Menu

Crussis e-Fionna 7.8 (2023) – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

TOP produkt - unisex v kategorii Horské elektrobicykle

Klady

  • Extrémna kapacita batérie
  • Dojazd až 200 km
  • Displej v slovenčine
  • Väčšie kolesá do terénu

Zápory

  • Bez výbavy
  • Vysoká obstarávacia cena
1 900 € Orientačná cena

Crussis e-Fionna 7.8 je moderný elektrobicykel vybavený výkonným elektromotorom a batériou, s ktorými môžete vyraziť nielen do mesta, ale predovšetkým do náročného terénu. Svojmu majiteľovi tak dokáže ponúknuť extrémne dlhý dojazd a vysoký výkon. Samozrejmosťou je aj vysoká kvalita ostatných komponentov, vďaka čomu vám bude elektrobicykel nepostrádateľným parťákom na dlhých cestách prírodou.

Základné charakteristiky

Crussis e-Fionna 7.8 je unisex elektrobicykel vyrobený v roku 2023 českým výrobcom Crussis, ktorý sa pýši kvalitnými komponentmi a vysokou výkonnosťou. Z hľadiska základných parametrov ako je nosnosť sa model nejako zvlášť nelíši od svojich predchodcov, ktoré ponúkali maximálnu nosnosť 120 kg. Odlišná nie je ani veľkosť rámu z ľahkého hliníka s dvoma rôznymi veľkosťami 17 a 19 palcov.

Prekvapivá je výška ráfika kolesa, ktorá činí 29 palcov, vďaka čomu pre vás bude jazda v teréne oveľa pohodlnejšia – neucítite teda takmer žiadne nerovnosti. Podobne ako iné horské elektrobicykle disponuje aj tento model odpruženou vidlicou, a to konkrétne SUNTOUR XCM HLO DS 29“ so zdvihom 100 mm, s ktorou bude jazda v náročnom teréne ešte pohodlnejšia.

Batéria

Aj pri Crussis e-Fionna 7.8 zohráva kľúčovú úlohu jej kvalitná batéria Samsung, ktorá si prešla poriadnym upgradom. Jej kapacita teda činí 900 Wh, vďaka čomu je elektrobicykel schopný prejsť až 200 km. Keďže sa ale jedná o horský elektrobicykel, ktorý sa bude pohybovať v náročnejšom teréne, je nutné počítať s tým, že priemerný dojazd bude podstatne kratší. Na rozdiel od väčšiny iných modelov ponúka možnosť rýchlonabíjania pomocou 4A nabíjačky – plné nabitie tak trvá iba tri hodiny.

Motor

Crussis e-Fionna 7.8 je poháňaný výkonným stredovým motorom BAFANG Max Drive (M400), ktorého maximálny výkon je 500 W. Jeho spoľahlivý výkon zaistí aj krútivý moment 80 Nm – taká hodnota je pritom pri horských bicykloch už štandardom. Počas jazdy sa o koordináciu asistencie motora počas jazdy postará kvalitný torzný snímač, ktorý sa hodí hlavne do náročnejšieho terénu. Bezpečnú jazdu vám potom zaistia kvalitné hydraulické kotúčové brzdy.

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Rok výroby

2 023

Určenie

Unisex

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

29"

Výška rámu (palce)

17", 19”

Materiál rámu

Alu 6061

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

200

Umiestnenie batérie

Rámová

Značka batérie

Samsung

Kapacita batérie (Wh)

900

Nabíjačka (A)

4

Umiestnenie pohonu

Stredový

Značka motoru

Bafang

Maximálny výkon (W)

500

Krútivý moment motora (Nm)

80

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Typ snímača

Torzný

Vybavenie

Elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.8 vás v prvom rade prekvapí svojim moderným LCD displejom, s ktorým pre vás bude ovládanie elektrobicykla oveľa jednoduchšie a intuitívnejšie. Behom chvíľky tak navolíte jeden z piatich režimov asistencie či funkciu Walk assistant. Zároveň elektrobicykel disponuje hneď deviatimi stupňami rýchlostí. Aj napriek pomerne vysokej cene modelu si väčšinu základnej výbavy, vrátane blatníkov, svetiel a nosiča, budete musieť dokúpiť sami.

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x9

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.8 je odborníkmi chválený najmä pre početné vylepšenia, vďaka čomu oproti starším modelom disponuje oveľa vyšším výkonom. Oceňovaný je tak maximálny dojazd 200 km, ktorý sa perfektne hodí do náročného terénu. Veľmi kladne hodnotený je aj zvolený motor od značky Bafang, ktorý je sám o sebe zárukou kvality. Menej pozitívne ohlasy sa týkajú samotnej ceny, ktorá je v porovnaní s inými modelmi oveľa vyššia.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Crussis e-Fionna 7.8 sa môže z hľadiska výhod pochváliť vysokým výkonom, ktorý využijete pri prechádzkach v náročnom teréne. Oproti väčšine iných elektrobicyklov tak disponuje batériou s vysokou kapacitou 900 Wh, ktorá užívateľovi dokáže ponúknuť dojazd až 200 km – nenechá vás teda v štichu ani na dlhších výletoch. Samozrejmosťou je aj rýchlonabíjanie pomocou 4A nabíjačky.

Vybavený je kvalitným a výkonným motorom s maximálnym výkonom 500 W, čím sa nejako zvlášť nelíši od väčšiny iných horských elektrobicyklov. V teréne vám budú výhodou aj veľké kolesá s výškou ráfika 29 palcov. Pokiaľ práve neovládate anglický jazyk, určite oceníte možnosť nastavenia LCD displeja v slovenskom/českom jazyku. Niektorých záujemcov môže od kúpy odradiť vyššia cena či nulová výbava.

Porovnanie s alternatívami

Jedným z najbližších konkurentov daného modelu je elektrobicykel Crussis One-Largo 7.8, ktorý disponuje podobnou konštrukciou a je tiež vybavený veľkými kolesami s výškou ráfika 29 palcov. Oproti Crussis e-Fionna 7.8 však jeho batéria nemá takú vysokú kapacitu. To sa odráža aj na cene, vďaka čomu je elektrobicykel o niečo lacnejší. Pre menej náročných užívateľov je potom vhodný model Crussis e-Guera 5.8, ktorý je cenovo dostupnejší a ponúka dostatočne dlhý dojazd.

Záverečné zhrnutie

Crussis e-Fionna 7.8 je vynikajúcou voľbou hlavne pre náročných jazdcov, ktorí hľadajú spoľahlivý a výkonný elektrobicykel pre stredne náročný až vysoko náročný terén. Poteší vás ale aj vysoká kapacita a rýchle nabíjanie batérie. Elektrobicykel tiež ponúka širokú škálu režimov asistencie, vrátane WALK asistenta. Spoľahnúť sa ale môžete aj na kvalitné spracovanie bicykla a moderné prvky, ako je napríklad intuitívny LCD displej.

1 900 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis e-Fionna 7.8 (2023) | Hodnotenie: Výborné
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Crussis e-Fionna 7.8 (2023)

Crussis e-Fionna 7.8 (2023)

1 900 € Orientačná cena