Menu

Recenzia a test Concept OPI3060bc

73,4 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Vstavané digestory

Klady

  • Dostupná cena
  • Pomerne slušný výkon 517 m3/h
  • Nízka maximálna hlučnosť

Zápory

  • Slabšia účinnosť prúdenia vzduchu
  • Horšia filtrácia tukov
  • Slabšia energetická trieda C
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Medzi vstavanými digestormi patril model Concept OPI3060bc v čase písania tejto recenzie (august 2022) k cenovo dostupnejším produktom. V základných parametroch vyniká predovšetkým pomerne nízkou hlučnosťou 60 dB. Naopak trieda účinnosti prúdenia vzduchu E a účinnosti filtrácie tukov D sa radí k slabším a energetická trieda C zostáva viac-menej priemerná.

Digestor je klasicky kombinovaný, môžete ho teda využiť na odťah aj recirkuláciu, to je pri dnešných digestoroch úplne bežné. Jeho maximálny výkon je 517 m3/h, pokryje teda potreby zhruba stredne veľkej kuchyne.

Parameter Tento produkt
Odvádzanie pár

Kombinované

Výkon (m3/hod)

517

Hlučnosť (dB)

60

Trieda účinnosti prúdenia vzduchu

E

Trieda účinnosti filtrácie tukov

D

Trieda účinnosti osvetlenia

A

Energetická trieda

C

Ročná spotreba energie (kWh)

41

Ročné náklady na prevádzku v roku 2022 (€)

8

Ovládanie a rozmery

V tejto sekcii nie je potrebné sa dlho rozpisovať, vstavané modely totiž nie sú práve známe svojou širokou ponukou funkcií. Tento digestor tak môžete iba vypnúť, zapnúť a vybrať medzi 3 rýchlosťami odsávania – to sú skrátka úplne základné možnosti ovládania, ktoré prebieha klasicky tlačidlami. Tento model nemá displej ani diaľkový ovládač, oboje je ale pri digestoroch skôr raritou. Umiestniť ho môžete do výšky 50 a viac cm nad varnú dosku – to je jedna z nižších hodnôt, mal by teda dobre zapadnúť do väčšiny kuchýň.

Parameter Tento produkt
Počet rýchlostí

3

Typ ovládania

Tlačidlové

Diaľkový ovládač

Nie

Displej

Nie

Minimálna výška nad plynovou doskou (cm)

50

Minimálna výška nad elektrickou doskou (cm)

50

Šírka (cm)

52

Hĺbka (cm)

29,6

Hlavné klady a zápory

Digestor Concept poteší dostupnou cenou, za ktorú získate veľmi slušný výkon. Výhodou je tiež pomerne nízka hlučnosť. Slabšou stránkou zostáva najmä účinnosť prúdenia vzduchu a efektivita filtrácie tukov.

Porovnanie s alternatívami

Zaujímavou alternatívou v podobnej cenovej kategórii by mohol byť digestor Amica SIO 655 BG. Ten zaujme hlavne moderným vzhľadom a dotykovým ovládaním, oproti modelu Concept má ale aj lepšiu účinnosť prúdenia vzduchu a filtrácie tukov. Na druhú stranu je o pár decibelov hlučnejší a má nižší výkon.

Pokiaľ hľadáte model s vyšším výkonom, pozrite sa na recenziu modelu Faber Inka Plus HCS BK A52. Ten je výkonnejší, úspornejší, jeho filter lepšie zachytáva tuky a má lepšiu účinnosť prúdenia vzduchu. Oproti digestoru Concept je ale bohužiaľ výrazne hlučnejší.

Naše hodnotenie a záver

Medzi hlavné výhody digestora Concept OPI3060bc patrí pomer relatívne nízkej ceny a slušného výkonu 580 m3/h. S hlučnosťou 60 dB ide zároveň o jeden z tichších modelov. Slabšou stránkou je naopak efektivita filtrácie tukov, rovnako ako aj účinnosť prúdenia vzduchu. Spotrebou sa tento model radí viac-menej k priemeru a jeho možnosti ovládania a nastavenia sú taktiež úplne štandardné – ovláda sa tlačidlami a vyberať môžete z 3 rýchlostí.

Ak túžite po trochu vyššom výkone a lepšej efektivite, pozrite sa aj na recenziu modelu Faber Inka Plus HCS BK A52.

150 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Concept OPI3060bc | Hodnotenie: 73,4 %
Eliška Srncová
Eliška je služobne najstaršou redaktorkou v našom tíme a rôzne kuchynské spotrebiče má na starosti už dlhé roky. Vďaka tomu je dobre zorientovaná aj na trhu s digestormi a ľahko vám poradí, aký výkon či ďalšie vlastnosti voliť pre vašu kuchyňu. Okrem digestorov recenzuje aj rôzne typy sporákov, umývačky a iné väčšie spotrebiče.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept OPI3060bc

Concept OPI3060bc

150 € Orientačná cena