Menu

Philips Avent SCD731 – Recenzie, testy a porovnania

89,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 9,0/10
  Prenos signálu a napájania
 • 9,7/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 7,5/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Premietač oblohy
 • Batériová prevádzka oboch jednotiek
 • Upozornenie vibráciami
 • Šifrovaný signál
 • Automatické ladenie

Zápory

 • Nemá systém VOX
 • Vyššia cena
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Digitálna detská pestúnka Philips Avent SCD731 prenáša iba zvuk. Ten je vďaka technológii DECT šifrovaný, nikto okrem vás by ho teda nemal zachytiť. Digitálna technológia ale prináša bohužiaľ aj kratší dosah. Ten je v prípade tohto modelu 330 metrov vo voľnom priestranstve a 50 metrov vo vnútri budovy. Záleží ale najmä na materiáli stien a rušení. Po zapnutí sa jednotky samy prepoja vďaka automatickému ladeniu. Výhodou je možnosť použitia opatrovateľky aj mimo dosahu zásuvky, obe jednotky totiž fungujú aj na batérie. Nabíjanie rodičovskej jednotky je pohodlné vďaka špeciálnemu stojanu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Philips

30 % Truelife, 20 % Philips, 20 % Bayby, 20 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Audio

50 % Audio, 50 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Automatické ladenie

Áno

80 % Áno, 20 % Neuvedené
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

330

337,00
Dosah v budove (m)

50

30 % 50, 20 % 100, 10 % 75, 40 % Neuvedené
Možnosť použitia mimo zásuvky

Áno

50 % Áno, 30 % S powerbankou, 20 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

Dobre si vedie opatrovateľka v možnostiach nastavenia a upozornenia. Dá vám vedieť, keď dôjde k prerušeniu signálu, alebo vybitiu batérie. Vďaka tomu budete vždy bezpečne v spojení so svojim dieťaťom. Najmä v noci je príjemná možnosť upozornenia prostredníctvom vibrácií. Úroveň hlasitosti zvuku ukazuje 5 diód, to využijete napríklad v hlučnejšom prostredí. Úroveň hlasitosti, na ktorú opatrovateľka reaguje, je možné nastaviť vďaka voľbe citlivosti mikrofónu. Upraviť si môžete aj hlasitosť rodičovskej i detskej jednotky podľa toho, v akom prostredí sa práve nachádzate. Hovoriť na dieťatko je možné prostredníctvom obojsmernej komunikácie. Túto funkciu mala viac ako polovica modelov v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Áno

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Počet diód

5

3,78
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Áno

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Funkcie sú jednou z predností tohto modelu. Okrem nočnej lampičky, ktorá je v tejto cenovej kategórii obvyklá, je vybavená aj prednastavenými uspávankami a premietačom hviezdnej oblohy. Jedná sa o neobvyklú funkciu, ktorá pomáha s upokojovaním vášho dieťaťa a poskytuje mu zábavný farebný zážitok. Spotrebu elektrickej energie znižuje Eco systém, vďaka ktorému vysielač taktiež produkuje menej vĺn. Prostredie v miestnosti monitoruje vstavaný teplomer, ktorý vás v prípade prekročenia nastavenej teploty upozorní. Nevýhodou môže byť chýbajúci systém VOX, ktorý spúšťa vysielanie iba v prípade aktivácie zvukom. Funkcia prehrávania mp3 súborov a senzor vlhkosti sú tak okrajové, že ich absenciu nemožno ani považovať za nevýhodu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Uspávanky

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Áno

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Áno

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie
Nočné videnie

Nerelevantné

50 % Áno, 40 % Nerelevantné, 10 % Neuvedené
Otočná kamera

Nerelevantné

40 % Nerelevantné, 40 % Nie, 10 % Áno, 10 % Neuvedené
Zoom

Nerelevantné

40 % Nerelevantné, 30 % Nie, 20 % Áno, 10 % Neuvedené

Hodnotenie ostatných užívateľov

Medzi najčastejšie spomínané pochvaly v užívateľských recenziách patrí dobrý dosah a čistý zvuk. To sú napokon tie najdôležitejšie požiadavky, ktoré väčšina z nás na pestúnky má. Pochvaľujú si aj možnosť premietania oblohy na strop, obojstranný prenos a jednoduché nastavenie. Pozitívne hodnotenie výrazne prevažuje, pokiaľ ide o drobné výhrady, niektoré používateľky by ocenili český jazyk, ktorý opatrovateľka neovláda. A výnimočne sa objavili aj názory, že dosah signálu by pre rodinný dom mohol byť aj dlhší.

Klady a zápory

Opatrovateľka si vedie dobre v mnohých ohľadoch, nad ostatnými modelmi v našom porovnaní sa týči najmä vďaka batériovej prevádzke oboch jednotiek, vďaka ktorej nepotrebujete neustále zásuvku, a niekoľkými doplnkovými funkciami, napríklad premietanie hviezdičiek na strop izbičke. Výraznú výhodu predstavuje pre mnohé mamičky a oteckov aj obojsmerná komunikácia.

Medzi nevýhodami (ktorých je však veľmi málo) vidíme vyššiu cenu a absenciu systému VOX. Ten by znížil elektromagnetický smog a znížil by spotrebu. Pretože však opatrovateľka disponuje Eco režimom s podobnou funkciou, nepovažujeme túto nevýhodu za nijako výraznú.

Naše hodnotenie a záver

Philips Avent SCD731 je digitálna detská pestúnka vybavená mnohými funkciami. Poteší tak aj náročnejších záujemcov o prístroje prenášajúce zvuk. Jej dosah je v interiéri až 50 metrov a signál je šifrovaný. Nastaviť môžete ako hlasitosť, tak aj citlivosť mikrofónu. Samozrejmosťou je nočná lampička, nechýbajú ale ani pokročilejšie funkcie ako prehrávanie uspávaniek či premietač nočnej oblohy. Prostredie za vás stráži vstavaný teplomer. Výhodou je možnosť prevádzky na batérie ako rodičovskej, tak detskej jednotky. Za slabinu potom považujeme chýbajúci systém VOX a pomerne vysokú obstarávaciu cenu. Užívatelia sú s opatrovateľkou spokojní, pochvaľujú si dosah signálu aj ďalšie funkcie, v menu by však ocenili aj češtinu.

Ak hľadáte o niečo lacnejší model a netrváte na premietači oblohy, môžete si prečítať recenziu Philips Avent SCD721.

150 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Philips Avent SCD731 | Hodnotenie: 89,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá ide pri spracovaní témy do hĺbky a rešerši sa venuje veľmi starostlivo. Informácie týkajúce sa detských pestúnok sa snažila načerpať dôkladným prieskumom trhu a prečítaním odbornej literatúry. Výsledkom je prehľadný text, v ktorom vám predstaví typy detských pestúnok a odporučí tú najvhodnejšiu pre vás. Z tém týkajúcich sa starostlivosti o detí má na starosti aj cumlíky a dojčenské mlieka.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips Avent SCD731

Philips Avent SCD731

150 € Orientačná cena