Menu

Recenzia a test Concept ZH 0040

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Mnoho funkcií v kategorii Zaváracie hrnce

Klady

  • Plne automatický
  • Funkcia Keep Warm
  • Nepretržitý chod
  • Bezpečnostné prvky
  • Obľúbený výrobca

Zápory

  • Na menej veľkých pohárov
  • Plastový ventil
  • Malý prietok
  • Horšie spracovanie veka
120 € Orientačná cena

Zavárací hrniec Concept ZH 0040 patrí do vyššej strednej cenovej triedy. Tomu tiež zodpovedá jeho bohatá výbava, pretože tu nájdete všetky základné funkcie aj mnoho pokročilých. Je teda určený zákazníkom, ktorí chcú plne automatický hrniec so všestranným využitím.

Základná charakteristika

Concept ZH 0040 sa môže ako väčšina drahších zaváracích hrncov pochváliť nerezovým opláštením. To zaručuje výbornú odolnosť. S objemom 27 l sa radí medzi zlatý štandard, avšak je škoda, že pojme len 11 veľkých pohárov. Väčšina konkurentov so zhodným objemom má totiž kapacitu na 14–22 veľkých pohárov plus pár menších. Na domáce zaváranie by to ale malo postačiť.

S príkonom 2 000 W sa naopak radí medzi výkonnejšie výrobky – táto hodnota zaisťuje, že sa bude hrniec nahrievať dosť rýchlo a efektívne. Čo sa týka nastavenia teploty, máte tu pomerne veľkú voľnosť a možnosť vybrať si z rozmedzia 30 – 100 °C. Vďaka tomu je možné hrniec využívať na zaváranie rôznych druhov potravín. Čas tu nastavujete v rozmedzí 1–120 min, čo je úplne štandardný interval.

Funkcie a doplnky

Vysoký počet funkcií je hlavnou prednosťou modelu Concept ZH 0040. Úplnou samozrejmosťou je ochrana proti prehriatiu, ktorá by nemala chýbať pri žiadnom hrnci. Aj LCD displej je pomerne bežný, ale funkcia nepretržitého chodu už úplne nie – často chýba aj výrazne drahším hrncom. Využijú ju používatelia, ktorí chcú zavárať mäso alebo ryby, pretože na to by bol dvojhodinový interval nedostatočný.

Ďalšou nadštandardnou funkciou je Keep Warm (udržiavanie teploty), ktorá sa hodí na udržiavanie konštantnej teploty nápojov. Hrniec sa dá vďaka tomu využiť ako várnica na varené víno alebo čaj. Výpustný ventil je vyrobený z plastu, čo je s ohľadom na vyššiu obstarávaciu cenu produktu škoda – očakávali by sme tu odolnejší kovový.

Súčasťou balenia je plastová mriežka, na ktorú sa ukladajú poháre v hrnci. Je to rozhodne príjemný bonus, pretože mnohokrát nedostanete k zaváraciemu hrncu vôbec nič.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Zavárací hrniec Concept ZH 0040 je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený. Oceňujú pri ňom predovšetkým jednoduché ovládanie, nerezové spracovanie, bočné umiestnenie ventilu a funkciu nepretržitého chodu. Celkovo tak robí veľmi dobrý dojem.

V niekoľkých recenziách ale zákazníci spomínali aj zopár nevýhod. Tou zásadnou je plastové spracovanie ventilu, ktorý má navyše dosť malý prietok. Rozlievanie nápojov tak trvá pomerne dlho. Údajne nie je najlepšie ani vyhotovenie plastového veka, ktoré v úchytoch nedrží dokonale.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za silnú stránku zaváracieho hrnca Concept ZH 0040 považujeme predovšetkým funkcie – nielenže mu nechýba žiadna zo základných, ale ponúka aj tie menej obvyklé, ako je nepretržitý chod alebo udržiavanie teploty. Na nerezový výrobok je tiež pomerne ľahký. Váži len 4,4 kg, zatiaľ čo iné nerezové hrnce vážia minimálne 5–6 kg.

Oproti iným modelom s porovnateľným objemom sa doň ale zmestí menej pohárov. Tiež je škoda, že sa na niektorých častiach hrnca šetrilo. Máme tým na mysli ventil a veko, ktoré sú vyrobené z plastu a je na prvý pohľad vidieť, že nie sú úplne najlepšie spracované.

Porovnanie s alternatívami

Ak sú pre vás dôležité funkcie, ale chcete trochu lacnejšiu alternatívu k modelu Concept ZH 004, mohol by vám vyhovovať Domo DO 42324. Ten pojme až 22 veľkých pohárov + 4 malé a nechýba funkcia udržiavania teploty a nepretržitý chod. Na druhú stranu ale nie je z veľmi kvalitného materiálu – opláštenie je tu zhotovené zo smaltu, ktorý nie je tak odolný ako nerez a ľahko sa poškriabe.

Užívateľom, ktorým naopak nevadí investovať viac, odporúčame Domo DO42326PC. Nie je o toľko drahší a ponúka toho naozaj veľa – od funkcie Keep Warm po nepretržitý chod a kvalitný výpustný ventil v kovovom vyhotovení.

Záverečné zhrnutie

Concept ZH 0040 je veľmi slušne vybavený zavárací hrniec z vyššej strednej cenovej hladiny, ktorý zaujme vysokým počtom funkcií. Vďaka funkcii nepretržitého chodu sa bude hodiť aj na zaváranie tých druhov potravín, ktoré potrebujú viac času. Taktiež sa uplatní ako várnica na čaj a varené víno, pretože má funkciu Keep Warm.

Na prvý pohľad to síce vyzerá, že je s objemom 27 l dosť veľký, ale zmestí sa doň len 11 veľkých pohárov. Pokiaľ ich potrebujete do hrnca zmestiť viac, môžete skúsiť Domo DO 42325PC, ktorý pojme naraz 22 veľkých a 4 malé poháre.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Materiál plášťa

Nerez

Príkon (W)

2 000

Objem (l)

27

Maximálna kapacita (pohárov)

11 veľkých (0,72 l) nebo 34 malých (0,37 l)

Rozmedzie teploty (°C)

30–100

Časovač (min)

1–120

Ochrana proti prehriatiu

Áno

Poistka proti zapnutiu na sucho

Nie

Izolované držadlá

Áno

Protišmykové nožičky

Nie

LCD displej

Áno

Nepretržitý chod

Áno

Udržiavanie teploty

Áno

Zvuková/svetelná signalizácia

Áno

Farba

Strieborná

Šírka (cm)

46,8

Výška (cm)

50,1

Hĺbka (cm)

39

Hmotnosť (kg)

4,4

120 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Concept ZH 0040 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má slabosť na moderné kuchynské prístroje, ktoré dokážu človeku uľahčiť život a prebudiť tak lásku k vareniu v každom. Preto sa ujala témy zaváracích hrncov, ktorou vás prevedie krok za krokom. Objasní, aké sú rozdiely medzi klasickými a elektrickými hrncami, prečo je dôležité zamerať sa na príkon a objem, a načo sa používa výpustný ventil. Nájdete ju podpísanú aj pod ďalšími kuchynskými témami, ako sú prekvapkávače kávy a šunkovary.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept ZH 0040

Concept ZH 0040

120 € Orientačná cena