Menu

Recenzia a porovnanie Crussis One-Largo 7.7-M 2022

91,7 % Celkové hodnotenie

TOP produkt - pánsky v kategorii Horské elektrobicykle

Klady

  • Maximálny dojazd 170 km
  • Výkon motoru 500 W
  • USB konektor

Zápory

  • Vyššia cena
  • V mnohých ohľadoch štandard
2 000 € Orientačná cena

Základné parametre

Pánsky elektrobicykel Crussis One-Largo 7,7-M 2022 patril v čase písania tejto recenzie (august 2022) k drahším modelom. Zo základných parametrov môžeme zdôrazniť predovšetkým maximálny dojazd 170 km, v tomto ohľade mu väčšina elektrobicyklov nemôže len tak konkurovať. Pochvalu si zaslúži aj maximálny výkon motora 500 W, ten už nie je až tak neobvyklý, stále ide ale o jednu z lepších hodnôt.

V ostatných ohľadoch už sa tento model drží štandardov bežných pre horské elektrobicykle. Časté sú napríklad 29″ kolesá, vďaka ktorým si môžete užiť aj rýchlu jazdu, štandardná je nosnosť 120 kg, odpružená vidlica aj hydraulické brzdy. Čo sa týka výšky rámu, vyberať môžete z troch variantov, 18″, 20″ a 22″ – tie pokryjú potreby jazdcov s výškou cca 170-190 cm.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Crussis

Určenie

Pánsky

Nosnosť (kg)

120

Výška ráfika kolies (palce)

29"

Výška rámu (palce)

18", 20", 22"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

170

Priemerný dojazd (km)

90

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

720

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a hmotnosť

Vo výbave elektrobicykla One-Largo nenájdeme nič prekvapivé. Prehadzovačka ponúkne 9 prevodov, čo nie je zlé, ale niektoré modely ponúknu viac. Päť režimov asistencie je naopak hodnota, ktorú nájdete prakticky pri všetkých modeloch na trhu. Jedným z nich je samozrejme aj režim WALK, ktorý vám pomôže, keď budete bicykel tlačiť vedľa seba.

Rovnako ako prakticky všetky horské bicykle, ani tento nie je vybavený prvkami určenými do mesta. To znamená, že pri ňom nenájdete blatníky, svetlá, stojan ani nosič. Súčasťou ovládacieho panelu je však USB konektor určený na nabíjanie drobnej elektroniky, ktorý pri nových elektrobicykloch nájdete čoraz častejšie.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Prevody

1x9

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Nie

Hlavné klady a zápory

Silnou stránkou modelu One-Largo je rozhodne jeho maximálny dojazd – výrobca deklaruje až 170 km (samozrejme však za ideálnych podmienok). Pozitívom je tiež slušný výkon motora, v tomto prípade 500 W. Pochváliť môžeme aj prítomnosť USB konektora, hoci sa pomaly stáva bežnou súčasťou výbavy. Nevýhodou je určite vyššia cena, ktorá skrátka nebude prijateľná pre všetkých. Pri modeli v tejto cenovej kategórii by sme tiež ocenili viac prevodov.

Porovnanie s alternatívami

Elektrobicykel One-Largo je určený skôr pre ľudí vyššej postavy, ak hľadáte model pre nižších cyklistov, za zváženie stojí aj elektrobicykel Crussis e-Fionna 7.7-S 2022. Ten ponúkne stále veľmi slušný maximálny dojazd 150 km, výkon motora má s modelom One-Largo zhodný a taktiež pri ňom nájdete 9 prevodov. Výbava týchto bicyklov je tiež na rovnakej úrovni.

Cenovo dostupnejší variant predstavuje elektrobicykel Leader Fox Arimo 2021, s ktorým ušetríte aj niekoľko stoviek eur. Budete sa však musieť zmieriť s výrazne kratším dojazdom (110 km), nižším výkonom (350 W) a menšou ponukou prevodov aj režimov asistencie. Motor tohto modelu nájdete vzadu a nie v strednej časti ako je to pri drahších bicykloch. Na druhú stranu má ale oproti bicyklu One-Largo trochu vyššiu nosnosť (130 kg) a v jeho výbave nájdete aj stojan.

Záver

Horský bicykel Crussis One-Largo 7,7-M 2022 bude vďaka dojazdu 170 km skvelým parťákom aj na dlhšie trasy. Od lacnejších modelov ho odlišuje aj výkon motora 500 W. V ostatných ohľadoch sa už drží skôr štandardných hodnôt, napríklad päť režimov asistencie či nosnosť 120 kg nájdete pri väčšine bicyklov na trhu. Prehadzovačka tohto modelu má 9 prevodov, čo nie je zlé, v danej cenovej kategórii ide ale opäť o štandard. Výškou rámu je tento elektrobicykel vhodný hlavne pre vyšších jazdcov, menším postavám bude viac vyhovovať napríklad model Crussis e-Fionna 7.7-S 2022.

2 000 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Crussis One-Largo 7.7-M 2022 | Hodnotenie: 91,7 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Crussis One-Largo 7.7-M 2022

Crussis One-Largo 7.7-M 2022

2 000 € Orientačná cena