Menu

Recenzia a porovnanie Cub Cadet LR2 NR76

91,5 % Celkové hodnotenie

v kategorii Záhradné traktory

Klady

  • Vysoký objem motora
  • Dokáže mulčovať
  • Veľká palivová nádrž

Zápory

  • Minimálna výška kosenia 38 mm
  • Priemerný počet stupňov výšky kosenia
  • Priemerný výkon motora
2 600 € Orientačná cena

Základné údaje

Cub Cadet LR2 NR76 je záhradný rider, ktorý poteší aj náročnejších užívateľov, svojim výkonom sa môže rovnať aj traktorom vhodným na väčšie plochy. Tento model je odporúčaný do 3 000 m2 a vďaka silnejšiemu motoru by mohol dobre obstáť aj v náročnejšom, napríklad mierne kopcovitom teréne. Ponúkne množstvo pokročilých funkcií za pomerne adekvátnu cenu.

Hodnotenie parametrov kosenia

Jednovalcový, štvortaktový motor s objemom 420 ccm ponúkne v čase porovnania (jún 2021) nadpriemerne vysoký výkon 11,6 HP a vyvinie 2 900 otáčok za minútu. Do palivovej nádrže sa zrazu zmestí takmer 5 l paliva, preto by nemuselo byť nutné nádrž príliš často dopĺňať, záleží samozrejme na využití rideru. Vďaka ukazovateľu však budete vedieť, kedy je potrebné nádrž doplniť.

Prevodovka je hydrostatická, rider je opatrený len jedným nožom, čo je ale pri podobných modeloch typické. Výšku kosenia je možné nastaviť v piatich stupňoch od 38 do 95 mm, najmä spodná hranica je vyššia oproti konkurenčným modelom, kde môže najnižšia hodnota začínať aj na 2 cm. Objem zberného koša dosahuje 200 l, čo predstavuje priemer a kôš by tak nemuselo byť potrebné príliš často vysypávať. Ukazovateľ potreby vyprázdnenia nájdete aj tu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Cub Cadet

Počet valcov

1

Výkon (HP)

11,6

Objem motora (ccm)

420

Typ prevodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

4,9

Šírka záberu (cm)

76

Výška kosenia (mm)

38-95

Počet stupňov výšky kosenia

5

Počet nožov

1

Objem zberného koša (l)

200

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

145

Hodnotenie funkcií

Z hľadiska funkcií toho dokáže rider Cub Cadet ponúknuť vcelku veľa. Okrem zbierania do koša je možné pokosenú trávu tiež odhadzovať bočným vyhadzovaním a dostupná je aj funkcia mulčovania, ktorá sa postará o starostlivosť o váš trávnik v podobe jeho hnojenia. Poteší aj najmenšími detailmi, ako je schránka na uloženie pitia.

Klady a zápory

Za hlavné benefity ridera LR2 NR76 považujeme vysoký objem motora 420 ccm. Keďže sa však jedná iba o jednovalcový motor, je celkový výkon rideru 11,6 priemernou hodnotou. Výhodou je možnosť mulčovania, ktorú neponúkajú všetky podobné stroje na trhu, a vďaka objemnejšej palivovej nádrži by nemalo byť nutné ju často dolievať. Za negatíva potom môžeme označiť priemerný počet stupňov výšky kosenia, ktorých je päť, najnižšia navyše začína až na 38 mm.

Naše hodnotenie a záver

Tento záhradný rider môžeme odporučiť aj náročnejším používateľom, ktorí si potrpia na kvalitného pomocníka v starostlivosti o záhradu. Cena stroja pomerne zodpovedá jeho funkciám a výkonu, poteší napríklad funkciou mulčovania, objemným košom aj palivovou nádržou. Motor má vysoký objem, ale vzhľadom na len jeden valec je celkový výkon priemerný, aj tak by však mal dostačovať aj do svahovitých terénov. Maximálna odporúčaná plocha dosahuje 3 000 m2. Ak zháňate lacnejší model, odporúčame Hecht 5161.

2 600 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Cub Cadet LR2 NR76 | Hodnotenie: 91,5 %
Jakub Gulec
Jakub zastupuje rolu technického odborníka v našej redakcii. Venuje sa porovnaniu záhradnej techniky a náčinia. Štúdiu témy záhradných traktorov a kosačiek venoval veľa času, bez ťažkostí vám tak v článku vysvetlí rozdiel medzi hydrostatickou a mechanickou prevodovkou. Jeho recenzie nájdete aj pri vyžínačoch, strunových aj bubnových kosačkách.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Cub Cadet LR2 NR76

Cub Cadet LR2 NR76

2 600 € Orientačná cena