Menu

Recenzia a test Crossio SolarPower 28W 2.0

Výborné Celkové hodnotenie

Najoblúbenejšia voľba užívateľov v kategorii Solárne nabíjačky

Klady

  • Možnosť nabíjať dve zariadenia
  • Vhodná aj pre dlhšie pobyty v prírode
  • Po zbalení kompaktné rozmery
  • Vysoká účinnosť (21 až 23 %)

Zápory

  • Pre niekoho vyššia cena
  • Na dlhších cestách môže hmotnosť prekážať
  • V balení len jeden kábel
100 € Orientačná cena

Pokiaľ hľadáte solárnu nabíjačku, ktorá je aktuálne nielen veľmi dobre hodnotená, ale zároveň patrí k najobľúbenejším na trhu, odporučiť vám môžeme Crossio SolarPower 2.0 s výkonom 28 W. Ponúka totiž zaujímavé vlastnosti a navyše ani zďaleka nejde o najdrahší produkt tohto typu na trhu.

Základné charakteristiky

Crossio SolarPower 28 W 2.0 sa skladá hneď zo štyroch odolných panelov, pričom každý z nich sa stará o výkon 7 wattov, čo dáva dohromady celkovú výkonnosť 28 wattov. Spoľahnúť sa môžete aj na vysokú účinnosť nabíjania, ktorá je 21 až 23 %. Pri mnohých iných solárnych paneloch pritom býva účinnosť nižšia, kde sa pohybuje okolo 17 %. Ak je vonku slnečno, môže nabíjať prakticky rovnako rýchlo ako klasická nabíjačka (plné nabitie dosiahne už cca za 2,5 hodiny).

Crossio SolarPower 28 W 2.0 dokáže nabíjať dve zariadenia naraz, čo môže byť praktické. Pokiaľ teda budete tráviť mimo domova viac času, jedná sa o vhodné riešenie. Navyše je vodeodolná (stupeň krytia IPx4), takže môže mať miesto v batohu pri rôznych outdoorových aktivitách. V prípade horšieho počasia odporúčame pribaliť tiež externú batériu. Potom sa však nosenie oboch zariadení môže preťažiť, hoci nie je hmotnosť tejto solárnej nabíjačky najvyššia (cca 0,6 kg).

Parameter Tento produkt
Výkon (W)

28

Maximálny nabíjací prúd (mAh)

2 400

Výstupné napätie (V)

5

Hmotnosť (g)

596

Odolnosť voči vlhkosti a prachu

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Crossio SolarPower 28 W 2.0 patrí medzi najpredávanejšie produkty tohto typu na trhu, pretože je medzi užívateľmi veľmi obľúbená. Zaujme slušným vstupným výkonom, veľmi dobrou efektivitou nabíjania a možnosťou nabíjať dve zariadenia súčasne. Na druhú stranu sa potom intenzita nabíjania delí. Po zbalení sú kvitované kompaktné rozmery, čo z nej robí perfektnú nabíjačku na dlhšie pobyty v prírode. Niektorým používateľom ale pripadá trochu drahšia.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Solárna nabíjačka Crossio SolarPower 28 W 2.0 zaujme veľmi dobrou efektivitou nabíjania (21 až 23 %) aj možnosťou nabíjať viac zariadení naraz. Po zbalení má kompaktné rozmery a zaujme aj vodeodolnosťou, preto sa jedná o vhodný zdroj energie pre dlhšie pobyty v prírode. Teda pokiaľ vám nepripadá vysoká obstarávacia cena, čo u niektorých jedincov neplatí, a budete počítať aj s tým, že sa spoločne s powerbankou môže hmotnosť vcelku navýšiť.

Porovnanie s alternatívami

Predtým patrila medzi veľmi obľúbené produkty solárna nabíjačka Crossio SolarPower 21 W, ktorú už dnes však budete zháňať len ťažko. K dispozícii naopak máte ešte novší variant, ako je recenzovaný produkt, a to Crossio SolarPower 28W 3.0. Dané zariadenie však nie je u užívateľov ani zďaleka tak obľúbené a k jeho funkčnosti existujú určité výhrady. V rovnakej cenovej kategórii si však možno zaobstarať napr. aj nabíjačku Malapa SO128.

Záverečné zhrnutie

Ak hľadáte vhodnú solárnu nabíjačku na (dlhšie) aktivity v prírode, Crossio SolarPower 28 W 2.0 vám určite môžeme na záver našej recenzie odporučiť. Najlepším odporúčaním sú však recenzie samotných užívateľov, ktorí sú spokojní s jej účinnosťou, možnosťou nabíjať dve zariadenia súčasne alebo kompaktnými rozmermi po zbalení. Obstarávacia cena síce nie je najnižšia, na druhú stranu existujú aj niekoľkonásobne drahšie solárne nabíjačky.

100 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Crossio SolarPower 28W 2.0 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý navyše trávi mnoho voľného času v prírode. Nielenže si teda o recenzovaných zariadeniach dokáže nájsť všetky relevantné informácie, ale sám veľmi dobre vie, ako je dôležité mať (nielen) pri outdoorových aktivitách záložný zdroj energie. Za výborné riešené pritom považuje práve solárne nabíjačky, ktoré berú energiu zo slnečného žiarenia a môžu ju priamo poskytovať ďalej.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Crossio SolarPower 28W 2.0

Crossio SolarPower 28W 2.0

100 € Orientačná cena