Menu

Recenzia a porovnanie De’Longhi CGH 1020D

88,0 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon z kontaktných grilov v kategorii Stolné grily

Klady

  • Výmenné grilovacie dosky
  • Nastavenie teploty pre každú dosku zvlášť
  • Nastaviteľná výška hornej dosky
  • Poloha barbecue

Zápory

  • Krátka prívodná šnúra
  • Pri grilovaní prská
  • ​​Nie je možné nastaviť sklon spodnej dosky
175 € Orientačná cena

Základné parametre

Kontaktný gril De’Longhi môžete používať v klasickej „zloženej“ aj rozloženej barbecue polohe. V tej vám ponúkne grilovaciu plochu až 1 702 cm2, čo je pri stolných griloch nadštandard, ktorý vystačí aj početnejšej rodine či na večeru s priateľmi. Príkon 2 000 W je dostačujúci a nemusíte sa báť pomalého zahrievania, pri takto veľkom grile by ale mohol byť pokojne aj o niečo vyšší. Spolu s grilom získate dve sady grilovacích dosiek, hladkých aj rebrovaných, môžete tak na grile pripraviť v podstate čokoľvek. Dosky sú nepriľnavé a umývateľné v umývačke, údržba by tak ani nemohla byť jednoduchšia.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

De'Longhi

Príkon (W)

2 000

Grilovacia plocha (cm2)

1 702

Typ grilovacej plochy

Rebrovaná + hladká

Povrch grilovacej plochy

Nepriľnavý

Poloha barbecue

Áno

Umývanie v umývačke

Áno

Vybavenie a funkcie

Gril De’Longhi patrí k pokročilejším modelom, pri ktorých je možné nastaviť rovnú presnú teplotu na stupne. S ovládaním vám pomôže prehľadný displej, s tým sa pri kontaktných griloch nestretnete úplne často. Navyše je doplnený funkciou časovača, tá tiež nie je ani zďaleka samozrejmosťou. S výberom teploty a času vám môže pomôcť mobilná aplikácia, ktorá tento model dopĺňa. Neslúži priamo na ovládanie grilu, ale skôr ako poradca.

Teplotu dokonca môžete ovládať pre každú grilovaciu platničku zvlášť, vďaka tomu je možné jedlo zapekať len z jednej strany, alebo napríklad v polohe barbecue grilovať na každej polovici s rôznou teplotou. Nechýba možnosť nastavenia výšky hornej dosky, ktorú nájdete skôr pri drahších modeloch. Naproti tomu pomerne časté prispôsobenie sklonu spodnej dosky u tohto modelu nie je možné, hrozí tak, že tuk z potravín nebude vždy dobre odtekať do odkvapkávacej misky.

Na to, akú grilovaciu plochu vám tento model môže ponúknuť, je pomerne kompaktný. Na jeho rozmery sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a funkcií

Parameter Tento produkt
Termostat

Áno

Teplomer

Áno

Indikátor nahriatia

Áno

Nastavenie sklonu spodnej dosky

Nie

Nastavenie výšky hornej dosky

Áno

Časovač

Áno

Odkvapkávacia miska

Áno

Výška (cm)

19

Šírka (cm)

37

Hĺbka (cm)

23

Názory užívateľov a odborníkov

Užívatelia si nemôžu gril De’Longhi vynachváliť, z viac ako stovky recenzií sú prakticky všetky pozitívne. Medzi spomínané klady patria výmenné dosky, efektívne zahrievanie, jednoduchá údržba, možnosť rozloženia naplocho či regulácia teploty pre každú platničku zvlášť. Častejšie sa však objavujú výhrady na krátku prívodnú šnúru, podľa niektorých užívateľov tuk pri grilovaní dosť prská ​​aj do okolia grilu a nie všetci sú spokojní s mobilnou aplikáciou, v ktorej je vraj rad receptov chybný. Časť užívateľov sa sťažuje aj na príliš hlasnú a miestami obťažujúcu zvukovú signalizáciu. Recenzie grilu De’Longhi nájdete aj na stránkach Heureka.sk.

Hlavné klady a zápory

Model DeLonghi CGH 1020D vyniká medzi kontaktnými grilmi hneď v niekoľkých smeroch. Je vybavený displejom, časovačom a reguláciou teploty pre každú platničku zvlášť. Je možné rozložiť ho do polohy barbecue, nastaviť výšku hornej dosky, má výmenné grilovacie platne, ktoré sú navyše umývateľné v umývačke. Nevýhodou je naopak nemožnosť nastaviť sklon spodnej dosky a podľa recenzií užívateľov aj krátka prívodná šnúra.

Porovnanie s alternatívami

Zaujímavú alternatívu predstavuje gril Tefal GC760D30. Ten má oproti modelu De’Longhi o niečo vyšší príkon a hlavne je unikátny ponukou funkcií a programov. Medzi tie patrí napríklad rozmrazovanie, schopnosť rozpoznania hrúbky mäsa, prednastavené programy na rôzne potraviny a i. Za tieto inteligentné funkcie si ale priplatíte, oproti grilu De’Longhi pritom nemá možnosť rozloženia naplocho, oddelenú reguláciu teplôt alebo nastavenie výšky hornej dosky.

Lacnejším variantom je naopak model Tefal Meat Grill Ultra Compact 600. Má menšiu grilovaciu plochu, nemá presné nastavenie teploty, časovač ani oddelenú reguláciu teplôt pre každú platničku zvlášť. Modelu De’Longhi sa ale vyrovná príkonom, možnosťou grilovania v režime barbecue alebo funkciou nastavenia výšky hornej dosky.

Záver

Kontaktný gril De’Longhi CGH 1020D predstavuje vynikajúci model aj pre náročných užívateľov. Jeho grilovacia plocha obslúži aj väčšiu rodinu, a to predovšetkým vďaka možnosti rozloženia dosiek naplocho. Voliť môžete medzi hladkými aj rebrovanými doskami, obe sady sú umývateľné v umývačke. Gril vyniká reguláciou teplôt pre každú dosku zvlášť a displejom, nechýba ani možnosť nastavenia výšky hornej dosky. Nevýhodou je naopak absencia nastavenia sklonu spodnej dosky, podľa hodnotenia užívateľov má gril aj krátku prívodnú šnúru, pre niekoho obťažujúcu zvukovú signalizáciu a pri grilovaní značne prská ​​okolo seba.

Ak hľadáte kontaktný gril s možnosťou rozloženia do polohy barbecue, nastavením výšky hornej dosky a grilovacími plochami umývateľnými v umývačke, ale nechcete do neho investovať príliš moc, pozrite sa na recenziu modelu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600.

175 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: De’Longhi CGH 1020D | Hodnotenie: 88,0 %
Eliška Srncová
Eliška sa ako redaktorka zaoberá výberom a porovnávaním produktov už niekoľko rokov a téme grilov sa venuje viac ako tri roky. Tvorbe porovnania predchádzalo rozsiahle pátranie aj v zahraničných zdrojoch, problematiku grilov navyše sleduje dlhodobo a svoje znalosti stále dopĺňa. Pomôže vám tak s orientáciou medzi rôznymi typmi grilov, poradí, aké funkcie zvoliť a ako zbytočne nepreplácať. Okrem vonkajšieho varenia sa venuje aj kuchynským spotrebičom, ako sú sporáky a varné dosky, bielej technike a ďalším produktom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia De’Longhi CGH 1020D

De’Longhi CGH 1020D

175 € Orientačná cena