Menu

Recenzia a test Vtech DM1211

61,8 % Celkové hodnotenie

Top 9 v kategorii Detské pestúnky

Jednotlivá hodnocení

 • 6,0/10
  Prenos signálu a napájania
 • 8,1/10
  Možnosti nastavenia a upozornenia
 • 3,6/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Nízka cena
 • Veľký dosah
 • Obojstranná komunikácia

Zápory

 • Málo funkcií
 • Nutnosť pripojenia do siete
 • Žiadny režim šetrenia energie
45 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Detská opatrovateľka Vtech DM1211 prenáša zvuk pomocou digitálnej technológie, ktorá je oproti analógovej menej náchylná na rušenie. V porovnaní s ostatnými digitálnymi opatrovateľkami mala (v decembri 2020) nadpriemerný dosah v otvorenom priestore aj v interiéri. Signál je šifrovaný technológiou DECT, ktorá sťažuje rušenie ďalšími prístrojmi a tým zlepšuje kvalitu prenášaného zvuku. Jedná sa o audio opatrovateľku, takže možnosť uvidieť dieťa na videu vám neposkytne. Rodičovská jednotka je vybavená podsvieteným LCD displejom. Ten uľahčuje ovládanie a zároveň vizuálne odlišuje detskú a rodičovskú jednotku. U niektorých iných audio opatrovateliek obe jednotky vyzerajú veľmi podobne, takže môže dôjsť k zámene.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Vtech

30 % Philips, 30 % Truelife, 20 % Bayby, 10 % Vtech, 10 % Babymoov
Typ

Audio

60 % Audio, 40 % Video
Technológia prenosu signálu

Digital

100 % Digital
Šifrovacie technológie DECT alebo A-FHSS

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Dosah vo voľnom priestranstve (m)

460

340,00
Dosah v budove (m)

75

30 % 50, 20 % 100, 10 % -, 10 % 75, 30 % Neuvedené
Možnosť použitia mimo zásuvky

Nie

60 % Áno, 30 % S powerbankou, 10 % Nie

Hodnotenie nastavenia a upozornenia

Ak sa dostanete mimo dosahu signálu alebo sa vaše zariadenie bude blížiť vybitiu, opatrovateľka vás upozorní akustickým signálom. Pokiaľ zachytí pri postieľke zvuk, pomocou piatich diód zistíte, aký je hlasný. Budete tak schopní rozlíšiť intenzívny krik od neškodného rozprávania či mrmlania. Nastavenie citlivosti mikrofónu bohužiaľ možné nie je, môžete však nastaviť hlasitosť, s akou vám opatrovateľka oznámi, že dieťa plače. Alarmy sú doplnené vibráciami, takže pokiaľ budete napríklad rodičovskú jednotku nosiť na opasku v rušnom prostredí, nemusíte sa báť, že by ste jej varovanie prepočuli. Veľkú výhodu predstavuje obojsmerná komunikácia – opatrovateľka dieťaťu sprostredkuje váš hlas, takže ho môžete tíšiť aj na diaľku. Táto funkcia tiež môže slúžiť ako telefón v momente, keď jeden rodič je u bábätka a druhý má pri sebe rodičovskú jednotku.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Signalizácia straty signálu

Áno

100 % Áno
Signalizácia vybitia batérie

Áno

100 % Áno
Vibrácie rodičovskej jednotky

Áno

50 % Áno, 40 % Nie, 10 % Neuvedené
Svetelná indikácia zvuku

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Počet diód

5

40 % 5, 30 % 0, 20 % 3, 10 % 4
Nastaviteľná citlivosť mikrofónu

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Nastaviteľná hlasitosť

Áno

100 % Áno
Obojsmerná komunikácia

Áno

90 % Áno, 10 % Nie

Hodnotenie funkcií

Pestúnka disponuje skôr základnou funkčnou výbavou. Poteší vás nočnou lampičkou, ktorá sprostredkuje jemné svetlo počas nočného kŕmenia. S utešením plačúceho bábätko môže pomôcť aj päť melódií uspávaniek. Súčasťou detskej jednotky je zabudovaný teplomer, ktorý stráži teplotu v izbičke a spustí alarm pri jej prekročení. Čo sa týka chýbajúcich funkcií, prehrávanie mp3 súborov a premietanie nočnej oblohy je medzi modelmi na trhu skôr raritou. Zamrzieť by vás však mohla absencia akéhokoľvek systému šetrenia energie. K tým patrí Eco režim či mechanizmus VOX, vďaka ktorému opatrovateľka neprenáša zvuk neustále, ale len keď sa niečo deje. Aspoň jedným z nich bola v čase testu (december 2020) vybavená väčšina opatrovateliek v našom porovnaní.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Nočná lampička

Áno

60 % Áno, 40 % Nie
Uspávanky

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Prehrávanie mp3 súborov

Nie

100 % Nie
Premietanie nočnej oblohy

Nie

90 % Nie, 10 % Áno
Eco mód

Nie

60 % Nie, 40 % Áno
VOX systém

Nie

60 % Áno, 40 % Nie
Senzor teploty

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Senzor vlhkosti

Nie

100 % Nie

Naše hodnotenie a záver

Pestúnka Vtech DM1211 nepatrí k špičke vybavením a funkciami, napriek tomu ponúka niekoľko zaujímavých vlastností. Signál má dlhý dosah a bezpečné šifrovanie, takže by nemal byť rušený ďalšími prístrojmi. Rodičovská jednotka funguje na nabíjacie batérie, detská pracuje iba so sieťovým káblom, takže ďalej od zásuvky sa s ňou vzdialiť nemôžete. Opatrovateľka upozorní na stratu signálu aj vybitie batérie, hlasitosť zvuku signalizuje pomocou piatich diód. K výbave patrí nočná lampička, zabudovaný teplomer a päť uspávaniek. Výhodou je obojsmerná komunikácia, vďaka ktorej môžete na bábätko cez opatrovateľku hovoriť.

Pokiaľ by ste však stáli o nastavenie citlivosti mikrofónu, EKO mód, alebo o možnosť prevádzky oboch jednotiek na batérie, musíme vám odporučiť poobzerať sa inde. Týmito možnosťami disponuje napríklad opatrovateľka Philips Avent SCD711.

45 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Vtech DM1211 | Hodnotenie: 61,8 %
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa venuje porovnaniu detských pestúnok od samého začiatku pôsobenia v našej redakcii, teda niekoľko rokov. Tému pozná od A do Z, poradí vám preto aké funkcie sú naozaj užitočné a čo využijete iba raz za čas. Na tejto stránke si môžete pozrieť porovnanie video aj audio opatrovateliek. Ak by ste dávali prednosť smart zariadeniam, pripravila pre vás autorka aj porovnanie smart opatrovateliek, u ktorých rodičovskú jednotku nahradila aplikácia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Vtech DM1211

Vtech DM1211

45 € Orientačná cena