Menu

Porovnávací test a recenzie najlepších detských opatrovateliek

Aktualizované:
Október 2021

Narodenie dieťaťa patrí k najkrajším okamihom rodičovského života. Lenže okrem radosti so sebou prináša taktiež každodenné obavy o zdravie a správny vývoj ratolesti. Najmä v prvých týždňoch a mesiacoch života je potrebná neustála kontrola, ktorú je možné zaistiť napríklad pomocou detských opatrovateliek.

Vzhľadom na to, že ide o prístroje, ktoré môžu v krajnom prípade zachrániť život, je k nákupu potrebné pristupovať starostlivo. V prvom rade je potrebné zvoliť medzi audiosystémami, ktoré prenášajú iba zvuk, a videoopatrovateľkami, ktoré umožňujú dieťa aj sledovať na obrazovke. Je nutné podotknúť, že audioopatrovateľky sú menej náchylné na rušenie signálu. Dôležitá je taktiež voľba medzi analógovou a digitálnou technológiou prenosu. Medzi ďalšie významné kritériá patrí spôsob napájania, dosah a počet kanálov, citlivosť mikrofónu a hlasitosť. Svoj význam majú aj najrôznejšie doplnkové funkcie, pričom zďaleka najdôležitejšou z nich je upozornenie na vybitie batérií. 

Chcete vybrať to najlepšie pre svoju ratolesť a zaistiť, že budete mať dokonalý prehľad nad jej spánkom? Pristupujte k nákupu opatrovateľky zodpovedne a nebojte sa za kvalitu priplatiť. Vzhľadom na množstvo najrôznejších modelov môže byť niekedy nákup tohto prístroja pomerne náročný. Ak si nie ste istí, nazrite do nášho článku „Ako si vybrať detskú opatrovateľku“


Najlepšie detské opatrovateľky podľa hodnotenia a recenzií používateľov

Poradie Vzhľad Názov Hodnotenie Orientačná cena Aktuálna cena
1.
Recenze TrueLife NannyCam H32
TrueLife NannyCam H32 86 %
Počet recenzií: 79
140 € Zobraziť ponuky
2.
Recenze Jablotron Monitor dychu Nanny BM02
Jablotron Monitor dychu Nanny BM02 89 %
Počet recenzií: 37
130 € Zobraziť ponuky
3.
Recenze TrueLife NannyCam V24
TrueLife NannyCam V24 90 %
Počet recenzií: 40
100 € Zobraziť ponuky
4.
Recenze ANGELCARE Monitor dychu a elektronická video pestúnka AC327
ANGELCARE Monitor dychu a elektronická video pestúnka AC327 Zatím nehodnoceno 220 € Zobraziť ponuky
5.
Recenze Philips AVENT baby video monitor SCD841
Philips AVENT baby video monitor SCD841 80 %
Počet recenzií: 7
190 € Zobraziť ponuky
6.
Recenze HiSense Babysense 2 Pro
HiSense Babysense 2 Pro 91 %
Počet recenzií: 12
140 € Zobraziť ponuky
7.
Recenze TrueLife NannyCam R360 biela
TrueLife NannyCam R360 biela Zatím nehodnoceno 140 € Zobraziť ponuky
8.
Recenze Philips Avent baby video monitor SCD831
Philips Avent baby video monitor SCD831 100 %
Počet recenzií: 3
150 € Zobraziť ponuky
9.
Recenze TrueLife NannyTone VM1
TrueLife NannyTone VM1 85 %
Počet recenzií: 25
70 € Zobraziť ponuky
10.
Recenze TrueLife NannyCam H32 Spare parent unit
TrueLife NannyCam H32 Spare parent unit Zatím nehodnoceno 70 € Zobraziť ponuky

Ako si vybrať detskú opatrovateľku

Detská opatrovateľka je neoddeliteľná súčasť vybavenia domácností s malými deťmi. Rodičom poskytuje možnosť mať svoje dieťa pod kontrolou, aj keď sa nachádzajú v inej miestnosti. Počas spánku dieťaťa sa tak rodičia môžu venovať niečomu inému a nestratiť pri tom dohľad nad svojím dieťaťom. A v neposlednom rade môže byť pomocníkom pri nácviku usínania bez mamičky.

Ponuka týchto prístrojov je dnes veľmi široká. Výrobcovia ponúkajú prístroje vybavené rôznymi funkciami a vymoženosťami. My vám na nasledujúcich riadkoch objasníme, podľa čoho sa môžete pri výbere opatrovateľky riadiť.

