Menu

Recenzia a porovnanie Crussis e-Cross 9.7-S dámsky 2022

92,8 % Celkové hodnotenie

TOP produkt - dámsky v kategorii Krosové elektrobicykle

Klady

  • Slušný dojazd 150 km
  • Vysoký výkon 500 W
  • Prehadzovačka s 12 prevodmi

Zápory

  • Chýba výbava do mesta
  • Vyššia cena
2 200 € Orientačná cena

Základné parametre

Elektrobicykel Crussis e-Cross 9.7-S dámsky 2022 patrí ku krosovým modelom, hodí sa teda na cesty aj na vychádzky do prírody. Disponuje nosnosťou 120 kg, s ktorou sa stretnete pri väčšine modelov na trhu. Vyberať môžete z troch výšok rámu – 15″, 17″ a 19″, bicykel tak bude vhodný pre cyklistov a cyklistky s výškou od 150 do 175 cm. Priemer kolesa 28″ je pre krosové modely typický a zaistí dostatočne rýchlu a dynamickú jazdu. Motor nájdete umiestnený v strede bicykla a batéria je rámová – to už je dnes čoraz častejší variant, ktorý je optimálny pre dobré vyváženie bicykla.

V teréne využijete kvalitné hydraulické brzdy, ktoré sú účinnejšie ako lacnejšie v-brzdy, aj odpruženú vidlicu (tú už ale v dnešnej dobe ponúkajú takmer všetky elektrobicykle, s výnimkou skladacích). S kapacitou batérie 630 Wh vás čaká priemerný dojazd okolo 90 km, a maximálny cca 150 km, čo je už je pomerne výrazný nadštandard. Motor má maximálny výkon 500 W, s ktorým sa už môžete vyblázniť aj pri jazde prírodou. Pri lacnejších modeloch je obvyklá hodnota skôr 250-350 W.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Určenie

Dámsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

28"

Výška rámu (palce)

15", 17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

130

Priemerný dojazd (km)

90

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

630

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a funkcie

Medzi krosovými modelmi vyniká elektrobicykel e-Cross najmä prehadzovačkou, tá má 12 prevodov, častejší počet je 8-10. Naopak päť režimov asistencie je úplný štandard, ktorého sa držia v podstate všetky elektrobicykle bez ohľadu na cenu. Nechýba samozrejme ani režim WALK. Pokiaľ máte v pláne bicykel využívať aj v meste, pravdepodobne budete musieť zainvestovať do niektorých prvkov výbavy. V základnej verzii totiž nedostanete blatníky, svetlá, stojan ani nosič. Treba však dodať, že pri krosových modeloch obvykle aspoň niektoré (alebo všetky) spomínané prvky chýbajú.

Čo však určite poteší, je USB konektor, prostredníctvom ktorého si môžete napríklad dobiť telefón. V minulosti sme sa s ním stretávali len pri drahších modeloch, dnes už sa ale pri elektrobicykloch objavuje čoraz častejšie.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x12

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Nie

Klady a zápory

Výhodou krosového elektrobicykla Crussis je slušný maximálny dojazd 150 km, rovnako ako vysoký výkon motora 500 W. Z výbavy poteší USB konektor a prehadzovačka s 12 prevodmi. Za negatívum môžeme pri tomto bicykli označiť snáď len cenu, ktorá nepatrí k najnižším. Bicykel navyše v základe neponúka prakticky žiadnu výbavu do mesta.

Porovnanie s alternatívami

Cenovo dostupnejšou alternatívou môže byť model Leader Fox Barnet dámsky 2021. Nižšia cena sa prejavila predovšetkým na kratšom dojazde (110 km) a nižšom výkone motora (350 W). Motor je navyše umiestnený v zadnej časti bicykla, čo nemusí vyhovovať každému. Na druhú stranu je ale tento bicykel vhodný aj pre vyššie osoby, vďaka variantu s 20″ rámom.

Alternatívou v podobnej cenovej kategórii je elektrobicykel Apache Matto Bosch Performance 2021. Tento model má dlhší dojazd, o pár kilogramov vyššiu nosnosť a bude tiež vyhovovať vyšším osobám. Na druhú stranu ale ponúka menej prevodov a má nižší výkon motora. Výbava je pri oboch elektrobicykloch viac-menej rovnaká.

Záver

Krosový bicykel Crussis e-Cross 9.7-S dámsky 2022 bude so svojím maximálnym výkonom 500 W a 12 prevodmi skvelým variantom pre náročnejších užívateľov. Dojazd 150 km je nadštandardný a bicykel poteší aj odolnou konštrukciou s hydraulickými brzdami a odpružením. Vo výbave nájdete USB konektor, naopak klasická výbava do mesta tomuto elektrobicyklu chýba. So svojou výškou ráfika je tento model vhodný skôr pre menšie osoby. Ak hľadáte variant vhodný pre vyšších jazdcov, pozrite sa na recenziu modelu Apache Matto Bosch Performance 2021.

2 200 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis e-Cross 9.7-S dámsky 2022 | Hodnotenie: 92,8 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Crussis e-Cross 9.7-S dámsky 2022

Crussis e-Cross 9.7-S dámsky 2022

2 200 € Orientačná cena