Menu

Recenzia a porovnanie Crussis e-Country 7.7-S 2022

93,0 % Celkové hodnotenie

TOP produkt - dámsky v kategorii Mestské elektrobicykle

Klady

  • Dlhý dojazd 150 km
  • Hydraulické brzdy
  • USB konektor

Zápory

  • Chýbajú svetlá a stojan
  • Vyššia cena
2 100 € Orientačná cena

Základné parametre

Dámsky elektrobicykel e-Country 7.7-S patrí do vyššej cenovej triedy a to sa pomerne výrazne odráža na niektorých vlastnostiach tohto bicykla. V prvom rade môžeme spomenúť dojazd až 150 km, lepšie hodnoty nájdete snáď už len pri drahších horských bicykloch. Pre tie je tiež bežnejší motor s výkonom 500 W, ktorým tento model disponuje. Pohon je spolu s batériou umiestnený v strede bicykla, nenarúša teda jeho vyváženie.

Súčasťou tohto modelu sú tiež hydraulické kotúčové brzdy, ktoré sú opäť bežnejšie skôr pri terénnych modeloch, mestským bicyklom totiž často stačia klasické V-brzdy. Nesmie chýbať ani odpružená vidlica, ktorá zvyšuje komfort jazdy. Nosnosť 120 kg je pri elektrobicykloch veľmi častá, nie je ale najvyššia, s akou sa môžete stretnúť.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Určenie

Dámsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

150

Priemerný dojazd (km)

100

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

630

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie

Zatiaľ čo pri porovnaní základných parametrov sme sa dočkali skôr pozitívnych prekvapení, výbava modelu Crussis je pre nás trochu sklamaním. Tomuto elektrobicyklu chýbajú svetlá aj stojan, oboje je pritom pomerne štandardnou súčasťou výbavy mestských bicyklov. V prípade potreby je tak nutné tieto doplnky dokúpiť. Nijako zvlášť nenadchne ani počtom prevodov (1×8) či piatimi úrovňami asistencie (tieto hodnoty je skrátka možné považovať za štandard). Samozrejmosťou je pri tomto modeli aj režim WALK.

Predsa len sa ale aj vo výbave elektrobicykla Crussis nájdu nejaké pozitíva. Spomenúť môžeme napríklad USB konektor, vďaka ktorému si môžete pri jazde na bicykli dobíjať mobil alebo inú drobnú elektroniku. Výkon motora je navyše možné zvýšiť zo zákonom povolených 250 W na maximálnych 500 W (iba mimo pozemnej komunikácie).

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x8

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Áno

Blatníky

Áno

Stojan

Nie

Klady a zápory

Elektrobicykel Crussis poteší veľmi slušným dojazdom a niektorými prvkami, na ktoré sme zvyknutí skôr pri terénnych modeloch. Ide napríklad o hydraulické brzdy alebo vysoký výkon motora. Slabšou stránkou je výbava, bicykel nemá v základe svetlá ani stojan. Poteší ale USB konektorom.

Porovnanie s alternatívami

Užívateľov, ktorí dávajú prednosť pánskym elektrobicyklom, či už kvôli konštrukcii alebo dizajnu, by mohol zaujať elektrobicykel Leader Fox Neba 2021. Nachádza sa v podobnej cenovej kategórii ako model Crussis, ponúkne však aj niektoré dodatočné prvky výbavy ako sú svetlá či stojan. Chýba mu ale USB konektor. Oba modely majú hydraulické brzdy a stredové umiestnenie motora i batérie a majú rovnaký výkon, dojazd elektrobicykla Neba je však výrazne kratší, iba 100 km.

Ak hľadáte o niečo lacnejšiu alternatívu, môžete zvážiť elektrobicykel Apache Matto Tour E5 2021. Hoci je v nižšej cenovej kategórii, stále má hydraulické brzdy, vo výbave nájdete svetlá a stojan a ponúkne dokonca vyššiu nosnosť (130 kg) a vyšší počet prevodov (1×10) ako model Crussis. V ostatných ohľadoch je ale pochopiteľne slabší, má dojazd iba 90 km, výkon 250 W a motor umiestnený vzadu.

Záver

Elektrobicykel Crussis e-Country 7.7-S 2022 je v rámci kategórie mestských elektrobicyklov naozaj dobrou voľbou. Má skutočne dlhý dojazd 150 km, vysoký výkon motora 500 W, stredové umiestnenie motora a batérie a silné hydraulické brzdy. Vďaka týmto vlastnostiam ho potenciálne môžete využiť aj na dlhšie výlety a dynamickejšiu jazdu. Trochu nás však sklamala výbava elektrobicykla, v ktorej chýbajú svetlá a stojan, ponúkne však USB konektor na nabíjanie, ktorý nebýva samozrejmosťou.

Medzi mestskými elektrobicyklami pôjde o jeden z najvýkonnejších modelov, nevýhodou je ale vyššia cena. Ak by vás zaujímal o niečo lacnejší variant, pozrite sa napríklad na elektrobicykel Apache Matto Tour E5 2021.

2 100 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis e-Country 7.7-S 2022 | Hodnotenie: 93,0 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Crussis e-Country 7.7-S 2022

Crussis e-Country 7.7-S 2022

2 100 € Orientačná cena