Zariadenie sa skladá z dvoch hlavných častí – vysielača a prijímača. Vysielač, alebo detská jednotka, je umiestnený v blízkosti dieťaťa, zaznamenáva zvuk či obraz a prenáša ho do prijímača – rodičovskej jednotky. Tam je zvuk či obraz reprodukovaný. Detská jednotka môže vyzerať rôzne – ako vysielačka, kamera alebo stanica. Sama je vybavená rôznymi funkciami, často diaľkovo ovládanými z rodičovskej jednotky. Tá vyzerá buď ako vysielačka, alebo ako malý tablet s displejom. Býva vybavená príslušenstvom na jednoduchšie prenášanie – klipsa na opasok alebo popruh na krk.

Ďalším zariadením, ktoré vám pomôže zaistiť bezpečnosť vášho dieťaťa, je monitor dychu. Ide o prístroj, ktorý sa skladá z podložiek so senzormi, ktoré sa umiestnia pod matrac dieťaťa a sledujú jeho dych. V prípade, že dieťa prestane dýchať, alebo sa za minútu nadýchne málo ráz, spustí sa alarm. V tomto článku sa však týmto zariadeniam venovať nebudeme. Niektoré opatrovateľky na trhu sú vybavené prídavným monitorom dychu. Ide však o výnimky.

Ako si vybrať detskú opatrovateľku stručne:

  • Stačí vám prenos zvuku alebo chcete svoje dieťa aj vidieť? Základná otázka, ktorá vám napovie, či vybrať audioopatrovateľku, ktorá bude lacnejšia, alebo investovať do prístroja, ktorý prenáša aj video.
  • Čo bude najväčším problémom pri prenose signálu? Ak sa signál vašej opatrovateľky musí vyrovnať skôr so stromami a veľkou vzdialenosťou, pokojne zvoľte analógový model. Ak však hrozí rušenie signálu ďalšími prístrojmi, lepšie vám poslúži opatrovateľka digitálna, ideálne s väčším počtom kanálov alebo so šifrovacou technológiou DECT.
  • Ako budete riešiť napájanie? Najmä v prípade detskej jednotky je možností viac: ceruzkové batérie, zabudovaný akumulátor, sieťový kábel, USB. Každá z možností má svoje výhody aj nevýhody v podobe mobilnosti alebo ďalších nákladov.
  • Chcete manipulovať s citlivosťou a hlasitosťou? Existujú opatrovateľky, ktoré vám umožnia nastaviť detskú jednotku podľa toho, aký podrobný výstup chcete počuť. Ak sa ako rodič často pohybujete v hlučnom prostredí, pomôže vám, naopak, nastavenie hlasitosti na vašej jednotke.
  • Potrebujete ešte niečo? V článku zistíte, že niektoré opatrovateľky disponujú množstvom doplnkových funkcií. Tu sú kritériá veľmi individuálne, takže zhodnotenie možností ponecháme plne na vás.

Audio alebo video

Prvým rozhodnutím, ktoré budete musieť urobiť, je, či chcete svoje dieťatko počuť, alebo aj vidieť. Klasické audioprístroje, ktoré predtým vyzerali ako dve vysielačky, prešli v poslednom čase vývojom. Dnešné výrobky sú oveľa prepracovanejšie a vybavené množstvom rôznych funkcií. Tým sa budeme venovať neskôr.

Ukážka rôznych typov detských opatrovateliek

Videoopatrovateľky okrem zvukov prenášajú tiež obraz. Ten sa zobrazuje na displeji rodičovskej jednotky alebo v aplikácii smartfónu či tabletu.

Audioopatrovateľky majú nižšie obstarávacie náklady, kvalitnejší signál a tiež jednoduchšiu obsluhu. Vysielač stačí umiestniť v blízkosti dieťaťa. Netreba nastavovať záber kamery, ako je to v prípade videoopatrovateliek. Tie sú drahšie a ich signál je náchylnejší na rušenie. Výhodou je však možnosť sledovať správanie dieťaťa a jeho okolie.

