Menu

Recenzia a test TrueLife NannyCam V24

63,9 % Celkové hodnotenie

Top 7 v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Prenos signálu a napájania
 • 5,6/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 4,7/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Napájanie z powerbanky
 • VOX systém
 • Teplomer
 • Prenos obrazu

Zápory

 • Nie je možné nastaviť citlivosť mikrofónu
 • Chýba lampička
 • Nemá vibrácie
 • Chýba ECO mód
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Opatrovateľka TrueLife NannyCam V24 prenáša okrem zvuku aj obraz. Vy tak môžete mať neustálu kontrolu nad tým, čo vaše dieťa robí. Obraz sa zobrazí na rodičovskej jednotke s 2,4″ farebným displejom. Šifrovacie technológie zaistia, aby nikto ďalší nemohol zachytiť signál a narušiť tak vaše súkromie. Rovnako ako väčšina porovnávaných prístrojov, opatrovateľka sa po spustení sama naladí a vy ju môžete rovno používať bez ďalšieho zdĺhavého nastavovania. Vo voľnom priestranstve dosiahne signál medzi jednotkami 300 metrov. V interiéri udáva výrobca dosah 100 metrov v závislosti od typu a počtu prekážok. Pozitívom tejto opatrovateľky je možnosť nabíjania detskej jednotky s kamerou pomocou powerbanky. Vďaka tomu je možné opatrovateľku použiť aj tam, kde nie je k dispozícii elektrická zásuvka, napríklad na záhrade.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Truelife

30 % Philips, 30 % Truelife, 20 % Bayby, 10 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Video

60 % Audio, 40 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Automatické ladenie

Áno

90 % Áno, 10 % Neuvedené
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

300

340,00
Dosah v budove (m)

100

30 % 50, 20 % 100, 10 % -, 10 % 75, 30 % Neuvedené
Možnosť použitia mimo zásuvky

S powerbankou

60 % Áno, 30 % S powerbankou, 10 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

V prípade, že sa dostanete mimo dosahu vysielača alebo sa v rodičovskej jednotke vybíja batéria, opatrovateľka vás na túto skutočnosť sama upozorní. Nestane sa teda, že by ste boli nevedomky bez kontroly nad svojim dieťaťom. Opatrovateľka ale pri upozornení nevibruje. Za nevýhodu považujeme neprítomnosť indikačných LED diód, ktoré by signalizovali prichádzajúci zvuk. Táto funkcia je užitočná napríklad v hlučnom prostredí, kedy môžete ľahko prepočuť plač. V našom porovnaní ju má viac ako tri štvrtiny porovnávaných produktov. Opatrovateľke tiež chýba funkcia nastavenia citlivosti mikrofónu. Nedá sa tak nastaviť úroveň prenášaného zvuku. Túto funkciu mala viac ako polovica porovnávaných výrobkov. Môžete ale nastaviť hlasitosť zvuku rodičovskej jednotky a prispôsobiť sa tak okolitému prostrediu. Opatrovateľka tiež umožňuje obojsmernú komunikáciu. Môžete teda pomocou rodičovskej jednotky hovoriť na svoje dieťa a utíšiť ho svojim hlasom.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Nie

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Počet diód

0

40 % 5, 30 % 0, 20 % 3, 10 % 4
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Áno

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Opatrovateľka TrueLife NannyCam V24 je vybavená priemerným množstvom funkcií. Chýba jej nočná lampička, ktorú mala v našom porovnaní polovica modelov. Nechýba jej ale možnosť púšťania prednastavených uspávaniek. Tie je možné zapnúť na diaľku z rodičovskej jednotky. Ďalšie uspávacie funkcie ako prehrávanie mp3 súborov a premietanie nočnej oblohy opatrovateľka nemá. Rovnako tak funkciu EKO Smart. Prítomný je ale VOX systém, ktorý umožňuje aktiváciu opatrovateľky hlasom. Pokiaľ je dieťa v pokoji, spí a nijako sa hlasno neprejavuje, je rodičovská jednotka vypnutá a aktivuje sa keď začne dieťa plakať alebo vydávať nejaký zvuk. Tým sa šetrí energia a tiež sa zmenšuje množstvo vysielaných elektromagnetických vĺn. Teplotu v mieste kde je vaše dieťa sleduje vstavaný teplomer. Nameraná hodnota sa zobrazuje na displeji. Senzor vlhkosti opatrovateľka nemá, rovnako ako väčšina z porovnávaných opatrovateliek. Kvalitný obraz aj v tme vám zaručí nočné videnie – infračervená LED dióda, ktorá prisvetlí obraz bez toho, aby rušila vaše dieťa. Otočnú kameru ani zoom opatrovateľka nemá. Musíte preto dobre umiestniť kameru, následná úprava záberu nie je možná.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Uspávanky

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Nie

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie
Nočné videnie

Áno

40 % Áno, 60 % Neuvedené
Otočná kamera

Nie

40 % Nie, 60 % Neuvedené
Zoom

Nie

30 % Nie, 10 % Áno, 60 % Neuvedené

Naše hodnotenie a záver

Opatrovateľka TrueLife NannyCam V24 je vhodná pre užívateľov, ktorí nepotrebujú video opatrovateľku s množstvom funkcií. Pozitívne hodnotíme možnosť napájania detskej jednotky powerbankou. To umožňuje používať opatrovateľku aj mimo dosahu elektrickej zásuvky. Ďalším kladom je systém VOX, ktorý šetrí energiu, a obojsmerná komunikácia. Opatrovateľke ale chýba nastavenie citlivosti mikrofónu a niektoré užitočné funkcie, napríklad nočná lampička. Užívatelia na webe hodnotia opatrovateľku pozitívne. Chvália dobrý dosah a kvalitný obraz aj spracovanie prístroja. Ak by vám funkcie tejto opatrovateľky nestačili, odporúčame Philips Avent SCD 630 video.

70 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: TrueLife NannyCam V24 | Hodnotenie: 63,9 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa venuje porovnaniu detských pestúnok od samého začiatku pôsobenia v našej redakcii, teda niekoľko rokov. Tému pozná od A do Z, poradí vám preto aké funkcie sú naozaj užitočné a čo využijete iba raz za čas. Na tejto stránke si môžete pozrieť porovnanie video aj audio opatrovateliek. Ak by ste dávali prednosť smart zariadeniam, pripravila pre vás autorka aj porovnanie smart opatrovateliek, u ktorých rodičovskú jednotku nahradila aplikácia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24

70 € Orientačná cena