Menu

Bayby BBM7020 – Recenzie, testy a porovnania

78,0 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Prenos signálu a napájania
 • 8,3/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 5,5/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Manuálne nastaviteľná kamera
 • Funkcia Zoom
 • Nočné videnie
 • VOX režim

Zápory

 • O niečo menší dosah
 • Chýba lampička
 • Rodičovská jednotka nevibruje
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Detská opatrovateľka Bayby BBM7020 vás najskôr zaujme, ak sa porozhliadate po video opatrovateľke, pre ktorej prevádzku nebudete neustále potrebovať elektrickú zásuvku. Nabíjacia batéria Li-ion vám umožní kontrolu bábätka napríklad na záhrade a zachráni vás aj v prípade náhleho výpadku prúdu.

Opatrovateľka používa digitálny šifrovaný prenos a automaticky volí voľný kanál, takže signál bude menej náchylný na rušenie a zaistí vám súkromie. Dosah 250 m vo voľnom priestranstve však v čase porovnania (august 2020) patril skôr k tým kratším. Dosah v budove výrobca bohužiaľ neuvádza, to je však na trhu s opatrovateľkami pomerne bežné. Prenos signálu v budove totiž závisí najmä od počtu stien a ich hrúbky a materiálu, čo sú kritériá individuálne pre každú domácnosť.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Bayby

30 % Truelife, 20 % Philips, 20 % Bayby, 20 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Video

50 % Audio, 50 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Automatické ladenie

Áno

80 % Áno, 20 % Neuvedené
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

250

337,00
Možnosť použitia mimo zásuvky

Áno

50 % Áno, 30 % S powerbankou, 20 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

Dôležitou vlastnosťou detskej pestúnky je upozornenie na stratu signálu či vybitie batérie. Väčšina opatrovateliek na trhu nemá s týmito upozorneniami problém a tento model nie je výnimkou. Čo mu však chýba, je upozornenie vibráciami rodičovskej jednotky. Vibrácie oceníte najmä pri použití opatrovateľky v hlučnejších prostrediach. Čiastočne však tento nedostatok kompenzuje svetelná indikácia zvuku pomocou štyroch diód. Podľa počtu rozsvietených diód spoznáte, ako hlasný zvuk či plač opatrovateľka zaznamenáva.

Ako všetkým modelom, ktoré sme v auguste 2020 porovnávali, ani tejto opatrovateľke nechýba nastaviteľnosť hlasitosti prenosu. Nastaviť môžete aj citlivosť mikrofónu, čo už je funkcia trochu vzácnejšia. Môžete tak sami určiť, či si prajete vypočuť každé zašumenie bábätka alebo len naliehavý plač a krik. Veľkou výhodou je aj možnosť obojsmernej komunikácie. Cez reproduktor rodičovskej jednotky môžete na dieťa hovoriť a upokojiť ho tak vašim hlasom.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Nie

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Počet diód

4

3,78
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Áno

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Pokiaľ sa zameriame na funkcie, nájdeme u tejto opatrovateľky prednosti aj nedostatky. Jednou z najvýraznejších nevýhod je absencia nočnej lampičky. Jej tlmené svetlo je napríklad príjemné pri nočnom kŕmení a pomáha zaspať deťom, ktoré sa boja tmy. Opatrovateľka neumožňuje ani prehrávanie mp3 súborov a premietanie nočnej oblohy. To sú však – na rozdiel od lampičky – funkcie dosť neobvyklé. Bayby BBM7020 má ale aj nesporné klady, napríklad v možnosti prehrávať uspávanky pre lepšie zaspávanie. Pri prepnutí do systému VOX opatrovateľka zaznamenáva bábätko iba v prípade, že započuje nejaký zvuk. Pokiaľ je dieťa v kľude, VOX vypne vysielanie a šetrí tým vašu peňaženku. Vďaka vypnutému vysielaniu tiež ubúda elektromagnetický smog v okolí bábätka. Eco módom, ktorý by šetril energiu, keď sú jednotky blízko pri sebe, však opatrovateľka nedisponuje.

Ďalšou výhodou je vstavaný teplomer, pomocou ktorého môžete kontrolovať teplotu v miestnosti s bábätkom. Ak teplota prekročí nastavené minimálne a maximálne hodnoty, opatrovateľka vás upozorní signalizáciou a alarmom. Senzor vlhkosti takto využiť nemôžete, ten je však všeobecne medzi detskými opatrovateľkami vzácny. Ak však táto opatrovateľka niečím vyniká, sú to vlastnosti kamery. Samozrejmosťou je nočné videnie pomocou ôsmich infračervených diód. Uhol snímania kamery síce neupravíte na diaľku, vďaka jej umiestneniu na otočnom kĺbe ju však môžete nastaviť manuálne. A nechýba ani zoom, pomocou ktorého obraz na rodičovskej jednotke priblížite.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Nie

50 % Áno, 50 % Nie
Uspávanky

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Nie

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie
Nočné videnie

Áno

50 % Áno, 40 % Nerelevantné, 10 % Neuvedené
Otočná kamera

Nie

40 % Nerelevantné, 40 % Nie, 10 % Áno, 10 % Neuvedené
Zoom

Áno

40 % Nerelevantné, 30 % Nie, 20 % Áno, 10 % Neuvedené

Hodnotenie ďalších užívateľov

V internetových recenziách na túto video opatrovateľku prevažujú spokojní zákazníci. Tí si pochvaľujú prevádzku oboch jednotiek na batérie, kvalitu zvukového aj obrazového prenosu a s tým súvisiace aj dobré nočné videnie. Niektorým však nevyhovuje doba prevádzky na batérie, pretože je pre ich potreby príliš krátka.

Naše hodnotenie a záver

Bayby BBM7020 je digitálnou opatrovateľkou, ktorá ponúka aj prenos videa. Signál je šifrovaný a automaticky preskakuje medzi voľnými kanálmi, takže sa nemusíte báť prílišného rušenia ďalšími elektrozariadeniami ani narušenia vášho súkromia. Jeho dosah je však o niečo kratší, než je obvyklé, ponúkne iba 250 m na voľnom priestranstve.

Obe jednotky fungujú ako na sieťovú, tak na batériovú prevádzku. Nastaviť môžete ako hlasitosť zvuku, tak aj citlivosť snímania mikrofónu. Opatrovateľka vás upozorní aj vizuálne pomocou diód, vibrácie však od nej nečakajte. Veľkou nevýhodou je absencia nočnej lampičky či Eco módu, na druhú stranu vás však poteší VOX systém na šetrenie energie, vstavaný teplomer či manuálne nastaviteľný uhol kamery. A čerešničkou na torte môže byť aj zoom.

Rodičovská jednotka je vybavená sponkou na pripojenie na opasok. Ak by vám toto umiestnenie nebolo príjemné, môžete si pozrieť aj opatrovateľku TrueLife NannyWatch A15, ktorej rodičovská jednotka funguje ako hodinky.

80 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Bayby BBM7020 | Hodnotenie: 78,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá ide pri spracovaní témy do hĺbky a rešerši sa venuje veľmi starostlivo. Informácie týkajúce sa detských pestúnok sa snažila načerpať dôkladným prieskumom trhu a prečítaním odbornej literatúry. Výsledkom je prehľadný text, v ktorom vám predstaví typy detských pestúnok a odporučí tú najvhodnejšiu pre vás. Z tém týkajúcich sa starostlivosti o detí má na starosti aj cumlíky a dojčenské mlieka.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bayby BBM7020

Bayby BBM7020

80 € Orientačná cena