Variant + Klady – Zápory
Audio + Nižšie obstarávacie náklady

+ Stabilita signálu

– Absencia videa
Video + Obrazové zábery

+ Možnosť sledovať aj okolie dieťaťa

– Vyššia obstarávacia cena

– Menej stabilný signál

Prenos signálu

Technológia, ktorú daný prístroj využíva, má vplyv na kvalitu prenosu signálu. Každý z variantov má svoje prednosti, ale tiež slabiny. Rozhodnutie, ktorý z nich bude pre vás ideálny, vám zjednodušíme, keď sa vás spýtame, či bývate na vidieku, alebo v husto osídlenej lokalite (na sídlisku).

Popis fungovania prenosu analógového a digitálneho signálu

Analógové opatrovateľky

Analógový (FM) signál využíva dva kanály. Opatrovateľky využívajúce túto technológiu majú veľký dosah. Lepšie si poradia s prekážkami, ako sú stromy alebo steny. To ocenia najmä domácnosti s veľkým bytom, domom či záhradou. Slabinou je silné rušenie prenášaného signálu. Na trhu sa už objavujú analógové opatrovateľky so šifrovaným signálom, úroveň ich zabezpečenia však za digitálnymi modelmi zaostáva. To je pravdepodobne jedným z dôvodov, prečo túto technológiu digitálne opatrovateľky vytlačujú.

Digitálne opatrovateľky

Digitálne prístroje sú proti analógovému signálu menej náchylné na rušenie. Majú však kratší dosah. Sú teda vhodné do miest a menších bytov. Ak sa stále obávate možnosti odpočúvania alebo rušenia prenášaného signálu, siahnite po digitálnej opatrovateľke s pokročilou protiodpočúvacou technológiou. Tu máte krátky úvod do najpoužívanejších možností.

Technológia A-FHSS

Táto skratka znamená Automatic Frequency-Hopping spread Spectrum, čo vypovedá o spôsobe, ktorý technológia využíva. Prístroj neustále preskakuje medzi niekoľkými kanálmi, čo znemožňuje jeho vystopovanie a odpočúvanie. Pracuje však na frekvencii 2,4 GHz, kde sa môže stretnúť so signálmi Wi-Fi alebo Bluetooth. (Zdroj: 10 Baby Gear)

Technológia DECT

Pre prístroje fungujúce na tejto technológii je vyhradené frekvenčné pásmo 1880 – 1900 MHz, navyše tieto opatrovateľky svoj signál šifrujú. Nemôže sa teda stať, že by zvuk vášho plačúceho dieťaťa mohol zachytiť niekto v okolí iným prístrojom, napríklad vysielačkou. Túto technológiu tiež oceníte, ak majú vaši susedia tiež dieťa a vy nechcete, aby sa rušili opatrovateľky navzájom.

Inteligentné opatrovateľky

Zvláštnou kategóriou sú inteligentné opatrovateľky. Tie sú tvorené vysielačom a aplikáciou v smartfóne alebo tablete. Video a zvuk sa prenášajú prostredníctvom internetu do zmienenej aplikácie. Výhodou je možnosť sledovať dieťa prakticky odkiaľkoľvek. Nevýhodou je nutnosť neustáleho pripojenia na internet, ktoré nemusí byť spoľahlivé. Ide o zložitejší proces, ktorý je náchylnejší na problémy. Napríklad pri zlom signáli môže dôjsť k prerušeniu.

Napájanie

Napájanie tak detskej, ako aj rodičovskej jednotky je ďalší dôležitý parameter pri výbere detskej opatrovateľky. Pri jednotlivých modeloch a výrobcoch sa možnosti napájania líšia. Niektoré výrobky poháňajú vymeniteľné ceruzkové batérie alebo nabíjacie vnútorné batérie a niektoré môžu byť v prevádzke, iba ak sú pripojené sieťovým káblom. V prípade novších modelov sa môžete stretnúť tiež s nabíjaním pomocou USB. To vám umožní nabíjanie prostredníctvom počítača alebo bežnej powerbanky. Opatrovateľka sa tak stane mobilnejšou a môže strážiť napríklad vaše dieťa spiace v záhrade v kočíku, zatiaľ čo vy v kuchyni chystáte obed pre zvyšok rodiny.

Napájaniu treba venovať pozornosť pri každej jednotke zvlášť. Rodičovská jednotka býva spravidla poháňaná batériami. Pri detských jednotkách sa však môžete stretnúť s prevádzkou na batérie alebo s možnosťou prevádzky iba so zapojeným káblom. V tom prípade je však nutné dať dobrý pozor, aby kábel nevisel dieťaťu na dosah. Ak trávite často čas v záhrade, pod stanom alebo skrátka tam, kde nie je istota, že budete mať k dispozícii zásuvku, odporúčame vám vyberať takú opatrovateľku, ktorá umožňuje batériovú prevádzku oboch jednotiek.

