Menu

TrueLife NannyWatch A15 – Recenzie, testy a porovnania

77,5 % Celkové hodnotenie

Top 4 v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,4/10
  Prenos signálu a napájania
 • 8,4/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 5,6/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Hodinky
 • Automatický nočný režim
 • Napájanie z powerbanky
 • VOX systém

Zápory

 • Nemá diódy
 • Vyššia cena
 • Chýba ECO mód
 • Celkovo menej funkcií
110 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Digitálna detská pestúnka TrueLife NannyWatch A15 prenáša ako zvuk, tak aj video. Od ostatných opatrovateliek sa líši prevedením rodičovskej jednotky, ktorá vyzerá ako hodinky s 1,5″ farebným displejom. Vďaka tomu ju budete mať stále pri sebe, ale zostanú vám voľné obe ruky. Výrobca garantuje šifrovaný prenos, nikto by teda nemal narušiť vaše súkromie. S digitálnou technológiou sa bohužiaľ spája kratší dosah, 300 metrov vo voľnom priestranstve je v našom porovnaní jedna z nižších hodnôt (v čase písania recenzie v apríli 2020). Pri použití v budove sa navyše ďalej znižuje kvôli múrom alebo ďalším prístrojom. Po zapnutí sa jednotky samy prepoja vďaka automatickému ladeniu. Výhodou je možnosť nabíjania detskej jednotky cez USB. Môžete tak zapojiť powerbanku a aj s malým bábätkom vyraziť na cesty. Nabíjanie rodičovskej jednotky je pohodlné vďaka špeciálnemu stojanu, ktorý navyše tiež pripojíte cez USB. Batéria v rodičovskej jednotke má dlhú výdrž, takže môžete byť v kľude celý deň.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Truelife

30 % Truelife, 20 % Philips, 20 % Bayby, 20 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Video

50 % Audio, 50 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Automatické ladenie

Áno

80 % Áno, 20 % Neuvedené
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

300

337,00
Možnosť použitia mimo zásuvky

S powerbankou

50 % Áno, 30 % S powerbankou, 20 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

Čo sa týka možností nastavenia a upozornenia, opatrovateľka si vedie veľmi dobre. Pokiaľ bude batéria blízko k vybitiu, alebo sa dostanete mimo signálu, dá vám spoľahlivo vedieť. Vďaka tomu budete vždy bezpečne v spojení so svojim dieťaťom. Najmä v noci je príjemná možnosť upozornenia prostredníctvom vibrácií. Chýbajú len diódy, ktoré by upozornili na prijímaný zvuk svetlom. Úroveň hlasitosti, na ktorú opatrovateľka reaguje, je možné nastaviť vďaka voľbe citlivosti mikrofónu. Zvoliť si môžete aj hlasitosť rodičovskej jednotky. Túto možnosť oceníte najmä pokiaľ sa striedavo nachádzate v hlučnom a tichom prostredí. Obojsmerná komunikácia vám umožní hovoriť na dieťa a upokojiť ho tak na diaľku. Túto funkciu mala viac ako polovica modelov v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Áno

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Áno

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Vybavenie funkciami príliš neprekračuje priemer nášho testu. S uspávaním alebo pri nočnom kŕmení vám pomôže nočná lampička. Môžete si zvoliť z niekoľkých prednastavených uspávaniek, mp3 súbory však prehrať nevie. Nepremietne vám ani nočnú oblohu, to ale zvládajú len výnimočne vybavené opatrovateľky. So šetrením energie vám pomôže systém VOX. Po chvíli ticha na detskej jednotke sa vypne displej a obmedzí prenos zvuku. Pokiaľ ale opatrovateľka zaznamená akýkoľvek ruch, upozorní vás vibráciami a displej sa aktivuje. Prístroj vám pomôže aj s kontrolou teploty v detskej izbičke, vlhkosť ale, ako väčšina opatrovateliek v našom porovnaní, merať nevie. Nočné videnie sa nastavuje automaticky a poskytne vám tak možnosť skontrolovať bábätko bez akýchkoľvek časových obmedzení. Automatickou otočnou kamerou opatrovateľka nedisponuje, ale uhol natáčania si môžete nastaviť manuálne.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Uspávanky

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Nie

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie
Nočné videnie

Áno

50 % Áno, 40 % Nerelevantné, 10 % Neuvedené
Otočná kamera

Nie

40 % Nerelevantné, 40 % Nie, 10 % Áno, 10 % Neuvedené
Zoom

Nie

40 % Nerelevantné, 30 % Nie, 20 % Áno, 10 % Neuvedené

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia, ktorí sú s opatrovateľkou spokojní, prirodzene spomínajú jeden z hlavných benefitov – možnosť mať opatrovateľku stále so sebou. Pochvál sa dočkal aj displej, na ktorom mamičky ostro vidia, čo ich bábätko práve robí. Zákazníci oceňujú aj dlhú výdrž batérie a užitočnosť funkcie teplomera. Medzi užívateľskými recenziami sa takmer neobjavili negatívne komentáre. Pokiaľ už s niečím boli zákazníci nespokojní, bola to vyššia cena alebo menej kvalitný zvuk pri zosilnení. Tiež by uvítali výber z viacerých farieb.

Naše hodnotenie a záver

TrueLife NannyWatch A15 je digitálna opatrovateľka s garanciou šifrovaného prenosu. Rodičovská jednotka v podobe hodiniek bude s vami všade. Obraz z 1,5″ farebného displeja je dostatočne kvalitný a ostrý. Vybavenie funkciami je skôr priemerné, aj tu však nájdete niekoľko výhod. Prechod do nočného režimu je automatický, takže môžete bábätko sledovať v ktorejkoľvek dennej dobe bez manuálneho nastavovania. Opatrovateľku môžete napájať aj z powerbanky, čo je praktické, ak sa budete pohybovať v mieste, kde nie je elektrická zástrčka. A ak sú pre vás dôležité možnosti uspať dieťa na diaľku, oceníte obojsmernú komunikáciu a výber uspávaniek.

Opatrovateľka je bohužiaľ pomerne drahá. Ak hľadáte o niečo lacnejší model a netrváte na hodinkách, môžete si prečítať recenziu TrueLife NannyCam V24.

110 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: TrueLife NannyWatch A15 | Hodnotenie: 77,5 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá ide pri spracovaní témy do hĺbky a rešerši sa venuje veľmi starostlivo. Informácie týkajúce sa detských pestúnok sa snažila načerpať dôkladným prieskumom trhu a prečítaním odbornej literatúry. Výsledkom je prehľadný text, v ktorom vám predstaví typy detských pestúnok a odporučí tú najvhodnejšiu pre vás. Z tém týkajúcich sa starostlivosti o detí má na starosti aj cumlíky a dojčenské mlieka.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TrueLife NannyWatch A15

TrueLife NannyWatch A15

110 € Orientačná cena