Menu

Recenzia a porovnanie Crussis e-Fionna 7.7-S 2022

93,1 % Celkové hodnotenie

TOP produkt - dámsky v kategorii Horské elektrobicykle

Klady

  • Dojazd 150 km
  • Výkon motoru 500 W
  • USB zástrčka

Zápory

  • Vyššia cena
  • Iba 9 prevodov na prehadzovačke
1 900 € Orientačná cena

Základné parametre

Horský elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.7-S 2022 patril v čase písania recenzie (august 2022) skôr k drahším modelom. Ide o bicykel určený primárne pre ženy, s výškou rámu 17″ alebo 19″ bude vyhovovať ľuďom vysokým cca 165-175 cm. Kolesá majú v priemere 29″, to je pre horské bicykle úplne typická hodnota, ktorá zaisťuje najmä lepšiu schopnosť prekonávania prekážok a rýchlejšiu jazdu.

S týmto bicyklom sa dostanete pomerne ďaleko, na jedno nabitie prejde až 150 km, čo je jedna z vyšších hodnôt na trhu. Batériu aj motor nájdete umiestnené v strede bicykla, tento variant zaisťuje dobré vyváženie a je pri drahších modeloch bežný. Motor má výkon až 500 W – opäť nejde o nič neobvyklé medzi drahšími bicyklami, stále ide ale o jeden z vyšších výkonov na trhu. To, že má elektrobicykel odpruženú vidlicu a hydraulické brzdy netreba dlho rozoberať, pri horských modeloch ide v podstate o nevyhnutnosť. Nosnosť 120 kg je potom štandardná pri väčšine elektrobicyklov na trhu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Určenie

Dámsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

29"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

150

Priemerný dojazd (km)

90

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

630

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a funkcie

Vybavenie horských elektrobicyklov nebýva nijako zvlášť pestré a ani v prípade modelu e-Fionna sa nedočkáte žiadnych prvkov mestskej výbavy. Nemá teda svetlá, blatníky, nosič ani stojan. Ovládací panel je ale vybavený USB portom na nabíjanie telefónu, čo pri dlhších cestách určite oceníte. S týmto doplnkom sa pri nových modeloch stretávame čoraz častejšie.

Rovnako ako väčšina elektrobicyklov na trhu, aj tento má 5 režimov asistencie, vrátane režimu WALK. Prehadzovačka ponúka 9 prevodov, čo nie je medzi horskými bicyklami úplne nízka hodnota, pri modeli v tejto cenovej kategórii by sme ich ale ocenili viac.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Prevody

1x9

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Nie

Hlavné klady a zápory

Najväčším pozitívom modelu e-Fionna je veľmi slušný dojazd 150 km, výhodou je aj vyšší výkon motora 500 W. Okrem toho môžeme pochváliť aj USB port. Čo sa týka ostatných parametrov, tento elektrobicykel na tom nie je zle, väčšina hodnôt už je ale skôr štandardná. Negatívom tak zostáva najmä vyššia cena.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vás zaujali parametre elektrobicykla e-Fionna, ale je na vás príliš malý, skúste si prečítať recenziu modelu Crussis One-Largo 7,7-M 2022. Ten je určený pre vysokých jazdcov a oproti elektrobicyklu e-Fiona má aj dlhší dojazd. V ostatných ohľadoch sú tieto dva modely viac-menej vyrovnané a patria do podobnej cenovej kategórie.

Ak chcete čo-to ušetriť a teda hľadáte skôr lacnejší model, dobrou alternatívou by mohol byť elektrobicykel Crussis e-Guera 5.7 2022. Nižšia cena sa viditeľne odráža hlavne na kratšom dojazde, inak má tento model porovnateľný výkon s elektrobicyklom e-Fiona a veľmi podobnú výbavu (ponúka iba o jeden prevod menej).

Záver

Elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.7-S 2022 predstavuje skvelý variant pre dámy a jazdcov menšej postavy. Dojazd 150 km patrí k nadštandardu, to isté platí pre 500 W výkon motora. Konštrukcia elektrobicykla je prispôsobená na jazdu prírodou, nechýba odpruženie či hydraulické brzdy, energickosť jazde dodajú aj veľké kolesá. Vo výbave nájdete aj čoraz populárnejší USB port. Cenovo ale nejde o práve lacný model, platíte pritom predovšetkým za jeho výdrž. Ak by vás zaujímala cenovo dostupnejšia alternatíva, pozrite sa na recenziu elektrobicykla Crussis e-Guera 5.7 2022.

1 900 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis e-Fionna 7.7-S 2022 | Hodnotenie: 93,1 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Crussis e-Fionna 7.7-S 2022

Crussis e-Fionna 7.7-S 2022

1 900 € Orientačná cena