Dosah a počet kanálov

Dosah je pomerne problematická veličina. V čase digitálnych opatrovateliek sa proti tým analógovým skrátil. Najväčším nepriateľom prenášaného signálu sú prekážky. Či už sú to steny, dvere, alebo strop, dosah signálu v interiéri je podstatne slabší než na voľnom priestranstve. Pri výbere je preto nutné uvedomiť si, ako ďaleko sa od dieťaťa budete vzďaľovať. V menšom byte by ste nemali naraziť na problém. Ak však máte veľký byt či dom, mali by ste vziať do úvahy aj toto kritérium. Štandardne uvádzajú výrobcovia dosah 300 metrov na voľnom priestranstve a 50, prípadne 60 metrov v interiéri. Pri niektorých modeloch môže byť vzdialenosť o niečo kratšia, na druhej strane sú však na trhu tiež opatrovateľky s uvádzaným dosahom až 3000 m na voľnom priestranstve.

Nielen dosah určuje kvalitu signálu. Dôležitý je tiež počet kanálov, medzi ktorými si môže prístroj v nevyhovujúcich podmienkach sám prelaďovať. V prípade, že bývate v hustej mestskej zástavbe či bytovom dome, môže byť signál rušený mnohými prístrojmi vo vašom okolí. Čím vyšší počet kanálov má opatrovateľka k dispozícii, tým skôr si nájde nejaký optimálny, na ktorom bude signál nerušený a silný. Na trhu nájdete digitálne opatrovateľky so 4, ale tiež 120 kanálmi. Modely, ktoré umožňujú dosah až 3000 m, používajú aj viac než 300 kanálov.

Citlivosť mikrofónu a hlasitosť

Možnosť nastaviť citlivosť mikrofónu detskej stanice oceníte najmä vtedy, ak vaše dieťatko plače veľmi potichu, ak chcete počuť aj najmenšie zašušťanie periny alebo, naopak, iba hlasitý plač. Ovládanie hlasitosti na rodičovskej stanici vám pomôže v prípade, že sa budete nachádzať v hlučnejšom prostredí a budete potrebovať prehlušiť okolité zvuky. Niektoré modely sú vybavené tiež jednou alebo viacerými diódami, ktoré vás upozornia na prichádzajúci zvuk a jeho intenzitu.

Strata signálu alebo vybitie batérie

Aby ste mali stopercentnú istotu, že svoje plačúce dieťa budete počuť, mali by ste si byť istí, že máte v rodičovskej jednotke nabitú batériu a že ste v dosahu signálu detskej jednotky. Niektoré výrobky sú schopné obe tieto skutočnosti strážiť za vás. V prípade, že ste mimo dosahu alebo sa batéria vybíja, vás svetelne alebo akusticky upozornia.

Funkcie

Výbava funkciami sa pri jednotlivých výrobkoch líši. V tomto článku vám ich jednotlivo vysvetlíme, aby ste si mohli urobiť predstavu, čo je pre vás vhodné a o čo od svojho výrobku môžete očakávať.

