Menu

Recenzia a porovnanie Crussis e-Gordo 7.7 2022

82,8 % Celkové hodnotenie

Cena/výkon - pánsky v kategorii Krosové elektrobicykle

Klady

  • Slušný dojazd 150 km
  • Maximálny výkon 500 W
  • Plná výbava do mesta

Zápory

  • Menší počet prevodov
  • Vo väčšine ohľadov priemerný
1 600 € Orientačná cena

Základné parametre

Pánsky model Crussis patril v čase písania tejto recenzie (máj 2022) viac-menej k strednej cenovej triede. Čo sa týka základných parametrov, nosnosť 120 kg je pomerne štandardná. S ohľadom na výšku ráfika a veľkosť kolies bude tento model vhodný hlavne pre vyššie postavy. Rám je klasicky vyrobený z duralu, nechýba odpružená vidlica, bez ktorej sa pri krosovom bicykli nezaobídete. Obvyklé je aj zabudovanie batérie do rámu, rovnako ako stredový motor. Tomuto riešeniu nemáme čo vytknúť, zaisťuje bicyklu to najlepšie vyváženie.

Nechýbajú tu hydraulické brzdy, ktoré sú do terénu jasnou voľbou a pri krosových modeloch ide o štandard. Často sa stretnete aj s vysokým výkonom motora, v tomto prípade 500 W, vďaka ktorému sa môžete mimo ciest naozaj vyblázniť (navyše sa takýto motor menej opotrebováva).

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Určenie

Pánsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

28"

Výška rámu (palce)

18", 20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

150

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

630

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a hmotnosť

Vďaka výbave, ktorá zahŕňa svetlá, blatníky, stojan a USB konektor, bude bicykel Crussis vhodným variantom aj na jazdu po meste. Pri krosových modeloch nie je takáto výbava práve neobvyklá, nemusí byť ale samozrejmosťou. Pozitívom je navyše aj USB konektor, ktorý môžete využiť napr. na dobitie mobilu. Výber z piatich režimov asistencie je úplný štandard, ktorý nájdete pri väčšine elektrobicyklov. Tento model má 8 prevodov, čo je medzi krosovými modelmi skôr nižšie číslo.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x8

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Áno

Nosič

Áno

Blatníky

Áno

Stojan

Áno

Klady a zápory

Za hlavnú výhodu bicykla Crussis považujeme slušný dojazd 150 km, rovnako ako vysoký výkon motora 500 W. Pozitívom je aj výbava vhodná do mesta doplnená USB konektorom. Slabinou môže byť menší výber prevodov na prehadzovačke, iné zásadné nevýhody tento model nemá.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte bicykel na dlhšie výlety alebo adrenalínovú jazdu, zaujímavou alternatívou môže byť model Crussis e-Cross 9.6. Ide síce o dámsky elektrobicykel, nie každému na tom ale záleží. Tento elektrobicykel ponúka výkon 500 W, dojazd až 170 km a stredový motor. Oproti modelu e-Gordo má ale značne očesanú výbavu, žiadny z prvkov do mesta v nej nenájdete, ide teda skôr o model vhodný do terénu.

Možno by vám taktiež vyhovoval niektorý z mestských modelov. Elektrobicykel Apache Dakotah 2021 je lacnejší, pritom má rovnaký výkon aj dojazd. Nevýhodou je ale vidlica bez odpruženia a V-brzdy, tento bicykel je teda naozaj vhodný iba do mesta, zatiaľ čo s modelom e-Gordo sa môžete pokojne vybrať aj do prírody.

Záver

Elektrobicykel Crussis e-Gordo 7.7 2022 vám môžeme odporučiť ako model vhodný do mesta aj do prírody. Využitie v meste je v tomto prípade o niečo prirodzenejšie, bicykel má totiž plnú mestskú výbavu a skôr menší počet prevodov. Dojazd 150 km a odpružená konštrukcia s hydraulickými brzdami ho ale predurčujú aj k energickejšej jazde v teréne.

1 600 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis e-Gordo 7.7 2022 | Hodnotenie: 82,8 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Crussis e-Gordo 7.7 2022

Crussis e-Gordo 7.7 2022

1 600 € Orientačná cena