Menu

Recenzia a test CTEK MXS 5.0

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Autonabíjačky

Klady

  • Vynikajúca funkčnosť
  • Kompaktné rozmery
  • Veľmi bezpečná prevádzka
  • Veľa praktických funkcií
  • Päťročná záruka

Zápory

  • Absencia slovenského návodu
  • Príliš tuhý prívodný kábel
90 € Orientačná cena

Autonabíjačka CTEK MXS 5.0 je u samotných užívateľov veľmi obľúbená. Na internete napokon môžete sami nájsť stovky a stovky pozitívnych recenzií. Výborná funkčnosť je totiž iba jednou, nie jedinou pozitívnou vlastnosťou tohto zariadenia.

Základná charakteristika

CTEK MXS 5.0 zvládne diagnostikovať stav 12V autobatérie a následne ju nabiť vo ôsmich krokoch, ktoré je možné sledovať na farebnom LCD displeji. Použiť ju môžete vo všetkých 12V olovených akumulátoroch nielen v automobiloch, ale aj motocykloch, karavanoch a ďalších zariadeniach. Vďaka funkcii kompenzácie teploty dokáže pracovať aj vo veľkom chlade či horúčave. Použiť ju navyše môžete aj na veľmi vybité batérie, na čom sa podieľa funkcia Recond.

Táto nabíjačka autobatérií je zároveň vysoko odolná proti poškodeniu, pretože disponuje ochranou proti skratu, prepätiu a prepólovaniu. Navyše je odolná proti striekajúcej vode aj prachu (má stupeň krytia IP65). Okrem toho zaujme aj kompaktnými rozmermi a päťročnou zárukou, takže si ju môžete zaobstarať úplne bez obáv. Za vysokú pritom v porovnaní s mnohými ďalšími autonabíjačkami nemôžeme považovať ani obstarávaciu cenu, hoci tá nevyhovuje úplne každému.

Parameter Tento produkt
Napätie (V)

12

Rozmery (mm)

168 × 61 × 38

Hmotnosť (kg)

0,5

Ochrana proti prepätiu

Áno

Ochrana proti skratu

Áno

Ochrana proti prepaľovaniu

Áno

LCD displej

Áno

USB port

Nie

Stupeň krytia

IP65

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Nabíjačka autobatérií CTEK MXS 5.0 bola na portáli Heureka označená za produkt roka v rokoch 2019 až 2022. Samotní užívatelia pozitívne hodnotia jej funkčnosť, kompaktné rozmery, nízku hmotnosť, jednoduchosť obsluhy, funkciu Recond, praktický displej, päťročnú záruku a často aj cenu. Tá sa už však zdá niektorým jedincom vysoká. Niektorí používatelia upozorňujú aj na absenciu slovenského návodu, rovnako ako na príliš tuhý prívodný kábel.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

CTEK MXS 5.0 disponuje päťročnou zárukou a navyše má mnoho bezpečnostných prvkov, takže ju budete môcť bez obáv používať naozaj dlho. Zaujme však aj vynikajúcou funkčnosťou, skladnosťou, jednoduchým používaním a praktickými funkciami. Obstarávacia cena sa síce niekomu môže zdať vyššia, ale stále ide o lacnejšie zariadenie. Za zápor možno považovať absenciu slovenského návodu a skutočnosť, že prívodný kábel je tuhší ako by bolo ideálne.

Porovnanie s alternatívami

V súčasnosti zoženiete na slovenskom trhu viacero autonabíjačiek od švédskej spoločnosti CTEK, a to aj v podobnej cenovej kategórii. Spomenúť môžeme napr. model CTEK MXS 5.0 vo verzii Polar, ktorý umožňuje prevádzku pri ešte nižších teplotách, a to až -30 °C. Odporučiť vám však môžeme aj zariadenie TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic – ide o univerzálnu nabíjačku, skúšačku a prístroj na údržbu batérií a medzi slovenskými užívateľmi patrí k najobľúbenejším.

Záverečné zhrnutie

Švédska nabíjačka autobatérií CTEK MXS 5.0 patrí k dlhodobo najobľúbenejším modelom a na tom sa nič nemení ani v tomto roku. Už pri prvom použití totiž zaujme svoju funkčnosť, praktickosťou a bezpečnosťou pri prevádzke. Preto je vhodná aj pre užívateľov, ktorí s podobným zariadením nemajú veľa skúseností. Všetky záporné vlastnosti (ako napr. prílišná tuhosť prívodného kábla) navyše nie sú nijako zásadné.

90 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: CTEK MXS 5.0 | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je skúsený redaktor, ktorý sa v priebehu rokov zaoberal najrôznejšími témami. Svoje skúsenosti zúročil aj pri porovnaní aktuálne najlepších nabíjačiek autobatérií. Môže vám teda poradiť, čo konkrétne by ste mali pri výbere zohľadniť. Nezameriaval sa pritom iba na samotnú funkčnosť, rovnakú pozornosť venoval aj aspektom, ako je zrozumiteľnosť návodu. Aj tá by totiž mala potenciálnych užívateľov zaujímať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia CTEK MXS 5.0

CTEK MXS 5.0

90 € Orientačná cena