor
  • Nedá sa umývať v umývačke
65 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Concept LO726 patrí do kategórie odstredivých odšťavovačov. Tie sa vyznačujú vysokou rýchlosťou práce a vyšším výkonom, než je tomu v prípade odšťavovačov slimákových. Na druhú stranu však výsledná šťava ponúka menšiu hustotu vďaka absencii väčšieho množstva dužiny. Objem nádoby tohto zariadenia ponúka jeden liter, čo je hodnota, ktorá je postačujúca na bežné využitie a radí odšťavovač zhruba do priemeru. Tejto kapacite potom úplne zodpovedá objem druhej nádrže na zvyšky z použitej dužiny, ktorá činí 1,8 litra. Stroj dokáže pracovať vo veľmi vysokých otáčkach a vďaka dvom rýchlostiam a maximálnej rýchlosti až 16 800 otáčok za minútu by nemal mať problém s odšťavovaním ani náročnejších materiálov. Bohužiaľ relatívnym nedostatkom je nemožnosť čistenia odnímateľných častí odšťavovača v umývačke.

Veľkosť plniaceho otvoru je medzi porovnateľnými zariadeniami z kategórie odstredivých skôr podpriemerná a ak plánujete spracovávať veľké kusy ovocia alebo zeleniny mali by ste počítať s občasnou nutnosťou úpravy pred jeho vhodením. Pozitívne sú naopak rozmery zariadenia a jeho hmotnosť. S manipuláciou by nemali v bežných prípadoch nastať problémy, odšťavovač sa tak dá označiť za kompaktný.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Typ

Odstredivý

Uloženie slimáka

Nerelevantné

Príkon (W)

1 000

Otáčky/min

16 800

Počet rýchlostí

2

Veľkosť plniaceho otvoru (mm)

72

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníka na zvyšky (l)

1,8

Výška (cm)

40

Šírka (cm)

22

Hĺbka (cm)

34

Hmotnosť (kg)

4,85

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Odšťavovač disponuje všetkými nami vybranými funkciami. To znamená, že v základnej výbave má okrem iného čistiace kefy pre ľahšiu a praktickú údržbu. Je vybavený protišmykovými nožičkami, ktoré umožňujú stabilné postavenie aj na klzkom povrchu. Výhodou je tiež nerezové sitko, ktoré zaisťuje kvalitu filtrovanej tekutiny. Uzáver antidrip sa potom stará o bezpečnosť počas prenosov nádoby a mal by zabrániť vyliatiu tekutiny vo vnútri.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Nie

Čistiaca kefka

Áno

Homogenizačné puzdro

Nie

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Áno

Naše hodnotenie a záver

Odšťavovač Concept LO7026 kĺbi dohromady relatívne vzácny pomer prijateľne nízkej ceny a veľmi dobrej využiteľnosti. Hoci nemôže konkurovať najlepším zariadeniam, jeho jednoduchosť, kompaktnosť a slušná vybavenosť funkciami z neho robí veľmi výhodnú voľbu pre všetkých zákazníkov, ktorí nepožadujú najvyššiu kvalitu, ale tiež sa v nižších cenových kategóriách nechcú uspokojiť s priemerným vybavením. Relatívnou slabinou je veľkosť plniaceho otvoru, ktorá je na pomery odstredivých odšťavovačov podpriemerná.

65 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Concept LO7026 | Hodnotenie: 73,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka veľa skúseností s testovaním produktov, pričom niektorých pomocníkov do kuchyne pravidelne používa doma v kuchyni. Ujala sa preto aj témy odšťavovačov, s ktorými vás bližšie zoznámi a poradí, do ktorých modelov sa oplatí investovať. Sleduje pritom aktuálne trendy a odborné aj užívateľské recenzie, aby mohla odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept LO7026

Concept LO7026

65 € Orientačná cena