Menu

TrueLife NannyCam H32 – Recenzie, testy a porovnania

69,0 % Celkové hodnotenie

Top 9 v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Prenos signálu a napájania
 • 5,6/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 4,7/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Napájanie z powerbanky
 • VOX systém
 • Nočné videnie
 • Kladné recenzie zákazníkov

Zápory

 • Nie je možné nastaviť citlivosť mikrofónu
 • Nemá lampičku
 • Nemá vibrácie
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Opatrovateľka TrueLife NannyCam H32 prenáša okrem zvuku aj video. Môžete tak v živom čase sledovať, čo vaše dieťa robí. Obraz sa zobrazí na rodičovskej jednotke s 3,2″ farebným displejom. Vďaka šifrovacej technológii nikto nezachytí signál z vašej opatrovateľky a nenaruší tak vaše súkromie. Obe časti pestúnky sa pri zapnutí samy spárujú a naladia, nemusíte sa tak o nič starať. To vie väčšina porovnávaných modelov. Vo voľnom priestranstve má tento model dosah 300 metrov, čo je u digitálnych opatrovateliek štandard. Dosah v interiéri výrobca uvádza 100 metrov. Ten sa ale môže líšiť v závislosti od počtu a typu prekážok, ktoré musí prekonať. Pri porovnávaných video opatrovateľkách je to štandard. Detskú jednotku s kamerou je okrem sieťového kábla možné napájať aj USB káblom a pripojiť tak k zariadeniu powerbanku. Tá vám umožní umiestniť opatrovateľku aj mimo dosahu elektrickej zásuvky, napríklad na záhradu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Truelife

30 % Truelife, 20 % Philips, 20 % Bayby, 20 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Video

50 % Audio, 50 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Automatické ladenie

Áno

80 % Áno, 20 % Neuvedené
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

300

337,00
Dosah v budove (m)

100

30 % 50, 20 % 100, 10 % 75, 40 % Neuvedené
Možnosť použitia mimo zásuvky

S powerbankou

50 % Áno, 30 % S powerbankou, 20 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

Na vybitie batérie a stratu signálu vás opatrovateľka sama upozorní. Vždy teda budete v dosahu a nemôže sa vám stať, že by ste nevedomky prišli o kontrolu nad svojim dieťaťom. Bohužiaľ opatrovateľke chýba funkcia vibrácie a svetelnej indikácie zvuku. Obe tieto funkcie sú užitočné v hlučnom prostredí, kedy môžete plačúce dieťa ľahšie prepočuť. Nevýhodou je tiež nemožnosť nastaviť citlivosť mikrofónu. Nemôžete tak ovplyvniť, akú úroveň hlasitosti bude opatrovateľka prenášať. Túto funkciu mala viac ako polovica porovnávaných opatrovateliek. Nastaviť ale môžete hlasitosť, akú bude opatrovateľka vydávať. Užitočnou funkciou je obojsmerná komunikácia, ktorá vám umožní hovoriť pomocou rodičovskej jednotky na dieťa a upokojiť ho tak. Môžete ju tiež využívať pri komunikácii s rodičom, ktorý je u dieťaťa.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Nie

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Počet diód

0

3,78
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Áno

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Vybavenie funkciami je v prípade tejto opatrovateľky priemerné. Chýba jej nočná lampička, ktorá je užitočná, ak sa vaše dieťa bojí tmy, alebo pre vás pokiaľ si potrebujete v noci u dieťaťa posvietiť a nechcete rozsvecovať oslňujúce svetlo v miestnosti. S utíšením a uspaním dieťaťa vám pomôžu prednastavené uspávanky, ktoré môžete pustiť na diaľku z rodičovskej jednotky. Opatrovateľke ale chýbajú ostatné uspávacie funkcie – prehrávanie mp3 súborov a premietanie nočnej oblohy. Obe tieto funkcie sa objavili iba výnimočne. Energiu šetrí systém VOX, ktorý umožní hlasové spúšťanie opatrovateľky. Pokiaľ vaše dieťatko spí, je rodičovská jednotka zdanlivo vypnutá a neprenáša zvuk ani obraz. Pokiaľ dieťa začne vydávať zvuky, rodičovská jednotka naskočí a vy máte ihneď prehľad o tom, čo sa deje. Vstavaný teplomer za vás stráži podmienky v mieste, kde je vaše dieťa. Informácie o teplote sa ukazujú na displeji. Senzor vlhkosti opatrovateľke chýba. Pri sledovaní dieťaťa v tme využijete nočné videnie. Tým boli vybavené všetky video opatrovateľky v našom porovnaní. Ide o infračervenú diódu, ktorá prisvetľuje obraz kamere, ale neruší vaše dieťa. Z ďalších hodnotených video funkcií opatrovateľke chýba ako otočná kamera, tak zoom. Musíte teda opatrovateľku vhodne umiestniť, pretože neskoršia úprava záberu nie je možná.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Nie

50 % Áno, 50 % Nie
Uspávanky

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Nie

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie
Nočné videnie

Áno

50 % Áno, 40 % Nerelevantné, 10 % Neuvedené
Otočná kamera

Nie

40 % Nerelevantné, 40 % Nie, 10 % Áno, 10 % Neuvedené
Zoom

Nie

40 % Nerelevantné, 30 % Nie, 20 % Áno, 10 % Neuvedené

Naše hodnotenie a záver

Video opatrovateľka TrueLife NannyCam H32 je vhodná pre tých, ktorí chcú svoje dieťa nielen počuť, ale aj vidieť. Kamera s nočným videním vám umožní pozorovať svoje dieťa nepretržite cez deň aj v noci. Výhodou tejto opatrovateľky je možnosť napájania pomocou powerbanky, môžete ju tak umiestniť takmer kamkoľvek. Ďalej funkcie obojstrannej komunikácie, púšťanie uspávaniek a teplomer. Nedostatkom je nemožnosť nastaviť citlivosť mikrofónu, absencia svetelného upozornenia na zvuk a vibrácie. Pre niekoho by mohla byť nevýhoda aj nemožnosť otáčať kamerou na diaľku a neprítomnosť zoomu. Užívatelia na webe hodnotia opatrovateľku pozitívne. Najmä jej kvalitný a ostrý obraz. Ak túžite po opatrovateľke s viacerými funkciami, odporúčame Philips Avent SCD 630 video.

90 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: TrueLife NannyCam H32 | Hodnotenie: 69,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá ide pri spracovaní témy do hĺbky a rešerši sa venuje veľmi starostlivo. Informácie týkajúce sa detských pestúnok sa snažila načerpať dôkladným prieskumom trhu a prečítaním odbornej literatúry. Výsledkom je prehľadný text, v ktorom vám predstaví typy detských pestúnok a odporučí tú najvhodnejšiu pre vás. Z tém týkajúcich sa starostlivosti o detí má na starosti aj cumlíky a dojčenské mlieka.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32

90 € Orientačná cena