 • Obojsmerná prevádzka – Táto funkcia vám umožní nielen svoje dieťatko počúvať, ale tiež naň hovoriť. Ak začuje váš hlas, môžete ho uchlácholiť a uspať. To sa môže hodiť pri nácviku samostatného usínania. Túto funkciu môžu využívať tiež rodičia pri vzájomnej komunikácii.
 • Nočná lampička – Ak sa vaše dieťatko bojí tmy, iste vám pomôže nočná lampička, ktorú je možné ovládať na diaľku. Využiť ju môžu tiež rodičia pri nočnom kŕmení, ak nechcú rozsvecovať veľké oslňujúce svetlo v miestnosti.
 • Uspávací režim – Niektoré výrobky majú prednastavených niekoľko uspávaniek, ktoré môžete na diaľku pustiť svojmu dieťaťu a uspať ho tak. Iné umožňujú prehrávať vlastné MP3 súbory. Môžete tak dieťaťu púšťať napríklad obľúbenú rozprávku alebo záznam búšenia mamičkinho srdca. Novšie modely disponujú premietačom hviezdnej oblohy. Tá deti upokojí a zároveň im podáva zaujímavé podnety a rozvíja ich.
 • Úspora energie – I pri dlhodobom používaní prístroja je možné ušetriť energiu. Tomu pomôžu dva systémy. Systém VOX znižuje spotrebu energie tým, že vypne displej aj zvuk a reaguje iba v prípade, že zaznamená zvuk alebo pohyb. Zároveň tak znižuje aj elektromagnetický smog, ktorý zariadenie produkuje. Ak je dieťa pokojné, opatrovateľka nič nevysiela. Smart EKO systém znižuje energiu potrebnú na prenos signálu najmä pri používaní na malé vzdialenosti.
 • Senzory – Teplotu, vlhkosť, ale aj kvalitu ovzdušia môžu sledovať rôzne senzory, ktorými sú prístroje vybavené. Môžete tak na diaľku zistiť, aké sú podmienky v mieste, kde je vaše dieťa. Senzor škodlivín vás upozorní, že sú v miestnosti nebezpečné látky. Môžete tak predísť otrave či iným zdravotným komplikáciám. Napríklad pri úniku plynu alebo oxidu uhoľnatého pri poruche na kotle môžete včas zistiť problém a vziať dieťa do bezpečia. Na trhu je tiež model, ktorý pri zistení škodlivín vo vzduchu automaticky zapne integrovaný ionizátor vzduchu.</li
 • Upozornenie – Jedným zo systémov upozornenia pre rodičov je tiež vibrácia. Niektoré opatrovateľky začnú vibrovať v prípade, že zaznamenali zvuk alebo pohyb, rodičovská jednotka sa nachádza mimo signálu alebo dochádza batéria. Novšie prístroje upozorňujú tiež na čas kŕmenia alebo výmeny plienky.
 • Nočné videnie – Nočným videním disponujú videoopatrovateľky. Vďaka nemu môžete svoje dieťa sledovať, aj keď je v miestnosti, kde spí, tma. Ide o infračervenú diódu, ktorá dieťa neoslní, ale vám ho umožní sledovať.
 • Otočná kamera – Niektoré video- a inteligentné opatrovateľky umožňujú na diaľku ovládať otočnú kameru. Tá umožňuje sledovať napríklad hrajúce sa deti alebo väčší priestor.
 • Upevnenie a používateľský komfort – Umiestnenie opatrovateľky v izbe nemusí byť vždy jednoduchá záležitosť. Najmä ak musí byť neustále pripojená k sieti. Niektoré firmy preto ponúkajú špeciálne príslušenstvo na upevnenie opatrovateľky na stenu. Rodičovské jednotky majú často pracku, ktorá umožňuje nosiť opatrovateľku za opaskom alebo na zápästí miesto hodiniek. Ďalším aspektom používateľského komfortu je jednoduché odlíšenie vysielača a prijímača, aby nedošlo k zámene a dieťa sa neocitlo bez dohľadu. Nezanedbateľnou výhodou tiež je, keď má opatrovateľka pevnejšiu konštrukciu, a prežije tak aj nejaký-ten pád.

Modelový výber detskej opatrovateľky

Vyššie sme vám opísali, na aké parametre je dobré sa pri výbere opatrovateľky zamerať a čo môžete od výrobkov očakávať. Teraz vám na príklade konkrétnej opatrovateľky ukážeme, aké parametre spĺňa, aké sú jej kvality a aké má nedostatky.

Vybrali sme audioopatrovateľku strednej cenovej kategórie – Philips Avent SCD560/00.

Signál: audio

Nami vybraná opatrovateľka prenáša iba audiosignál. Je možné tak počuť, či vaše dieťa plače, či zľahka oddychuje. Nie je však možné sa naň pomocou opatrovateľky pozrieť.

Prenos signálu: digitálny

Digitálny prenos signálu umožňuje čistý a ničím nerušený zvuk. Prístroj automaticky ladí medzi stodvadsiatimi kanálmi tak, aby bol zvuk čo najmenej rušený. Technológia DECT umožňuje šifrovať prenášaný signál, takže nikto nemôže počuť zvuky z vašej opatrovateľky.

Napájanie: rodičovská jednotka – batéria, detská jednotka – batéria, kábel

Napájanie tak rodičovskej, ako aj detskej jednotky je možné na batérie či sieťovým káblom. Batériová prevádzka je užitočná najmä pri cestovaní alebo absencii zásuvky v mieste, kde dieťa spí – napríklad na záhrade. Rodičovská jednotka je vybavená vnútornou batériou, do detskej sa dávajú ceruzkové. Výdrž batérie výrobca udáva 18 hodín, nabíjanie 10 hodín. Na nízky stav batérie opatrovateľka sama upozorní kontrolkou a zvukovým signálom. Napájanie detskej opatrovateľky batériami nie je obvyklé, ak je táto možnosť dôležitá, je vhodné sa na ňu pri výbere zamerať.

