Menu

Recenzia a porovnanie Cub Cadet LT2 NR92

81,0 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Traktory pre plochu do 5000 m2

Klady

  • Kvalitný motor
  • Pomerne nízka hmotnosť
  • Dobrý rozsah výšky kosenia

Zápory

  • Skôr priemerný výkon
  • Priemerný počet stupňov výšky kosenia
  • Občas hlučnejšia prevádzka
2 800 € Orientačná cena

Základné údaje

Záhradný traktor Cub Cadet LT2 NR92 disponuje jednovalcovým motorom s objemom 420 cm3, ktorý ponúka priemernú silu. Podobne je na tom aj výkon až 12,7 konských, ktorý radí stroj tiež medzi priemerné v danej kategórii. Celkovo možno teda konštatovať, že by mal traktor stačiť na zdolávanie bežného až stredne ťažkého terénu a kosenia aj trochu hustejších porastov. Na jeho prekonanie pomôže aj hydrostatická prevodovka.

Čo sa týka šírky záberu, ktorá činí 92 cm, je na kosenie bežne veľkých plôch okolo 3 až 4 tisíc m2 úplne dostačujúci. Nesklame ani objem zberného koša 240 l a objem palivovej nádrže 3,8 l, aj pri týchto parametroch je možné konštatovať, že pre bežného záhradkára sú úplne dostačujúce.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Cub-Cadet

Počet valcov

1

Výkon (HP)

12,7

Objem motora (ccm)

420

Typ prevodovky

Hydrostatická

Objem nádrže (l)

3,8

Šírka záberu (cm)

92

Výška kosenia (mm)

30-95

Počet stupňov výšky kosenia

5

Počet nožov

2

Objem zberného koša (l)

240

Mulčovanie

Áno

Hmotnosť (kg)

195

Funkcie

Z pohľadu funkcií si stroj vedie dobre, nechýba mu možnosť mulčovania, ktorá umožní hnojenie trávnika pokosenou trávou, ani klasické zadné vyhadzovanie. Minimálna výška kosenia je 30 mm, maximálna potom 95 mm. Ide teda o štandardný rozsah hodnôt. Na výber máte z piatich výškových stupňov, čo je priemer.

Naše hodnotenie a záver

Celkovo sa radí Cub Cadet LT2 NR92 do kategórie záhradných traktorov pre priemerne rozľahlé záhrady okolo 3 až 4 tisíc m2, čomu zodpovedá aj jeho cena. Je možné konštatovať, že pomer ceny a výkonu je u tohto stroja úplne v poriadku a môže byť dobrou zákazníckou voľbou. Hlavným dôvodom umiestnenia traktora do nášho rebríčka je jeho slušná využiteľnosť, aj napriek jeho pomerne nízkej cene.

Ak hľadáte stroj na kosenie stredne rozľahlých plôch s vyšším výkonom a silou motora, môžeme vám odporučiť výrobok MTD LE 180/92 H.

2 800 € Orientačná cena
Autor: Daniel Černý | Dátum: | Produkt: Cub Cadet LT2 NR92 | Hodnotenie: 81,0 %

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Cub Cadet LT2 NR92

Cub Cadet LT2 NR92

2 800 € Orientačná cena