Menu

Recenzia a porovnanie Crussis e-Guera 5.7 2022

83,0 % Celkové hodnotenie

Cena/výkon - dámsky v kategorii Horské elektrobicykle

Klady

  • Výkon 500 W
  • Vo väčšine ohľadov štandardný

Zápory

  • Kratší dojazd 115 km
  • Menší výber veľkostí
1 500 € Orientačná cena

Základné parametre

V kategórii horských bicyklov patrí bicykel Crussis k modelom s kratším dojazdom. Prejde maximálne 115 km, niektoré horské elektrobicykle zvládnu aj viac ako 150 km. Naopak 500 W výkon motora je častý aj pri drahších modeloch. Motor je umiestnený v strede bicykla, to isté platí pre batériu. Oboje je pri horských bicykloch bežné, rovnako ako hydraulické brzdy, zároveň ide ale o najlepší variant.

Elektrobicykel má nosnosť 120 kg, rovnako ako väčšina modelov na trhu. Vyberať môžete medzi dvomi rozmermi, čo nie je úplne veľa. Výška rámu 17″ sa hodí pre osoby s výškou okolo 165 cm, rám s výškou 19″ oceníte, ak meriate zhruba 180 cm. Kolesá s výškou ráfika 27,5″ patrili v čase písania tejto recenzie (máj 2022) k najčastejšiemu variantu – sú vhodné do terénu, ale stále sú dobre ovládateľné. Motor umiestnený v strede a rámová batéria predstavujú častú kombináciu, ktorá nijako nenarúša vyváženie bicykla.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Určenie

Dámsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17",19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

115

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

468

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a hmotnosť

Výbava elektrobicykla Crussis je veľmi štandardná, neprekvapí pozitívne ani negatívne. Výber z 8 prevodov je pri horských bicykloch viac-menej základ. Ponuka 5 režimov asistencie je typická pre väčšinu elektrobicyklov, to isté platí pre režim WALK. Elektrobicykel nie je nijako pestro vybavený – nemá svetlá, blatníky, nosič ani stojan, pri horských modeloch je ale absencia takejto výbavy normálna. Na rozdiel od niektorých drahších modelov nemá tento elektrobicykel ani USB konektor.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Áno

Prevody

1x8

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Nie

Hlavné klady a zápory

Silnou stránkou elektrobicykla Crussis je jeho motor, ktorý utiahne až 500 W. Pozitívom je aj stredové umiestnenie motora a batérie. Nič z toho ale nie je nijako neobvyklé, medzi horskými bicyklami ide skôr o štandard. Miernym negatívom je naopak maximálny dojazd 115 km.

Porovnanie s alternatívami

Cenovo o dostupnejší variant predstavuje elektrobicykel Leader Fox Arimo 2021. Ten má oproti modelu e-Guera nižší výkon motora, kratší dojazd a menší výber režimov asistencie. Prekonáva ho ale nosnosťou a vo výbave má aj stojan, ktorý pri modeli e-Guera nenájdete.

Výrazne lepšie parametre má drahší model Crussis e-Largo 9.6 2021. Ten ponúka výber z 12 prevodov a má vo výbave aj stojan. S elektrobicyklom e-Guera je ale porovnateľný v oblasti výkonu a nosnosti.

Záver

Medzi horskými elektrobicyklami patrí model Crussis e-Guera 5.7 2022 k strednej až nižšej cenovej kategórii. To sa odrazilo najmä na kratšom dojazde, pre menej náročných zákazníkov by ale mal byť maximálny dojazd 115 km dostačujúci. Motor elektrobicykla nesklame, má výkon 500 W a je umiestnený v strede bicykla, rovnako ako jeho batéria. Výbavu tohto modelu nie je potrebné dlho popisovať, 8 prevodov a 5 režimov asistencie je štandardná ponuka, zaujímavejšie prvky výbavy pri tomto modeli nenájdete.

1 500 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis e-Guera 5.7 2022 | Hodnotenie: 83,0 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Crussis e-Guera 5.7 2022

Crussis e-Guera 5.7 2022

1 500 € Orientačná cena