Dosah: 50 m vnútri, až 330 m vonku

Dosah opatrovateľky je štandardný. Pri pohybe po väčšom dome alebo pozemku treba dávať pozor na dosah signálu. Ak potrebujete opatrovateľku s väčším dosahom, tento výrobok pre vás nie je vhodný. Prístroj vás tiež upozorní, keď sa dostanete mimo dosahu signálu. Touto funkciou sú najmä drahšie modely vybavené bežne, niektoré však majú iba svetelnú kontrolku bez zvukového sprievodu.

Nastaviteľná citlivosť mikrofónu: áno; nastaviteľná hlasitosť: áno

Na detskej jednotke je možné nastaviť citlivosť mikrofónu, čo vám umožní prispôsobiť si úroveň snímaného zvuku – veľmi tiché oddychovanie alebo iba hlasitý plač. Naopak, nastaviteľná hlasitosť na rodičovskej jednotke vám umožní prispôsobiť hlasitosť prostredia, v ktorom sa nachádzate.

Vybavenie funkciami

Tento model je vybavený nočným svetlom, ktoré je možné ovládať na diaľku z rodičovskej jednotky. Umožňuje tiež obojstrannú prevádzku – môžete sa teda prihovárať svojmu dieťaťu prostredníctvom opatrovateľky a utíšiť ho tak. Ďalšou možnosťou, ako na diaľku utíšiť plačúce dieťatko, je tiež púšťanie uspávaniek. V prístroji je prednastavených 5 melódií, ktoré môžete na diaľku pustiť. Niektoré opatrovateľky umožňujú púšťať vlastné zvukové nahrávky. To tento výrobok nedokáže. Takisto nedisponuje premietačom hviezdnej oblohy. Čo však táto opatrovateľka má, je svetelná signalizácia úrovne zvuku. Tri diódy sa postupne rozsvietia, keď prístroj zaznamená zvuk. (Množstvo diód sa medzi výrobkami líši. Na niektorých prístrojoch ich je možné nájsť aj päť a viac.) Teplotu v izbe zaznamenáva teplomer, chýba senzor vlhkosti a stavu ovzdušia. Úsporu energie zaisťuje režim eko. Technológiu VOX, ktorá umožňuje aktivovať zariadenie iba v reakcii na zvuk, čím šetrí energiu a znižuje elektromagnetické emisie, tento model nemá.

Používateľský komfort

Medzi klady v používateľskom komforte jednoznačne hodnotíme možnosť batériovej prevádzky detskej jednotky, vybavenie funkciami, jednoduchú rozlíšiteľnosť medzi detskou a rodičovskou jednotkou – nejde o dve „vysielačky“, ale naozaj o stanicu a prijímač. Rodičovská jednotka je vybavená užitočným popruhom na krk na jednoduchšie prenášanie.

Často kladené otázky k elektronickým detským pestúnkam

Nebude signál z pestúnky nič rušiť?

Rušenie signálu je problém v prípade analógových pestúnok, kde môže vašu frekvenciu naladiť niekto iný, dokonca pomocou iného zariadenia. V prípade digitálnych pestúnok so šifrovacou technológiou DECT sa však rušenia báť nemusíte. Viac sa dozviete v kapitole o prenose signálu.

Kedy využijem elektronickú detskú pestúnku?

Detskú pestúnku môžete využiť, ak dieťa spí v inej miestnosti ako vy, prípadne i pri spánku počas dňa. Hodiť sa tiež bude v prípade, ak bude dieťa spať mimo byt, napríklad na balkóne alebo záhrade. Mnoho rodičov pestúnku využíva tiež na cestách alebo pri rôznych oslavách.

Nie je elektronická pestúnka zdravotne závadná?

Detské pestúnky vydávajú iba slabý rádiový signál, ktorý by nemal dieťatko nijako ovplyvňovať. Ak by ste však chceli signál ešte viac obmedziť, vyberajte modely s režimom VOX alebo ECO.


Ako vám pomohol tento článok?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Detské opatrovateľky
Průměrné hodnocení 4.7 z 6 hlasů