Menu

Recenzia a porovnanie Concept VP 4380

Výborné Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Ručné vysávače nad 40 €

Klady

  • Bohaté príslušenstvo
  • HEPA filter
  • Výdrž batérie

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Iba suché vysávanie
  • Vyššia cena
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje a vybavenie

Ručný vysávač Concept VP 4380​ je ideálnym zariadením pre náročných zákazníkov. Pokročilým parametrom ale zodpovedá aj vyššia obstarávacia cena. Ako je medzi drahšími vysávačmi obvyklé, aj model značky Concept je určený výlučne na suché vysávanie. Ide o pomerne veľký a najmä ťažký vysávač, na konkrétne rozmery sa môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke. Vzhľadom na krátkodobé používanie ručného vysávača ale nebude vyššia hmotnosť predstavovať veľký problém. Nádobka na prach má objem 450 ml, čo je obvyklá hodnota.

Pozitívom vysávača Concept je HEPA filter, ktorý má vysokú účinnosť a je vhodný aj pre alergikov. Výhodou je tiež široká škála príslušenstva, vďaka ktorému vám vysávač pomôže pri akomkoľvek domácom upratovaní.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Hmotnosť (kg)

1,85

Typ vysávania

Suché

Umývateľné filtre

Áno

Objem nádoby na prach (ml)

450

Šírka (cm)

12

Výška (cm)

14

Hĺbka (cm)

42

HEPA filter

Áno

Hlučnosť (dB)

80

Typ batérie

Li-Ion

Doba nabíjania (hod)

4

Výdrž batérie (min)

35

Hodnotenie energetických údajov a hlučnosti

Prevádzku zaisťuje akumulátor Li-Ion, čo je modernejší variant používaných batérií. Na jedno nabitie môže vysávač vydržať v prevádzke až 35 minút, čo je medzi ručnými vysávačmi jedna z najvyšších hodnôt. Doba nabíjania je potom 4 hodiny, čo je naopak jedno z najrýchlejších nabíjaní v našom porovnaní. Čo sa týka hlučnosti, tento model je viac-menej priemerný.

Hodnotenie používateľov

Majitelia chvália vysávač Concept najmä vďaka silnému saciemu výkonu – podľa ich skúseností dobre povysáva aj zvieracie chlpy. Oceňujú aj dlhú výdrž a bohaté vybavenie a nevadí im ani vyššia cena.

Hlavné klady a zápory

Výhodou vysávača Concept je vysoký výkon, dlhá výdrž batérie aj jej rýchle nabíjanie. Oceňujeme aj širokú výbavu a najmä HEPA filter. Nevýhodou je absencia možnosti mokrého vysávania, väčšie rozmery, vyššia hmotnosť a tiež vyššia obstarávacia cena.

Porovnanie s alternatívami

Concept VP 4380 je ručný vysávač z vyššej cenovej kategórie. Ak hľadáte dostupnejší variant a netrváte na HEPA filtri, mohol by vás osloviť model Orava VY-224 za nižšiu cenu. Pokiaľ je pre vás kvalitná HEPA filtrácia dôležitá, no napriek tomu hľadáte lacnejší model, mohol by vás zaujať vysávač Eta Verto 0442 90000.

Naše hodnotenie a záver

Concept VP 4380 je pokročilý ručný vysávač vhodný najmä pre náročnejších užívateľov. Má dlhú výdrž batérie a rýchle nabíjanie. Užívatelia chvália silný sací výkon a bohaté príslušenstvo. Veľkou výhodou je HEPA filtrácia, ktorá je ideálna pre alergikov. Ak hľadáte vysávač s týmito vlastnosťami, ale chcete si prezrieť viac variantov, mohol by vás zaujať model Eta Rotary 2425 90000.

80 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Concept VP 4380 | Hodnotenie: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá sa rada ponára do hlbín internetu, aby získala najnovšie fakty. Neváha navštíviť ani diskusné fóra a starostlivo prečíta komentáre na e-shopoch. Získava tak prehľad o reálnych skúsenostiach používateľov s produktmi. Téma vysávačov je jej blízka, pretože skoro celý život zdieľa domácnosť s mačkami a teraz aj s dvojročnou dcérou. Výkonný vysávač je teda pre ňu nutnosťou. Dokáže tak povedať, čo by kvalitnému vysávaču nemalo chýbať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept VP 4380

Concept VP 4380

80 € Orientačná cena