Menu

Recenzia a test Babymoov Easy Care Digital Green

61,7 % Celkové hodnotenie

Top 10 v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Prenos signálu a napájania
 • 8,3/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 1,1/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Veľký dosah
 • Funkcia VOX
 • Oznámi stratu signálu

Zápory

 • Málo funkcií
 • Len dva kanály
65 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Detská opatrovateľka Babymoov Easy Care Digital Green používa na prenos signálu digitálnu technológiu. Tú používa väčšina z testovaných opatrovateliek. Tá sa vyznačuje kratším dosahom, ale lepšou ochranou proti rušeniu signálu. Napriek tomu má však nadpriemerný dosah 500 metrov vo voľnom priestranstve. Čo je ale u tejto opatrovateľky podpriemerné je počet kanálov. Dva kanály nemusia stačiť na optimálne čistý zvuk. Záleží však na prostredí, v ktorom budete prístroj používať. V hustej mestskej zástavbe by mohol byť rušený okolitými prístrojmi. Výhodou však je, že opatrovateľka si vďaka automatickému ladeniu sama vyberie vhodnejší kanál, vy tak nebudete musieť zisťovať, na ktorom kanáli má opatrovateľka lepší zvuk. To vie väčšina z testovaných opatrovateliek. Vďaka napájaniu batériami je možné túto opatrovateľku používať aj tam, kde nie je elektrická zásuvka. Výdrž batérie záleží na spôsobe používania a je preto veľmi individuálna. V našom porovnávacom teste sme ju preto nehodnotili. Možnosť nabíjať detskú jednotku batériami je veľkou výhodou najmä pokiaľ sa často pohybujete v miestach, kde nie sú zásuvky, alebo nechávate spinkať svoje dieťa napríklad na záhrade alebo balkóne. Batériová prevádzka detskej jednotky umožňuje polovica porovnávaných modelov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Babymoov

30 % Philips, 30 % Truelife, 20 % Bayby, 10 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Audio

60 % Audio, 40 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Počet kanálov

2

20 % -, 10 % 32, 10 % 2, 60 % Neuvedené
Automatické ladenie

Áno

90 % Áno, 10 % Neuvedené
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

500

340,00
Možnosť použitia mimo zásuvky

Áno

60 % Áno, 30 % S powerbankou, 10 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

Model značky Babymoove je vybavený signalizáciou straty signálu, nestane sa vám teda, že by ste boli nevedomky mimo dosahu detskej jednotky a nepočuli tak plač svojho dieťaťa. Rovnako vás upozorní na vybitie batérie. Chýba jej ale funkcia vibrácie pri upozornení, tú v našom teste mala ale len štvrtina porovnávaných prístrojov. Úroveň zvuku ukazuje 5 LED diód, ktoré sa postupne rozsvecujú. To je pri porovnávaných opatrovateľkách maximum. Čo sa týka nastavenia, je možné upraviť citlivosť mikrofónu. Môžete si teda nastaviť, pri akej úrovni bude opatrovateľka na zvuky reagovať. Záleží len na vás, či si nastavíte citlivosť tak, aby ste vedeli o každom zamrmlaní vášho dieťaťa, alebo chcete počuť až hlasný plač. Nastaviť si môžete aj hlasitosť na rodičovskej jednotke a prispôsobiť sa tak hlasitosti vo vašom okolí. Opatrovateľke však chýba funkcia obojsmernej komunikácie, tá umožňuje hovoriť prostredníctvom rodičovskej jednotky na dieťa a upokojiť ho. Túto funkciu mala v našom porovnávacom teste viac ako polovica modelov a pokiaľ na nej trváte, môžete siahnuť napríklad po Motorola MBP 16.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Nie

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Počet diód

5

40 % 5, 30 % 0, 20 % 3, 10 % 4
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Nie

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Vybavenie funkciami nie je u tejto opatrovateľky v porovnaní s ostatnými výrobkami nijako bohaté. Za najväčší nedostatok z pohľadu funkcií považujeme absenciu nočnej lampičky a teplomera. Chýba jej tiež uspávací mód a senzor vlhkosti, ten ale nie je u opatrovateliek obvyklý. Čo ale tejto opatrovateľke nechýba je VOX systém. Ten šetrí energiu a znižuje elektromagnetické emisie tým, že reaguje iba v prípade, že začuje zvuky. V opačnom prípade neprenáša žiadny signál.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Uspávanky

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Nie

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Nie

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia si v recenziách pochvaľujú najmä možnosť používať obe jednotky na batérie, čistý zvuk ale aj design. Podľa niektorých sú výhodou aj malé rozmery. Výrobku naopak vytýkajú nízku hlasitosť rodičovskej jednotky a svetlo z detskej jednotky, ktoré v noci ruší ich deti. Celkovo výrobok hodnotia pozitívne najmä pre malé rozmery a batériovú prevádzku.

Naše hodnotenie a záver

Opatrovateľka Babymoov Easy Care Digital Green je vhodná skôr pre nenáročných užívateľov, ktorí nepotrebujú mnoho funkcií. Výhodou je úsporný systém VOX a batériová prevádzka oboch jednotiek a nadpriemerný dosah. Slabinou je naopak slabšia výbava funkciami. Ak sú pre vás funkcie dôležité, odporučíme napríklad detskú opatrovateľku Motorola MBP 16 z rovnakej cenovej kategórie, ktorá za funkcie získala v porovnávacom teste viac bodov.

65 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Babymoov Easy Care Digital Green | Hodnotenie: 61,7 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa venuje porovnaniu detských pestúnok od samého začiatku pôsobenia v našej redakcii, teda niekoľko rokov. Tému pozná od A do Z, poradí vám preto aké funkcie sú naozaj užitočné a čo využijete iba raz za čas. Na tejto stránke si môžete pozrieť porovnanie video aj audio opatrovateliek. Ak by ste dávali prednosť smart zariadeniam, pripravila pre vás autorka aj porovnanie smart opatrovateliek, u ktorých rodičovskú jednotku nahradila aplikácia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Babymoov Easy Care Digital Green

Babymoov Easy Care Digital Green

65 € Orientačná cena